Stan gry, 02.04.2019

 

STAN GRY: Gowin: Przygotujemy maksymalnie liberalną interpretację dyrektywy ACTA2, opozycja to scenariusz rumuński, Bartoszewski: Unia jest dziś rządzona przez duet francusko-niemiecki, Scheuring: Listy KE ze średnią wieku 62 na 1 i większością mężczyzn

— KRUK O DECYZJI WS REKONSTRUKCJI I PAŹDZIERZOWEJ TVP – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/04/02/

— UNIA JEST RZĄDZONA PRZEZ FRANCJĘ I NIEMCY, SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI – WŁADYSŁAW TEOFIL BARTOSZEWSKI w rozmowie z WP: “Tak się robi z powodu politycznych kalkulacji. Jeśli Irlandia narusza dyscyplinę budżetową, to natychmiast jest karana dyscypliną budżetową przez Brukselę. A jeśli robi to Francja przez lat siedem, to nikogo to nie obchodzi. Bo pan Juncker mówi: to jest Francja. I tak to wygląda. A jak zrobiłaby to Polska, to byśmy dostali w głowę. Unia jest dziś rządzona przez duet francusko-niemiecki…

— BARTOSZEWSKI ZA FORMĄ ZWIĄZKÓW PARTNERSKICH: “Nie mam wątpliwości, że w Polsce powinny być zatwierdzone związki partnerskie. Przecież dużo więcej par heteroseksualnych żyje w związkach partnerskich niż par homoseksualnych. A pary homoseksualne nie mają praw do informacji medycznych dotyczących partnerów. Do spraw podstawowych. A wszyscy powinni być równi!”

— POLEXIT TO PROPAGANDA POLITYCZNA, NIE WIERZĘ W MAKIAWELICZNY PLAN PIS – DALEJ BARTOSZEWSKI W WP: “To jest propaganda polityczna, a nie stwierdzenie faktu. Nie sądzę, żeby był jakiś makiaweliczny plan PiS, by Polskę z Unii realnie wyprowadzić. Nie chce mi się w to wierzyć. Nie wierzę w żaden polexit. Prezes Jarosław Kaczyński, który jest bardzo sprytnym politykiem, patrzy na słupki badań opinii publicznej i widzi, że ponad 80 proc. Polaków popiera obecność Polski w UE. W tym jego wyborcy! Więc on nie powie Polakom: wychodzimy z Unii. Kaczyński nie jest szaleńcem. To pragmatyczny polityk. On doskonale wie, że jeśli wychodzą na ulice Polski dziesiątki tysięcy kobiet z czarnymi parasolkami, to jest to znak, żeby ustawy dot. aborcji nie ruszać. To bardzo racjonalny, sprawny polityk. Kaczyński nie pójdzie zatem na żaden polexit. Jemu nie chodzi o to, żeby Polskę z Unii wyprowadzić. Jemu chodzi o to, żeby wyprowadzić Unię z Polski. Żeby Unia się nie czepiała”.
https://wiadomosci.wp.pl/wladyslaw-teofil-bartoszewski-w-ue-sa-rowni-i-rowniejsi-ale-kaczynski-nie-chce-polexitu-6365437675493505a

— REALIZACJA OBIETNIC KE TO SCENARIUSZ RUMUŃSKI – JAROSŁAW GOWIN W ROZMOWIE Z GRZEGORZEM OSIECKIM W DGP: “Inaczej sprawy się mają z obietnicami Koalicji Europejskiej, które idą o wiele dalej. Realizacja tych zapowiedzi pchnęłaby nas na ścieżkę rumuńską. Rząd Rumunii zaczął obiecująco, bo od zdecydowanego obniżenia podatków. Efektem był 7-procentowy wzrost gospodarczy. Równocześnie jednak o kilkadziesiąt procent podniesiono emerytury, świadczenia socjalne i zarobki w sferze budżetowej. Konsekwencją okazała się inflacja, gwałtowny wzrost importu, ogromny deficyt budżetowy, radykalny spadek konkurencyjności rumuńskich firm i w efekcie stagnacja gospodarcza, z której Rumunia będzie wychodzić długimi latami. Jak rząd próbuje rozdać więcej, niż stać na to budżet, to po krótkiej fieście funduje obywatelom biedę. Taki scenariusz grozi Polsce, gdyby jesienią władzę przejęła opozycja”.

— BUDŻETU NIE STAĆ NA WIĘCEJ – DALEJ GOWIN W DGP: “Powiem tak: my daliśmy to, co zapowiedzieliśmy. I uczciwie mówimy, że budżetu nie stać na więcej. Natomiast Platforma będzie chciała za wszelką cenę udowodnić, że potrafi dać więcej niż my. I tu otwiera się droga do scenariusza rumuńskiego”.

— NIE MA JUŻ POLA NA KOLEJNE PROGRAMY SOCJALNE – DALEJ GOWIN W DGP: “W tym i następnym roku realizacja programu jest niezagrożona. Ale – wbrew temu co twierdzi opozycja – nie ma już pola na dalsze programy socjalne. Można by je realizować tylko drogą podnoszenia podatków. Czyli jedną ręką dając, a drugą odbierając. W dodatku przed Polską stoi konieczność ogromnych inwestycji: w infrastrukturę, energetykę, armię, służbę zdrowia, naukę, sztuczną inteligencję… Bez tych inwestycji państwo straci instrumenty sprawcze”.

— SZANSE 50:50 – DALEJ GOWIN: “Przypuszczam, że wynik będzie wyrównany. Zdecyduje mobilizacja elektoratów, przebieg kampanii, popełnione w niej błędy. Dziś szanse oceniam 50 na 50”.

— MAKSYMALNIE LIBERALNA IMPLEMENTACJA ACTA 2 – ZAPOWIADA GOWIN: “DGP ma inteligentnych wyborców. Nikt by mi więc nie uwierzył, gdybym próbował Pana zapewnić, że nie dbamy o głosy internautów. Ale ważniejszy jest inny powód. Zjednoczona Prawica to obóz nie tylko równości. Tak samo ważna jest dla nas wolność. ACTA 2 zagrażają wolności słowa. Dlatego przygotujemy maksymalnie liberalną interpretację tej dyrektywy”.
https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/594836,jaroslaw-gowin-wywiad-wybory.html

— JACEK KARNOWSKI O RYZYKOWNEJ GRZE BRONIARZA JAK SCARGILLA PRZECIW THATCHER: “Sławomir Broniarz wyrusza na wyprawę, której finału nie sposób przewidzieć. Uważa za oczywistość, że obóz rządowy nie wytrzyma bezterminowego strajku, który sparaliżuje oświatę. Owszem, łatwo rządowi nie będzie, ale czy reakcja społeczna będzie tak jednoznaczna, tak czytelna, jak sądzi? Głowy bym nie dał. Już był w historii taki przywódca związkowy, który myślał, że wysadzi z siodła prawicowy rząd. Nazywał się Arthur Scargill. Przegrał, choć miał w ręku oręż jeszcze potężniejszy: groźbę zablokowania całej gospodarki. Arthur Scargill też myślał, że rząd nie ma ruchu, że dał mu mata. Ale rząd dysponujący większością w parlamencie zawsze ma możliwość ruchu. Jeśli Sławomir Broniarz nie chce skończyć jak przywódca brytyjskich górników, powinien pilnie przestudiować tę znaną historię z połowy lat 80. Bo podobnie jak wówczas, obecny strajk też może umożliwić bardzo głębokie, wręcz rewolucyjne zmiany w edukacji”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/440693-strajk-znp-moze-umozliwic-rewolucyjne-zmiany-w-edukacji

— MARCIN FIJOŁEK O PRZEJMOWANIU PRZEZ OPOZYCJĘ WŁADZY “SEGMENTAMI”: “Jeszcze inna sprawa, że zdobycie „przyczółka” w Senacie dałoby opozycji nieco wiatru w żagle i rozpoczęło segmentowy proces przejmowania władzy. Wspomniany Jarosław Kurski przedstawił to bardzo jasno i szczerze – po wzięciu Senatu wszystkie celowniki zostałyby wymierzone w prezydenta Andrzeja Dudę, do akcji wkroczyłby Donald Tusk, pełny ciężar gry zostałby przeniesiony na wybory prezydenckie, a może i przyspieszone parlamentarne. To ciekawy scenariusz, oparty na bardziej realnych przesłankach niż fantazje o zdobyciu przez Grzegorza Schetynę pełni władzy jesienią tego roku – do tego nie ma ani tak dużych emocji społecznych, ani nawet dynamiki, która dawałaby na nie nadzieje. Ale segmentami, po kawałku? Do przemyślenia, nawet jeśli dziś jawi się to jako historia pisana palcem po piasku”.

— FIJOŁEK O ARGUMENTACH POLITYKÓW PIS, ŻE ZWYCIĘZCA WYBORÓW BIERZE SENAT: “Politycy PiS byli uspokajani – po pierwsze, w polskiej historii jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś, kto ma większość w Sejmie, nie miał większości w Senacie. Po drugie – że nie można poprzez zwykłe sumowanie wyników z roku 2015 przewidywać tego, co stanie się w roku 2019; w innym wypadku Koalicja Europejska powinna dziś bić na głowę PiS (łączny wynik ugrupowań wchodzący w skład KE w roku 2014 był sporo wyższy niż Zjednoczonej Prawicy), a tak przecież nie jest. Po trzecie – że wyborcy PSL nie pójdą za kandydatami Nowoczesnej czy Platformy, a i PiS nie jest taki słaby, jak chcieliby go widzieć niektórzy”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/440598-cel-opozycji-na-2019-start-segmentowego-odebrania-wladzy

— NIE MA DOWODÓW WS SPEKULACJI O KUCHCIŃSKIM – Wojciech Czuchnowski i Ewa Ivanova w GW: “Poważne oskarżenia pod adresem polityków PiS oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Były agent CBA twierdzi, że jego przełożeni chcieli ukryć sprawę seksualnego skandalu z udziałem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Nie ma jednak dowodów na to, by Kuchciński dopuścił się przestępstwa.

— BADALI TO DZIENNIKARZE KILKU REDAKCJI – DALEJ CZUCHNOWSKI I IVANOVA: “Problem w tym, że na niedopuszczalne zachowania Kuchcińskiego i innych osób publicznych rzeczywiście nie ma dowodów. Sprawę „seksafery podkarpackiej” od kilku miesięcy badali dziennikarze kilku redakcji (m.in. „Wyborczej”, RMF FM, „Faktu”, Onetu). Nie znaleźli potwierdzenia zarzutów, nie dostali żadnych kopii kompromitujących nagrań. Kilka tygodni temu o sprawie zdecydowało się poinformować Radio ZET, ale stacja podeszła do sprawy ostrożnie, zaznaczając, że nie można rozstrzygnąć, czy b. agent mówi prawdę. Doniesienie złożone przez Wojciecha Janika opisał najnowszym numerze tygodnik „Nie”. Autor tekstu Andrzej Rozenek (b. poseł Ruchu Palikota) podkreślił, że sprawa jest poważna i Kuchciński powinien się do niej odnieść”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24605861,seksafera-podkarpacka-na-niedopuszczalne-zachowania-marszalka.html

— ANDRZEJ GAJCY O REKONSTRUKCJI W PRZYSUSZE: “Na sobotę PiS planuje konwencję ogólnokrajową w Przysusze, w miejscu symbolicznym dla obozu władzy. To tu w 2014 roku odbyła się konwencja „PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna”, która zapoczątkowała drogę partii Kaczyńskiego po władzę. W Przysusze odbył się także w lipcu 2017 rok kongres Zjednoczonej Prawicy. Konwencja ma być poświęcona rolnictwu, lecz rozmówcy Onetu przyznają, że pewne ruchu personalne mogą zostać także w Przysusze ogłoszone. „Wszystko w rękach prezesa Kaczyńskiego” – zgodnie przyznają”.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rekonstrukcja-rzadu-przed-swietami-wielkanocnymi/k7zkmhr

— JOANNA SOLSKA O KIJU I MARCHEWCE W REFORMIE OFE – TYLKO NA JAKIE KONTO: “PiS wymyślił, że do kija, czyli utraty 25 proc. środków (a skąd wiemy, że to nie będzie więcej?), pokaże też przyszłym emerytom marchewkę. Marchewką jest obietnica, że pozostałe 75 proc., czyli ok. 120 mld zł, trafi na nasze prywatne konta. Obietnica mocno enigmatyczna, ponieważ o tych naszych prywatnych kontach nie wiadomo dokładnie nic. Gdzie mają być założone? W bankach, towarzystwach inwestycyjnych czy może dopisane do także prywatnych kont w przyszłym Pracowniczym Planie Kapitałowym? A może będzie to zapis na naszym indywidualnym koncie w ZUS? Każde z tych rozwiązań dla przyszłych emerytów jest niewiele warte”.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1787970,1,pis-siega-po-ofe-jak-na-tym-wyjda-przyszli-emeryci-jak-zwykle.read?src=mt

— PO MA PROBLEM Z WSPIERANIEM MOICH DZIAŁAŃ WS PEDOFDILII W KOŚCIELE – JOANNA SCHEURING-WIELGUS W KRYTYCE: “Gdyby PO i środowisko liberalne myślały inaczej, to nie miałyby problemu z poparciem moich działań w związku z pedofilią w Kościele katolickim. Nie przypadkiem posłowie PO i PSL nigdy nie przychodzili na konferencje, które w Sejmie organizowałam z Fundacją Nie Lękajcie Się”.

— WIOSNA PRZEDSTAWI PROGRAM EUROPEJSKI, POTRZEBA ZMIANY POKOLENIOWEJ, KE MA LISTY ZE ŚREDNIA WIEKU 62 LATA I MĘŻCZYZNAMI: “W najbliższy czwartek Wiosna przedstawi program europejski. Ale dziś już wiem coś innego: w poprzednich wyborach samorządowych, w 2014 roku, zaczął się proces wchodzenia do polityki ludzi takich jak ja, z ruchów społecznych i obywatelskich. Teraz też w większości miast prezydenckich wygrywały komitety obywatelskie, a nie partyjne. Jesteśmy w trakcie wielkiej wymiany pokoleniowej – bo w tych nowych siłach dominuje nowe pokolenie. Nawet Koalicja Europejska mogłaby być niezłym pomysłem, gdyby dała szansę świeżej krwi, politykom młodszym, zamiast tworzyć listy ze średnią wieku 62 na jedynkach i większością mężczyzn”.

— GDYBY KTOŚ TO ZROBIŁ MOJEMU DZIECKU, TO BYM GNOJA ROZSZARPALA – DALEJ JSW W KRYTYCE: “W sercu to chyba jestem „zielona”, choć częściej przykleja mi się łatkę lewaczki, liberałki czy feministki. Na pewno zrobiłam się ostatnio bardziej radykalna w kwestii Kościoła, choć niewierzącą byłam od bardzo dawna. To się wiąże z walką o dobro dzieci. Jak urodziłam moje pierwsze dziecko, to byłam tak zaangażowana w jego wychowanie, że nie pozwoliłam go nikomu dotknąć, żadnej babci czy cioci. Przy kolejnych było inaczej, ale do dziś mi to zostało, to poczucie, że gdyby ktoś coś zrobił mojemu dziecku, to bym gnoja rozszarpała”.

— MAPA PEDOFILII W KOŚCIELE POTRZEBNA – DALEJ JSW: “Byłam niedawno w Rzymie na zaproszenie organizacji, które badały przestępstwa seksualne kleru i przygotowywały raporty w Irlandii i USA, była tam też organizacja Nie Lękajcie Się. Pokazywaliśmy, jak te przestępstwa wyglądają na tle reszty świata, i zastanawialiśmy się, jak zainteresować ludzi tematem, jak pokazać skalę zjawiska – to na podstawie tych wspólnych doświadczeń zrobiliśmy razem z Agatą Diduszko mapę pedofilii w polskim Kościele. I to samo chciałabym robić poprzez Parlament Europejski – pokazywać skalę problemu, a potem pociągać sprawców do odpowiedzialności”.
https://krytykapolityczna.pl/kraj/scheuring-wielgus-wiosna-eurowybory-rozmowa/

— PROGRAM OPOZYCJI PISZĄ PROTESTUJĄCY
– AGNIESZKA WIŚNIEWSKA W KP: „Drodzy politycy opozycji, nie lękajcie się korzystać z kasy na ekspertów. Oni mogą wam pomóc lepiej zrozumieć społeczeństwo. To taka rada na wypadek, gdybyście wygrali wybory. Jak je wygracie, to wtedy protesty będą wymierzone w waszą władzę. Może więc lepiej zawczasu spróbować zobaczyć i zrozumieć, gdzie są wkurzeni, dlaczego są wkurzeni, i może spróbować rozwiązywać problemy na wczesnych etapach. Podpowiem wam jeszcze jedno: wkurzeni będą w ochronie zdrowia”
https://krytykapolityczna.pl/felietony/agnieszka-wisniewska/program-opozycji-pisza-protestujacy/

— URODZINY: Ludwika Wujec, Agata Kornhauser-Duda, Krzysztof Skórzyński, Mirosław Pawlak.

300polityka.pl

%d blogerów lubi to: