Dzisiaj, po godz. 12 w Jasionce pod Rzeszowem rozpoczęła się konwencja regionalna PiS; oprócz Kaczyńskiego bierze w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki. Na konwencji ma zostać zaprezentowana europejska deklaracja programowa.

Prezes PiS podkreślił, że wybory do Parlamentu Europejskiego oraz do polskiego parlamentu, „to w gruncie rzeczy jedne wybory, których stawką jest przyszłość Polaków i Polski”. – Jeżeli wygrają nasi przeciwnicy, to nie będzie tak, jak było tylko będzie gorzej niż było – oświadczył Kaczyński.

POLECAMY: Jarosław Kaczyński na konwencji PiS: trzeba gryźć trawę i dzięki temu zwyciężyć

– To jest nie do uwierzenia. To się zaczyna w wieku 0-4. Im bardziej się do czyta, tym bardziej włosy dęba stają. Ma być dokonywana koncentracja na ważnej, ale przecież nie jedynej sferze życia. Ma być podważana kwestia tożsamości chłopców i dziewczynek – dodał lider PiS.

„Nie można mylić tolerancji i afirmacji”

– Cały proces przygotowania dzieci do założenia rodziny, do roli matki i ojca, ma być podważony. W imię czego? Trudno zgadnąć – zaznaczył Kaczyński. – Ci, którzy za chwilę będą nas krytykować, będą pewnie mówić o tolerancji. PiS jest tolerancyjny. Tolerancja to zgoda i szacunek do odmienności – i to jest. To jest bardzo mocno obecne w naszej kulturze. Polska jako jedna z pierwszych zniosła karalność za różne odmienności. Tolerancja być musi. Ale nie można mylić tolerancji i afirmacji – dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– My wierzymy w Polaków, wierzymy w Polskę. Polacy nie dadzą sobie odebrać wolności i prawa wyboru – podkreślił Kaczyński.

Karta LGBT to deklaracja na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+) podpisana przez prezydenta Warszawy. W dokumencie Rafał Trzaskowski zobowiązał się m.in. do wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa osób LGBT+, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, działania na rzecz wolności artystycznej, utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej.