6.

 

LIVE

Stosowane są różne socjotechniki. Jedna z nich, wyjątkowo groźna i szczególnie intensywnie stosowana – to jest próba sprowadzenia naszej koalicji, formacji politycznej i naszych przeciwników na tę samą płaszczyznę. „Być może oni są źli, być może popełniali różnego rodzaju złe czyny, ale nasza strona jest taka sama”. Mówiąc w skrócie: Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska to takie same partie. Otóż to musimy z całą mocą odrzucić, bo to jest być może najgroźniejszy rodzaj socjotechniki, który jest w tej chwili stosowany” – mówił w Jachrance prezes PiS, Jarosław Kaczyński. 

PJK: PiS, nasi sojusznicy są gwarancją tego, że w Polsce praworządność będzie przestrzegana

– My wiem, że Polacy chcą praworządności, że dla bardzo wielu Polaków, ta sprawa, chociaż często fałszywie, pod niewłaściwym adresem podnoszona, jest ważna. Chciałem zapewnić, że Prawo i Sprawiedliwość, nasi sojusznicy są gwarancją tego, że w Polsce ta praworządność będzie przestrzegana, że wszelkie reformy, także reforma sądownictwa, są właśnie po to  – mówił Jarosław Kaczyński w Jachrance podczas posiedzenia wyjazdowego klubu PiS.

PJK: Jeśli ktoś w Polsce łamał prawo, łamał Konstytucję, to łamali je nasi polityczni przeciwnicy

– Nie mamy się czego wstydzić. Nie my strzelaliśmy do górników. Nie my atakowaliśmy wiele, także legalnych demonstracji. Nie my otaczaliśmy ludzie, w tym małe dzieci. Dzieci w wózkach i bez żadnej podstawy prawnej trzymaliśmy je przez długi czas, a to się w Warszawie zdarzało. Dlatego jeśli ktoś w Polsce łamał prawo, łamał Konstytucję, to łamali je nasi polityczni przeciwnicy – mówił Jarosław Kaczyński w Jachrance podczas posiedzenia wyjazdowego klubu PiS.

PJK: To być może najgroźniejszy typ dyskursu, który jest wobec nas stosowany. Walczyliśmy z aferami i będziemy walczyć z aferami

– Można powiedzieć, że afery to był bardzo istotny element władzy, która była przez 8 lat pełniona przez koalicję PO-PSL. I ta różnica też musi być społeczeństwu znana. Bo to różnica zupełnie zasadnicza, gigantyczna. My z aferami walczymy, a jeżeli się zdarzają, to w żadnym razie ich nie lekceważąc, bo każda, nawet najmniejsza jest skandalem, na który trzeba reagować, to ich wymiar pewnie nie jest nawet promil tego, co te afery, o których mówię. To też określa tę zasadniczą różnicę między naszymi formacjami i całkowity brak podstaw do tego, by je zestawiać, mówić: oni i wy jesteście tacy sami. To być może najgroźniejszy typ dyskursu, który jest wobec nas stosowany. To utożsamianie. Walczyliśmy z aferami i będziemy walczyć z aferami. Dotrzymaliśmy słowa – stwierdził Jarosław Kaczyński w takcie klubu PiS w Jachrance.

– Państwo nie jest dzisiaj silne wobec słabych, a słabe wobec silnych. I tak pozostanie, jeśli my będziemy u władzy – dodał prezes PiS.

„Jest kwestia odpowiedzialności”. PJK o aferze VAT i możliwym udziale Tuska

– Z tych zeznań wynika [Elżbiety Chojny-Duch], że ta gigantyczna i to nie w skali polskiej, tylko międzynarodowej, światowej afera, ona byłaby ogromna także w USA, to 60 czy 70 mld dolarów, że ta afera, a w każdym razie wiele na to wskazuje, to nie była afera rozproszona, w jakiejś mierze tolerowana przez rząd. To była po prostu afera tego rządu. Jest kwestia odpowiedzialności przedstawicieli tego rządu i jego szefa, także odpowiedzialności, także w świetle prawa karnego. Powtarzam: to afera, która gdyby zdarzyła się na największym rynku świata, czyli w USA, to też byłaby uważana za ogromną. To suma niewiele ustępująca tym 300 mld zł, które zdobywał dla Polski w ciężkich bojach i przy wsparciu różnego rodzaju środków propagandowych i pozornie zdobył Donald Tusk. To prawie tyle samo pieniędzy, tylko z VAT – stwierdził Jarosław Kaczyński w takcie klubu PiS w Jachrance. Jak dodał:

„W drugiej aferze, jak wiemy od niedawna, przynajmniej niektórzy mówią o jakimś przynajmniej pośrednim udziale także obecnego przewodniczący Rady Europejskiej. Środki masowego przekazu pokazywały czy przekazywały tego rodzaju informacje, taśmy z nagraniami. Niczego nie mogę tutaj rozstrzygać, od tego jest wymiar sprawiedliwości, ale o tym też warto wiedzieć, wspominać, bo ciągle duża część naszego społeczeństwa jest od tego rodzaju informacji odcięta  ALe poza tym mamy aferę hazardową, informatyczną, gazową, prywatyzacyjna. Innego rodzaju afery, jak np. fakt że szefem najważniejszej instytucji kontrolnej w Polsce jest osoba, która w gruncie rzeczy powinna mieć postawione zarzuty i nikt jej do dymisji nie zmuszał. Przypomnę wydarzenia z ostatnich tygodni, jak szybko ten pan, który dzisiaj jest prezentowany tylko pierwsza literą nazwiska, mimo że też miał kadencję, musiał ustąpić. To znów tamta różnica, o której mówiłem, ale też różnica skali”

Kaczyński: W Polsce trwa spór i spór jest rzeczą normalną. Tyle tylko, że w naszej Ojczyźnie jedna strona tego sporu, czyli my, uznaje reguły demokracji i praworządności, a druga strona tych reguł po prostu nie uznaje

To, co jest po drodze, co jest warunkiem tego, żeby ten proces, który rozpoczęliśmy i to rozpoczęliśmy energicznie i skutecznie, trwał, jest zwycięstwo wyborcze. Zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy: Prawa i Sprawiedliwości i naszych sojuszników. To jest zadanie trudne w każdym kraju demokratycznym. W każdym kraju demokratycznym trudno jest uzyskać bezwzględną większość jednej liście wyborczej. To się dzisiaj niewielu udaje” – mówił w Jachrance prezes PiS, Jarosław Kaczyński. 

Ale ten cel jest szczególnie trudny u nas, tutaj w Polsce. Dlaczego? Gdzie tkwi istota tej trudności? W Polsce trwa spór i spór jest rzeczą normalną. Nie ma demokracji bez sporów. Tyle tylko, że w naszej Ojczyźnie jedna strona tego sporu, czyli my, uznajemy reguły demokracji i praworządności, a druga strona tych reguł po prostu nie uznaje. Dlaczego może nie uznawać? Dlatego że ma poparcie większości mediów i dlatego że ma poparcie pewnych czynników zagraniczych. Dlaczego może kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać, może bić rekordy hipokryzji, zmieniać znaczenia słów, może stosować dwie miary, może w końcu zapowiadać, że po ewentualnym zdobyciu władzy odrzuci wszelkie reguły praworządności, wszelkie gwarancje konstytucyjne? W Polsce – wedle tej strony – prawo ma rządzić tylko jeden obóz polityczny. Jeżeli jest w opozycji, przegrał wybory, to nie ma żadnych ograniczeń dla jego działania, a gdyby tę władzę odzyskał, to może ją zabezpieczyć też wszelkimi metodami, także takimi, które z demokracją, praworządnością nie mają nic wspólnego. To jest mówione wprost przez wielu politycznych przedstawicielu tego obozu, ale także tych, którzy ten obóz wspierają” – dodawał.

Kaczyński: Potrzebna jest własna waluta. To dziś bardzo istotny warunek. Potrzebna jest także nasza podmiotowa przynależność do Unii Europejskiej

Potrzebne jest sprawne państwo, sprawne instytucje. To dzisiaj przyznają nawet najbardziej zaciekli liberałowie. Potrzebna jest dynamiczna grupa przedsiębiorców, zarówno prywatnych, jak i tych, którzy kierują jednostkami państwowymi. Potrzebne są solidarne, oparte na zasadach sprawiedliwości stosunki między pracodawcami a pracownikami. Potrzebna jest skuteczna walka z patologią, polityka antykryzysowa, która potrafi w możliwym zakresie regulować cykle koniunkturalne. Potrzebna jest własna waluta. To dziś bardzo istotny warunek. Potrzebna jest także, i to chcę mocno podkreślić, nasza przynależność do Unii Europejskiej, podmiotowa przynależność do Unii Europejskiej” – mówił w Jachrance prezes PiS, Jarosław Kaczyński. 

300polityka.pl

‚Ważne wystąpienie’ Jarosława Kaczyńskiego na posiedzeniu klubu PiS [NA ŻYWO]

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,24254471.html#s=BoxOpMT

%d blogerów lubi to: