Stan gry, 13.02.2019

 

STAN GRY: Zaremba mocno do TVP: jakimi jesteście ludźmi?, Haszczyński: Szczyt warszawski może okazać się sukcesem, Sondaż RZ: Morawiecki najlepszym z pretendentów na premiera, wysoko WKK i Biedroń

— BIELAN O NIESKUTECZNEJ AKCJI GW: Dwa tygodnie GW zajmuje się tą sprawą. W ciągu tych dwóch tygodni poparcie dla PiS, ZP wzrosło o 7% –300LIVEhttp://300polityka.pl/live/2019/02/13/

— JAKI ZAWÓD WYKONUJECIE? JAKIMI JESTEŚCIE LUDŹMI – PIOTR ZAREMBA DO DZIENNIKARZY TVP: “Naprawdę myślicie, że Olszewski by chciał takiego uczczenia jego pamięci? Zresztą ten materiał zmienił się niepostrzeżenie w płomienną obronę telewizyjnych Wiadomości. Olszewski, 4 czerwca, was tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg. Pytałem o to, jaki zawód wykonujecie, teraz spytam, jakimi jesteście ludźmi? I proszę mi nie opowiadać, że TVN to, a „Wyborcza” tamto. Na Sądzie Ostatecznym też będziecie się zasłaniać TVN-em?”
https://www.facebook.com/100011509202636/posts/726371727756461?sfns=mo

— JERZY HASZCZYŃSKI W RZ PISZE, ŻE KONFERENCJA WARSZAWSKA MOŻE OKAZAĆ SIĘ SUKCESEM: “Konferencja może się natomiast okazać sukcesem w sprawach, których dotyczy. Nieoczekiwanie przyjedzie szef MSZ Kataru i stanie obok ważnych dyplomatów z innych państw arabskich, które od 2017 r. totalnie izolują jego kraj z powodu Iranu. Są szanse na sukces w jeszcze ważniejszej kwestii – procesie oswajania się ze sobą Izraela i Arabii Saudyjskiej (niezależnie od wszystkich związanych z nią złych skojarzeń, zwłaszcza po pocięciu na kawałki dziennikarza Dżamala Chaszukdżiego) wraz z jej sojusznikami. Proces jest trudny, ale jego efekty mogą rzutować na kolejne pokolenia. Jeżeli z tym będzie się kiedyś kojarzyła Warszawa, to będziemy mogli się cieszyć. Jeżeli.
https://www.rp.pl/Komentarze/302129898-Haszczynski-Amerykanski-tata-w-Warszawie.html

— NAZWISKA GOŚCI Z USA ZADZIAŁAŁY NA NIEZDECYDOWANYCH JAK MAGNES – DGP w tekście o szczycie warszawskim.

— JĘDRZEJ BIELECKI W RZ PISZE, ŻE W POLSCE BĘDĄ PRZEBYWAĆ 4 Z 5 OSÓB KTÓRE ZNAJĄ PLAN KUSHNERA: “Zięć Donalda Trumpa pracował nad planem dwa lata. 180-stronicowy dokument w niedzielę zatwierdził prezydent – ujawnił Fox News. Na razie jego treść zna pięć osób, z których cztery będą w czwartek nad Wisłą: poza Kushnerem także sekretarz stanu USA Mike Pompeo, specjalny wysłannik Stanów na Bliski Wschód Jason Greenblatt oraz amerykański ambasador w Izraelu David Friedman. Podczas specjalnej konferencji prowadzonej przez przewodniczącego Światowego Forum Ekonomicznego Borge Brande’a na warszawskim Stadionie Narodowym, Kushner ma przedstawić publicznie pierwsze elementy tego, co Trump nazywa „porozumieniem stulecia”.
https://www.rp.pl/Dyplomacja/302129927-Konferencja-bliskowschodnia-Czterech-wtajemniczonych-nad-Wisla.html

— ROŚNIE LICZBA VIP I SZANSA NA SUKCES – RZ na jedynce o szczycie warszawskim.

— MORAWIECKI LEPSZY OD TUSKA I SCHETYNY – jedynka RZ: “Czterech polityków, według ankietowanych, nadaje się na stanowisko szefa rządu – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Nie ma wśród nich liderów PiS i PO. „Wielka czwórka” to w kolejności: Mateusz Morawiecki, Donald Tusk, Władysław Kosiniak- Kamysz i Robert Biedroń. Ich wyniki różnią się od siebie w małym stopniu. Cechą wspólną jest także spora liczba ocen negatywnych. Wyjątkiem jest tylko prezes ludowców, który ma tyle samo wskazań na „tak”, co na „nie”.

— MORAWIECKI JESZCZE SIĘ NIE ZUŻYŁ – MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI W KOMENTARZU RZ: “Po ciężkim roku urzędowania Morawiecki ma wciąż duży potencjał i mimo pewnego zużycia politycznego wyborcy widzą w nim cechy lidera. To zaś może oznaczać, że nie jest to wyłącznie kariera jednego sezonu, lecz polityk, który może odegrać w polskiej, a być może i europejskiej, polityce jakąś rolę”.

— KOSINIAK I BIEDROŃ LIDERAMI PRZYSZŁOŚCI – DALEJ SZUŁDRZYŃSKI: “Czwarte miejsce i 38 proc. wskazań to również wielki sukces debiutanta w tym zestawieniu – Roberta Biedronia. W przypadku obu tych polityków znacznie więcej osób uważa, że nadają się na szefa rządu, niż jest gotowych głosować na ich partie. To sygnał, że Polacy widzą w nich postaci, które mogą się stać w przyszłości politycznymi liderami – Kosiniak-Kamysz po stronie centroprawicy, a Biedroń na lewicy”.
https://www.rp.pl/Komentarze/302129901-Szuldrzynski-Morawiecki-sie-jeszcze-nie-zuzyl.html

— DR SŁAWOMIR SOWIŃSKI PISZE W RZ O MNIEJ WYRAZISTYM JĘZYKU OPOZYCJI NA TLE BIEDRONIA: “Wydaje się, że wejście z partią Roberta Biedronia w mocny ideologiczny spór nie jest dla PiS, przynajmniej tu i teraz, wielkim politycznym ryzykiem. Jednocześnie jest szansą na osłabienie bardziej umiarkowanej części opozycji, której mniej wyrazisty ideowo język, a zwłaszcza ideowe milczenie, nie będzie się do wyborców przebijać”.
https://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/302129893-Sowinski-Wiosenna-odsiecz-w-polityce.html

— MAGDALENA ŚRODA PISZE, ŻE BIEDROŃ PRZY POTĘŻNYM KOŚCIELE JEST JAK DAWID PRZY GOLIACIE –  w GW: “Kościół już dawno wygrał wszystkie walki i jest absolutnym politycznym hegemonem. Biedroń przy nim jest jak Dawid przy Goliacie. Kościół wygrał walkę ekonomiczną i jest zwolniony z jakichkolwiek należności finansowych wobec państwa, przeciwnie – dzisiejsze państwo sowicie opłaca jego interesy. Wygrał walkę o władzę, bo każdy – od premiera Mazowieckiego, przez Pawlaka i Millera, po Tuska i Schetynę – smalił i smali cholewki do hierarchów, wierząc w ich wszechmoc wyborczą”.

— DEMOKRACI POWINNI TRZYMAĆ KCIUKI ZA BIEDRONIA – DALEJ ŚRODA: “Czy Biedroniowi ta walka o normalność się powiedzie? Czy będzie Dawidem? Wszyscy patrioci i prawdziwi demokraci powinni trzymać za to kciuki”.
http://wyborcza.pl/7,75968,24452757,dawid-biedron-kontra-koscielny-goliat-wszyscy-demokraci-powinni.html

— KRYSTYNA NASZKOWSKA O WIDMIE NOWEGO LEPPERA – pisze w GW: “Kołodziejczak już zapowiada kolejne niespodzianki dla rządzących. Wszedł na ścieżkę politycznego buntu i cały czas się rozkręca. I niezależnie od tego, kto zostanie ministrem rolnictwa w rządzie, który powstanie po jesiennych wyborach, na pewno będzie musiał się zmierzyć z nowym Lepperem”.
http://wyborcza.pl/7,75968,24452746,widmo-nowego-leppera-krazy-nad-nowogrodzka-czy-pis-powinien.html

— KWIT NA SREBRNĄ – jedynka GW: “Pokazujemy dzisiaj pisemne pełnomocnictwo, którego spółka Srebrna udzieliła Geraldowi Birgfellnerowi do prowadzenia w jej imieniu projektu „dwóch wież”. Mógł bardzo wiele, nawet zburzyć stary biurowiec, który zawadzał inwestycji”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24452792,tasmy-kaczynskiego-ujawniamy-kwit-na-srebrna.html

— KUJDA I GLAPIŃSKI TRZYMAJĄ KACZYŃSKIEGO ZA GARDŁO – Roman Imielski w GW: “Kazimierz Kujda i Adam Glapiński mają ogromną wiedzę o finansach środowiska politycznego związanego z Jarosławem Kaczyńskim. I dlatego pierwszy z nich kilka dni opierał się przed złożeniem dymisji z prezesury Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a drugi wprost postawił się liderowi PiS”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24452766,tasmy-kaczynskiego-kujda-i-glapinski-trzymaja-prezesa-pis-za.html

— JAN FILIP LIBICKI UWAŻA, ŻE MACIEREWICZ BUDUJE KULT JANA OLSZEWSKIEGO W KONKURENCJI DO KULTU LECHA KACZYŃSKIEGO: “Podtrzymuję to, co napisałem kilka dni temu, że mówiąc o Janie Olszewskim, jako o najwybitniejszym polskim polityku po II Wojnie Światowej, Macierewicz buduje w obozie pisowskim konkurencyjny kult. Przeciwstawia Olszewskiego Lechowi Kaczyńskiemu. I w tym sensie nie zdziwiłbym się, gdyby to były jakieś przygotowania Antoniego Macierewicza do przejęcia władzy. Oczywiście, czy to jest realne, czy się uda, to jest inna sprawa, ale że Antoni Macierewicz o tym myśli, a nawet zaczął wprowadzać to w życie jest wielce prawdopodobnym”.
https://www.salon24.pl/u/jflibicki/934088,nie-chodzi-tylko-o-misiewicza-i-zemste-macierewicz-dziala-dwutorowo

— JAN LITYŃSKI O ZDZIWIENIU DLA PRZYCHYLNEJ PIS POSTAWY RYSZARDA BUGAJA – pisze w RZ: “Nie rozumiałem, gdy konsekwentnie popierał PiS, uważając, że to ta partia realizuje jego lewicowe ideały. Trudno mi wyobrazić sobie, by człowiek związany z opozycją demokratyczną nie zdawał sobie sprawy, że program, a tym bardziej praktyka PiS i organizacji popierających tę partię, jest antydemokratyczny, szowinistyczny i pełen pogardy dla ludzi myślących odmiennie.

— JESTEM ZA BY MIEJSCE KUKIZA W SEJMIE ZAJĄŁ BIEDROŃ – DALEJ JAN LITYŃSKI W RZ: “Jednak jeżeli miejsce Kukiza ma zająć Biedroń, to jestem za. Wiem przynajmniej, że nie wprowadzi do Sejmu ludzi o mentalności faszystów”.
https://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/302129897-Litynski-Polska-nie-jest-skazana-na-PiS.html&template=restricted

— URODZINY: Agnieszka Kublik, Paweł Papke, Bogusława Matuszewska, Witold Modzelewski.

300polityka.pl

%d blogerów lubi to: