7.

 

— BYŁY SZEF KNF ZATRZYMANY, BIELAN O TYM, ŻE KANDYDAT OPOZYCJI NA PREMIERA JEST NA CZELE RANKINGÓW NIEUFNOŚCI – 300LIVEhttp://300polityka.pl/live/2018/11/27/

— TRZEBA DAĆ KREMLOWI SYGNAŁ, ŻE KIJÓW DOSTANIE Z ZACHODU TAKIE WSPARCIE JAK IZRAEL W CZASIE WOJNY JOM KIPPUR W 1973 – JANUSZ ONYSZKIEWICZ W GW: „Tym ważniejsze jest więc danie jasnego sygnału, że bez względu na sytuację wsparcie Ukrainy podobne do tego, jakie USA okazały Izraelowi, jest czymś realnym. Może to być ważnym elementem powstrzymującym Rosję przed podjęciem ryzykownych i ogromnie niebezpiecznych działań”.
http://wyborcza.pl/7,75968,24214195,po-rosyjskiej-napasci-na-okrety-ukrainskie-jak-zachod-moze.html

— CZY PREZYDENCI POLSKI I UKRAINY STANĄ NA WYSOKOŚCI ZADANIA? – Michał Niewiadomski w RZ: “Muszą zostać wyznane grzechy i skrucha za popełnione zbrodnie. Bez tego historia będzie nas dzielić, a nie łączyć. A skłócenie obu narodów skrzętnie będzie wykorzystywać Moskwa. Kluczową rolę do odegrania w procesie pojednania narodów mają prezydenci Petro Poroszenko i Andrzej Duda. Czy staną na wysokości zadania?”
https://www.rp.pl/Blogi/311269947-Ukraina-cztery-lata-temu-i-dzis.html

— ZIMNA WOJNA MARSZAŁKÓW SEJMU I SENATU – WIKTOR FERFECKI  w RZ: “– Odebraliśmy to jak policzek – mówi senacki urzędnik. Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz z PO tłumaczy „Rz”, że od początku sprzeciwiał się nowym regulacjom. – Protestowałem podczas posiedzeń prezydium Senatu – mówi. Z naszych informacji wynika, że nie był to przypadek, bo Stanisław Karczewski celowo projekt zmian w zarządzeniu szybko przekazał swojemu zastępcy z PO, by ten mógł ostro się mu sprzeciwiać i zainteresować nim media. A sprawa zmian w zarządzeniu „wstępowym” to tylko jeden z kolejnych punktów zapalnych w stosunkach między marszałkami Sejmu i Senatu”.
https://www.rp.pl/Polityka/311269899-Zimna-wojna-marszalkow-Sejmu-i-Senatu.html&template=restricted

— WOJCIECH WYBRANOWSKI O ŹLE ODEBRANYM LIŚCIE MOSBACHER WS TVN: “Jak ustaliło „Do Rzeczy”, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego list, w którym poucza, co wolno, a czego nie wolno mówić ministrom polskiego rządu ws. stacji TVN należącej do amerykańskiej firmy Discovery Communications. W otoczeniu szefa rządu mówi się o skandalu”.
https://www.dorzeczy.pl/kraj/85140/kontrowersyjny-list-amerykanskiej-ambasador.html

— SPALILIŚMY WSZYSTKIE INNE MOSTY – JAKUB MAJMUREK NA FB: “Oburzenie prawicy jest tym bardziej zabawne, że to właśnie dobrozmian i jego medialne zaplecze od lat prowadzą politykę, w której Polska poza Waszyngtonem sojuszników nie ma, gdzie nie szukamy żadnych innych partnerów. Gdy pojawiały się dyskusje o federalizacji Europy, wspólnej europejskiej polityce obronnej, w „Gazetach Polskich” i okolicach podnosił się krzyk, że to przeciw Stanom, że Niemiec Tusk chce wypchnąć Stany z Europy i ojczyznę oddać w niemiecko-rosyjskie panowanie. Naprawdę, nie ma co się dziwić, że jak komuś wysyła się tyle sygnałów, że jest naszą jedyną polityczną opcją, to może nas w efekcie nie traktować najlepiej. Zwłaszcza, jak faktycznie spaliśmy wszystkie inne mosty”.
https://www.facebook.com/100001052263034/posts/2220070991371288/

— PIS CHCE NAS WPAKOWAĆ W KOLEJNY KRYZYS Z USA – Bartosz T. Wieliński w GW: “PiS to wszystko zignorował, a teraz chce udowodnić swoją niezłomność. Wiosną, gdy Biały Dom postanowił nie zapraszać polskich przywódców, dopóki nie zostanie zmieniona nowelizacja ustawy o IPN, wydawało się, że mamy do czynienia z najpoważniejszym kryzysem w relacjach z USA od 1989 r. Czy PiS naprawdę chce wpakować nas w kolejny?”
http://wyborcza.pl/7,75968,24215252,trolle-atakuja-ambasador-mosbacher-czy-pis-wpakuje-nas-w-kolejny.html

— SKOŃCZYŁA SIĘ OFENSYWA PIS – RAFAŁ CHWEDORUK we wiadomo.co: “Niewątpliwie mamy do czynienia ze zmianą sytuacji, co nie przeczy, że PiS cieszy się i będzie cieszyć poparciem wyższym, niż jakakolwiek inna partia. Niemniej ciężko wskazać teraz przesłanki, które wskazywałyby na to, że ta przewaga może się jeszcze powiększyć. Cykl wydarzeń – od mianowania Mateusza Morawieckiego prezesem Rady Ministrów po drugą turę wyborów samorządowych – zmienił polską politykę. Skończyła się ofensywa PiS i chyba pojawiło się coś na kształt wojny pozycyjnej, gdzie obie strony są zdolne do odnoszenia taktycznych sukcesów. Być może Polska polityka wróciła do stanu sprzed ostatnich wyborów parlamentarnych; wiemy, że PiS wygra, ale do ostatniej chwili nie będziemy wiedzieć, kto będzie miał ile mandatów w Sejmie”.
https://wiadomo.co/prof-rafal-chwedoruk-skonczyla-sie-ofensywa-pis/

— ŁUKASZ PAWŁOWSKI W KULTURZE LIBERALNEJ O BEZKRYTYCZNEJ APOLOGII TUSKA: “Nikt nie odbiera dziennikarzom prawa do własnych poglądów oraz ich prezentowania w działach opinii. Jest jednak granica między poglądami politycznymi a bezkrytyczną apologią. Biały koń wyłaniający się z mgły, a na nim ubrany w garnitur i białą, rozpiętą pod szyją koszulę Donald Tusk – wpół uśmiechnięty, wpół zamyślony. W tle spokojna, anielska muzyka. To nie kolejny żart ze zwolenników byłego premiera, ale oficjalny, poważny klip zapowiadający okładkowy artykuł najnowszego „Newsweeka”. I kolejny dowód, że dziennikarze całkowicie stracili profesjonalny dystans do „swoich” polityków”.

— PODOBNE ZAŻENOWANIE POWINNY BUDZIĆ PEANY OPOZYCYJNYCH MEDIÓW POD ADRESEM POLITYKÓW DRUGIEJ STRONY – DALEJ PAWŁOWSKI W KL: “Laudacje na cześć Jarosława Kaczyńskiego i – rzadziej – Andrzeja Dudy czy Mateusza Morawieckiego wygłaszane na wyścigi przez prawicowe media słusznie wywołują ironiczne komentarze wśród przeciwników PiS-u. Ale podobne zażenowanie powinny budzić peany „opozycyjnych” mediów pod adresem polityków drugiej strony. Nikt nie odbiera dziennikarzom prawa do własnych poglądów i ich jawnego prezentowania w działach opinii. Wiele znakomitych gazet przed ważnymi wyborami decyduje się nawet na oficjalne poparcie jakiegoś kandydata, a swoją decyzję uzasadnia w specjalnym, odredakcyjnym artykule. Jest jednak granica między poglądami politycznymi a bezkrytyczną apologią. Ta druga nie tylko nie służy dziennikarzom oraz – i tak już nadszarpniętej – wiarygodności mediów. Zwykle nie służy także politykom, którym owi dziennikarze tak bardzo chcą pomóc”.
https://kulturaliberalna.pl/2018/11/27/pawlowski-lis-tusk-kaczynski-bialy-kon-superman/

— CHCIELI PRZYKRYĆ AFERĘ KNF – Ewa Ivanova w GW: “Jest też druga odsłona tej historii. Z kilku źródeł mamy informację, że bankier Leszek Czarnecki (to jemu 28 marca złożył korupcyjną ofertę „spokój w zamian za 40 mln zł” szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski) miał być zatrzymany w związku ze sprawą GetBacku. Należący do biznesmena bank sprzedawał obligacje GetBacku bez odpowiednich pozwoleń. – Czarnecki był przekonany, że zostanie zatrzymany 9 listopada. To przykryłoby sprawę KNF – mówi nasz informator”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24214732,zbagatelizowac-sprawe-i-zatrzymac-czarneckiego-jak-chcieli.html

— LESZEK BALCEROWICZ W RZ O RAPORCIE PANSTWO-PIS.PL: “W tej sytuacji ogromne znaczenie ma obywatelski monitoring zmian w prokuraturze i decyzji jej funkcjonariuszy. Służy temu pionierski raport „Prokuratura pod specjalnym nadzorem” (www.panstwo-pis.pl). Pokazuje on ogrom zmian w prokuraturze od 2016 r., a zwłaszcza obsadzenie praktycznie wszystkich kierowniczych stanowisk przez nieformalną grupę ludzi powiązanych relacjami ideologicznymi, towarzyskimi i rodzinnymi. Raport przedstawia też przykłady wątpliwych działań i wątpliwych zaniechań konkretnych prokuratorów. Raport jest bilansem otwarcia dla portalu panstwo-pis.pl, który będzie monitorować zmiany w prokuraturze i działania prokuratorów. Zachęcam do aktywnej współpracy”.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1391149-Prokuratura:-zle-dzialajacy-system.html

— BEATA BIEL OPISUJE CO ZYSKAŁA OPINIA PUBLICZNA Z REPORTAŻY WCIELENIOWYCH: “Gdyby nie tak zwane dziennikarstwo wcieleniowe, o licznych nieprawidłowościach nigdy nie dowiedziałaby się polska opinia publiczna. Bez dziennikarzy, w tym reporterów TVN, patologie nie ujrzałyby światła dziennego. (…) Inny, zazwyczaj nieznany odbiorcom świat, pokazywał w swoich wcieleniowych reportażach także Jacek Hugo-Bader. Trzykrotnie wcielił się w bezdomnego, by sprawdzić jak osoby wykluczone czują się w kapitalizmie”.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dziennikarstwo-wcieleniowe-w-polsce-i-tvn,887094.html

— ŁUKASZ PAWŁOWSKI O TYM JAK NIEUDOLNE RZĄDY PRYWATYZUJĄ USŁUGI PUBLICZNE – W KL: “Po „solidarnościowych” rządach Zjednoczonej Prawicy solidarność będzie się miała w Polsce równie marnie jak przed nimi. A jeśli przyniosą one dalszą kompromitację wiarygodności państwa, zamiast nadejścia „Polski solidarnej”, czeka nas druga fala prywatyzacji. Tak jak w latach 90. niewydolne państwo wypychało na rynek przedsiębiorstwa, tak dziś niewydolność państwa wypycha na rynek ludzi szukających lepszej jakości usług. I żadne apele odwołujące się do dobra ojczyzny, patriotyzmu czy inteligenckiego etosu tego procesu nie zatrzymają. Nie wiem jak Państwo, ale ja leczę się prywatnie, w godną emeryturę ZUS-u nie mam absolutnie żadnej wiary, a dzieci – jeśli tylko pozwoli mi na to domowy budżet – poślę do szkoły prywatnej. Pieniądze na to już odkładam – z programu 500+”.
https://kulturaliberalna.pl/2018/11/27/pawlowski-pis-polska-solidarna-prywatyzacja/#

— URODZINY: Anna Kamińska, Stanisław Gawłowski kończy 50 lat.

300polityka.pl

%d blogerów lubi to: