Andrzej Duda zdeprecjonował urząd prezydenta

31 Gru

W niedzielę o godzinie 21 Andrzej Duda był gościem „W pełnym świetle” w TVP Info. W rozmowie z Ewą Bugałą odniósł się do tematów, które dzisiaj nie schodzą z pierwszych stron gazet.

Pytany o dalsze losy reformy sądownictwa w kontekście ustępstwa wobec Komisji Europejskiej prezydent podkreślił, że żadnego ustępstwa nie było. Tak naprawdę zmiany zaproponował nasz Sejm, a że szły one w tym samym kierunku, co sugestie KE to je zaakceptował i podpisał. Nie omieszkał jednak podkreślić, co sądzi o środowisku sędziowskim i uważa, że „zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości są nie tylko potrzebne, ale niezbędne, dlatego że ocena wymiaru sprawiedliwości jest zła. Poza tym to, co obserwujemy w ostatnim czasie, te niezwykłe demonstracje polityczne środowisk sędziowskich pokazują, że środowiska sędziowskie są zepsute”.

Nie mogło zabraknąć pytania o Donalda Tuska. Na zarzut, jakoby Tusk, będąc przewodniczącym Rady Europejskiej nie realizuje interesu Polski, odpowiedział dyplomatycznie, że z własnego doświadczenia może powiedzieć „tyle, że w zasadzie nie zdarzało mi się spotkać na forach europejskich polityków, którzy nawet będąc w instytucjach europejskich politykami teoretycznie apolitycznymi, w sposób ewidentny jednak bardziej sprzyjali interesom swoich czy zaprzyjaźnionych państw. Taka jest natura i tak naprawdę w Europie nikogo to nie dziwi”. Jednocześnie podkreślił, że  ewentualną kandydaturę Tuska w wyborach prezydenckich 2020 roku ocenia tak jak każdą inną.

Kiedy dziennikarka zapytała go, dokąd zmierza Europa, odpowiedział to, co partia rządząca mówi cały czas czyli „Ja uważam, że Europa ma cały czas jeszcze możliwość ocknięcia się i podjęcia pewnych rozsądnych działań. Na przestrzeni ostatnich lat zostało podjętych wiele niepotrzebnych, pochopnych decyzji(…) Walka z terrorem jest obowiązkiem nas wszystkich – dodał. – Polska także uczestniczy w koalicji antyterrorystycznej, bo staramy się wywiązywać z naszych zobowiązań sojuszniczych. Natomiast uważam, że trzeba prowadzić przede wszystkim mądrą politykę, jeżeli chodzi o migrację. My cały czas o tej mądrej polityce mówimy, a mądra polityka oznacza wspieranie uchodźców i migrantów jak najbliżej ich miejsc zamieszkania. Tworzenie im tam warunków do tego, by mogli przeczekać sytuację wojenną”.

Przekaz tej rozmowy jest jasny i pokazuje, że prezydent Duda twardo trwa przy swoich racjach i wciąż jest pełen buty. Sędziowie są źli, bo nie podporządkowują się wspaniałej reformie sądownictwa, Tusk jest zły, bo nie walczy o interes Polski na arenie europejskiej, Europa powinna wziąć z nas przykład, bo my najlepiej wiemy, jak prowadzić mądrą i skuteczną politykę wobec uchodźców i problemu migracji. Jeden z internautów napisał – „Trochę skromności maliniak!!! Do pięt nie dorastasz sędziom i Panu Tuskowi. Za służalczość wobec pisu, i łamanie konstytucji (i nie mów, że 98% krytyków ciebie się myli) nie jesteś godzien by nazywać cię prezydentem!!!!!”. Nic dodać nic ująć…

>>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: