Stan gry, 23.11.2018

 

— 85 LAT KOŃCZY DZIŚ KRZYSZTOF PENDERECKI. 81 LAT MA KAROL MODZELEWSKI.

— TRZASKOWSKI O SWOICH PLANACH, NIE BĘDZIE GŁOSOWANIA WS GAWŁOWSKIEGO, SEJM WYBRAŁ RPD – 300LIVEhttp://300polityka.pl/live/2018/11/23/

— MARNY EFEKT PLANU SCHETYNY – JACEK NIZINKIEWICZ w RZ: “Grzegorz Schetyna po zjednoczeniu Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną w Koalicję Obywatelską liczył na wielką premię w wyborach samorządowych. Premii za zjednoczenie nie ma. Chyba że za taką uznać powolne wchłonięcie Nowoczesnej. O druzgocącej porażce Koalicji Obywatelskiej również nie można powiedzieć, patrząc na wynik wyborów w miastach. Ale utrata Dolnego Śląska, regionu Schetyny, jest dla PO prestiżową porażką. Również fakt, że PiS będzie rządzić na Śląsku samodzielnie, bo Wojciech Kałuża odszedł z Nowoczesnej, osłabia opozycję. Okazało się, że stworzona przez PO, PSL, SLD koalicja jest krucha. A agresywne ataki na radnego Kałużę, z drwieniem z jego wyglądu włącznie, pokazują tylko niemoc”.

— NA PODLASIU OPOZYCJA ZADZIAŁAŁA PODOBNYMI METODAMI CO PIS, ALE O PRZEKUPSTWIE NIE MÓWI – DALEJ NIZINKIEWICZ: “Politycy PO zapowiadali nawet, że zgłoszą do prokuratury rzekome skorumpowanie radnego przez PiS, ale na samych zapowiedziach może się skończyć. Zwłaszcza że Koalicja Obywatelska na Podlasiu pokonała PiS podobnymi metodami, którymi partia Kaczyńskiego wygrała na Śląsku. (…) W tym wypadku opozycja o przekupstwie nie mówi”.

— NIZINKIEWICZ O BRAKU POMYSŁU OPOZYCJI NA SPRAWĘ KNF: “Wydawało się, że opozycji paliwa dostarczy sprawa KNF, ale również w tym przypadku okazało się, że brak jej pomysłu na czytelne objaśnienie Polakom problemu i ugranie paru punktów w sondażach. PO zapowiada wprawdzie wniosek o odwołanie rządu, ale podobnie jak propozycja powołania komisji śledczej, jest on skazany na porażkę. A temat KNF powoli gaśnie przykryty przez PiS błyskawiczną nowelizacją ustawy o SN, która zapewne zakończy spór z KE”.
https://www.rp.pl/Polityka/311229919-Marny-efekt-planu-Schetyny.html&template=restricted

— WIELKA MISTYFIKACJA WS SN, ALE UE TRUDNO SIĘ BĘDZIE DO TEGO PRZYCZEPIĆ – EWA IVANOVA w GW: “W końcu sprawa najważniejsza: może w PiS doszli do wniosku, że cele, które obóz władzy sobie stawia, będzie w stanie zrealizować bez Sądu Najwyższego. Może uznano, że wystarczy presja na sędziów sądów powszechnych, aktywność mianowanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę prezesów, rzeczników dyscyplinarnych, wreszcie skuteczna polityka „kupowania” ludzi poprzez awanse. Może wystarczy zmienić procedurę karną i nadać prokuratorom tak ogromną władzę, że będą mieli większy niż sędziowie wpływ na przebieg procesów. Do tego organom Unii trudno się będzie przyczepić”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24202244,nowa-ustawa-o-sadzie-najwyzszym-czyli-wielka-mistyfikacja-pis.html

— PIS SIĘ PRZESTRASZYŁ – MONIKA OLEJNIK w GW: “PiS przestraszył się konfliktu z Unią Europejską. Boi się o wybory do europarlamentu, które mogłyby przebiegać pod hasłem „polexitu”, więc chce wyrwać broń opozycji. Tylko jak partia rządząca wytłumaczy to swoim wyborcom? Przez wiele miesięcy wyzywano sędziów od komunistycznych sędziów stanu wojennego. Mówiono, że Unia nie będzie wtrącała się do reform w sądownictwie. Że nie będziemy ulegać naciskom. Że to nasza wewnętrzna sprawa, mówił sam prezydent Andrzej Duda”.
http://wyborcza.pl/7,75968,24201945,jak-wiadomo-prezydent-duda-ciagle-sie-uczy-teraz-bedzie-sie.html

— ANIOŁKI GLAPIŃSKIEGO – jedynka Faktu: “Kamila Sukiennik (39 l.) jest dyrektorką gabinetu prezesa NBP. Martyna Wojciechowska (38 l.) szefuje departamentowi komunikacji i promocji. – To one rządzą bankiem centralnym – przyznaje nam ze smutkiem jeden z dyrektorów w NBP. Nasi rozmówcy i z banku, i z PiS przyznają, że obie są uszami i oczami prezesa Adama Glapińskiego (68 l.)”.
https://www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=707efeb6-91bb-5f5b-a124-b637752ef78e&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2

— O TYM CO CHCIAŁ ZROBIĆ CHRZANOWSKI – Izabela Kacprzak, Grażyna Zawadka w RZ: “Podczas rozmowy w cztery oczy (Czarneckiego z Chrzanowskim) szef KNF deklaruje przychylność wobec planów restrukturyzacji banków biznesmena. Wypowiada znamienne zdanie: „Rozmawiam z panem szczerze. Też widzę, gdzieś są jakieś synergie. Bank można popchnąć” – mówi Chrzanowski. I dodaje, że chodzi o korzystny dla banków projekt tzw. obligacji zamiennych, Chrzanowski mówi, że jest „za”, ale – jak mówi – przeciwko sobie ma Ministerstwo Finansów”.
https://www.rp.pl/Polityka/311229908-Plan-Chrzanowskiego-od-kulis.html&template=restricted

— ANTONI DUDEK O SPOTKANIU KACZYŃSKIEGO I WAŁĘSY: “Cóż za wzruszające spotkanie po latach. I jaka głęboka wymiana opinii. Nie miejmy jednak złudzeń. Ani się obejrzymy, a przyjdzie nam spacerować aleją JK na plac LW. Albo odwrotnie. I zapewniam wszystkich, że to wcale nie jest tak straszna perspektywa. Wystarczy tylko odrobina tego, czego nam Polakom najbardziej chyba brakuje. Odrobina dystansu”./
https://www.facebook.com/100000346627293/posts/2142950869059780/

— ŁÓDZKA GW JAK PIS ROZWIĄZAŁ PROBLEM Z BUNTEM POSŁA MATUSZEWSKIEGO – DOSTANIE MIEJSCE DO PE: “Według informacji „Wyborczej” Matuszewski ma zapewnione miejsce na listach PiS do parlamentu europejskiego (wybory w maju), a jego ludzie znajdą się w zarządzie województwa (tak też się stało) oraz przejmą Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego. Największym pechowcem w PiS jest zaś Piotr Adamczyk (na zdjęciu poniżej). Radny, który w okręgu łódzkim zdobył najwięcej głosów, jeszcze niedawno był typowany na marszałka, a kilka dni temu – na wicemarszałka. Ostatecznie został z niczym, gdyż miejsce w zarządzie trzeba było zostawić innym”.
http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24200144,grzegorz-schreiber-bedzie-marszalkiem-wojewodztwa-lodzkiego.html

— RADNY SLD W ZARZĄDZIE WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO – LOKALNA GW: “Jak wynika z naszych informacji, przyszła koalicja ustaliła już pełny skład nowego zarządu województwa. Ma wyglądać następująco: Olgierd Geblewicz, marszałek (PO), Tomasz Sobieraj wicemarszałek (PO), Jarosław Rzepa, wicemarszałek (PSL), Stanisław Wziątek, członek zarządu (SLD,) Janusz Gromek, członek zarządu (PO). Na szefową sejmiku zgodnie z życzeniem Piotra Krzystka ma zostać powołana Maria Ilnicka-Mądry. Bezpartyjni nie chcieli zasiadać w zarządzie województwa”.
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24202105,ustalony-juz-zostal-pelny-sklad-zarzadu-wojewodztwa-pis-bez.html

— TO NA PEWNO NIE POLSKA – JEDYNKA GW: “Przed szczytem klimatycznym COP24 w Katowicach Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało w internecie spot o naszym kraju. Niemal każde zdanie, które w nim pada, to przekłamanie i manipulacja tworzące nieprawdziwy obraz”.
http://sonar.wyborcza.pl/sonar/7,156422,24201622,piekna-nieprawdziwa-polska-w-spocie-na-szczyt-klimatyczny-sprawdzamy.html

— FAKT MUSI PRZEPROSIĆ DAWIDA JACKIEWICZA: https://wpolityce.pl/polityka/422391-doigrali-sie-fakt-musial-przeprosic-dawida-jackiewicza

— URODZINY: Krzysztof Penderecki, Karol Modzelewski, Lena Dąbkowska-Cichocka.

rp.pl

%d blogerów lubi to: