Duda, 25.12.2018

 

24.12.2018

— PRAGNIEMY W SYMBOLICZNY SPOSÓB PRZEŁAMAĆ SIĘ OPŁATKIEM Z KAŻDYM Z PAŃSTWA – ŻYCZENIA PARY PREZYDENCKIEJ: Pragniemy w symboliczny sposób przełamać się opłatkiem z każdym z Państwa. W szczególnie ciepłych słowach zwracamy się do tych, którzy nie mogą być teraz z bliskimi. Pamiętajmy o potrzebujących. Pozostawienie jednego wolnego nakrycia podczas wigilijnej wieczerzy to wspaniały symbol naszej gościnności i empatii. Symbol nie tylko solidarnej postawy, ale i płynących z serca uczynków.
https://www.youtube.com/watch?v=vRcKFLSyi1s

— PRZED ŻYCZENIAMI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO NAJAZD KAMERY NA BOMBKĘ Z NAPISEM “PEACE” – TEN ROK PRZYNIÓSŁ WIELE DOBRYCH WYDARZEŃ W TYM SUKCESY W SFERZE EKONOMICZNEJ, BY PRZYSZŁY ROK PRZYBLIŻYŁ POLSKĘ JAKIEJ WSZYSCY CHCEMY – SPRAWIEDLIWĄ DLA WSZYSTKICH https://twitter.com/pisorgpl/status/1076192540574007296

— WSZYSTKO, CO NAS RÓŻNI NIE JEST NAWET CIENIEM TEGO, CO NAS NIEROZERWALNIE ŁĄCZY, ZASIĄDŹMY DO WIGILIJNYCH KOLACJI POGODZENI ZE SOBĄ A PODCZAS TYCH ŚWIĄT I KAŻDEGO DNIA W ROKU BĄDŹMY HOJNI WOBEC SIEBIE, ŚWIĄT PEŁNYCH BEZPIECZEŃSTWA I CIEPŁA – PREMIER W ŚWIĄTECZNYM KLIPIEhttps://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=TixkK-0be_M

— TO CZAS, KIEDY MIMO PODZIAŁÓW ZNAJDUJEMY WSPÓLNY JĘZYK – ŻYCZENIA OD GRZEGORZA SCHETYNYhttps://twitter.com/SchetynadlaPO/status/1077149965523271680

— ROBERT BIEDROŃ SKŁADA WSZYSTKIM IMIENNE ŻYCZENIA DZIĘKI INTERNETOWEJ APLIKACJI DOPASOWUJĄCEJ ŻYCZENIA DO PODANEGO IMIENIAhttps://robertbiedron.pl/zyczenia

— TEN ROK MOŻE BYĆ PRZEŁOMOWY, WIERZĘ, ŻE RAZEM DOKONAMY ZMIANY, POLICZMY SIĘ NIECH W KOŃCU COŚ SIĘ ZMIENI – mówi Robert Biedroń i zaprasza na konwencję programową 3 lutego na Torwarze.

— PODCZAS REJESTRACJI NA KONWENCJĘ BIEDRONIA MOŻNA ZAZNACZYĆ, ŻE JEST SIĘ OSOBĄ Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, NIEDOSŁYSZĄCĄ ALBO POTRZEBUJE SIĘ OPIEKI NAD DZIECKIEM PODCZAS KONWENCJI:

— NASZA OJCZYZNA JEST BEZPIECZNYM I SILNYM KRAJEM, SILNYM SIŁĄ NASZEJ TOŻSAMOŚCI, PRZYWIĄZANIEM DO RODZINY I CHRZEŚCIJAŃSKICH, POLSKICH WARTOŚCI – ŻYCZENIA OD PREMIER SZYDŁOhttps://twitter.com/BeataSzydlo/status/1077112030178480128

— WŁADYSŁAW KOSINIAK-KAMYSZ ŚPIEWA KOLĘDĘ: https://twitter.com/KosiniakKamysz/status/1077129670993371136

— WIKTOR FERFECKI W RZ O TYM, JAK ZABLOKOWANO OGRANICZENIA REKLAMY PIWA: “Urzędnicy i eksperci zaangażowani w prace nad projektem nie mają jednak złudzeń. – Projekt od momentu zarekomendowania przez Komitet Stały teoretycznie może być przyjęty na każdym posiedzeniu rządu. Jednak od tego czasu odbyło się ponad 30 posiedzeń i nie został przyjęty. To świadoma decyzja – przekonuje jeden z nich. Powód? – Jak nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze – mówi posłanka PO Joanna Fabisiak, która sama jest orędowniczką ograniczenia reklam piwa. Zauważa, że przeciw projektowi ostro wystąpił przemysł piwowarski. Argumentował, że spożycie piwa od kilku lat pozostaje na niezmienionym poziomie, a reklama służy raczej walce o już istniejących konsumentów niż pozyskiwaniu nowych”.
https://www.rp.pl/Polityka/181229737-Reklamy-piwa-bez-zmian-Rzad-porzuca-projekt.html&template=restricted

— JACEK NIZNKIEWICZ O WYWIADZIE PREZYDENTA DLA 300 I WP – pisze w RZ: “Pierwszy obywatel RP, zarzucając byłemu premierowi antypolskość, postawił się w jednym szeregu obok Krystyny Pawłowicz, Dominika Tarczyńskiego czy Antoniego Macierewicza. To osoby, które dla PiS są problemem przed wyborami i zwykle wówczas usuwa się je w cień. Ale prezydent antynunijnymi wypowiedziami dał opozycji prezent przed wyborami do PE i tylko umocnił ją w przekonaniu, że jego słowa sprzed miesięcy o UE jako wyimaginowanej wspólnocie nie były przypadkiem”.
https://www.rp.pl/Analizy/181229738-Antyunijna-szarza-prezydenta-Andrzeja-Dudy.html&template=restricted

— CZY PREZES PIS ZDECYDUJE SIĘ NA PRZYSPIESZENIE WYBORÓW – DOMINIKA WIELOWIEYSKA W WYBORCZA.PL: “Harmonogram prac nad budżetem wskazuje na to, że PiS przygotował sobie furtkę do przyspieszonych wyborów. Senat bowiem ma się zająć budżetem dopiero 24 stycznia, a już najpóźniej 27 stycznia prezydent Andrzej Duda powinien mieć ustawę budżetową na stole. Jeśli jej nie dostanie do podpisu w tym terminie, może rozwiązać Sejm. A czy Kaczyński z tej furtki skorzysta czy nie, tego się dowiemy w połowie stycznia. Teraz zapewne prezes PiS sporządza bilans ewentualnych korzyści i strat. A w spisie ewentualnych strat, gdyby wybory parlamentarne odbyły się jesienią, trzeba umieścić kilka ważnych okoliczności”.

— MOŻE TYLKO STRASZY – DALEJ WIELOWIEYSKA: “Możliwe jest też jednak, że prezes tylko straszy przyspieszonymi wyborami swoją partię i środowisko Radia Maryja, aby przedstawiciele potencjalnej wewnętrznej opozycji nie brykali, nie myśleli o rozłamach i byli posłuszni. Bo w tak krótkim czasie nie byliby w stanie się zorganizować i wystartować w wyborach. A w takim razie ich jedyną szansą są listy PiS”.

— NA CZELE SPODZIEWANYCH KŁOPOTÓW PIS WIELOWIEYSKA UMIESZCZA REFORMĘ ZALEWSKIEJ: “Pierwsza z nich dotyczy rewolucji w edukacji autorstwa szefowej MEN Anny Zalewskiej. Jesienią 2019 roku nastąpi krytyczny moment dla tej tzw. reformy, bo będziemy mieć kumulację roczników. Dwa razy więcej uczniów wystartuje do liceów – pójdą tam ci, którzy właśnie skończyli gimnazjum w stanie likwidacji, i ci, którzy skończyli ósmą klasę w nowym systemie. W ten sposób rząd PiS zafundował prawdziwy horror sporej grupie młodzieży i jej rodziców. Sprawa dotyczy aż 730 tys. uczniów. Jeśli dodamy do tego ich rodziny, złość na rząd może być spotęgowana, a jej apogeum przypadnie na maj-wrzesień”.
http://wyborcza.pl/7,75968,24306544,czy-jaroslaw-kaczynski-zdecyduje-sie-na-przyspieszenie-wyborow.html

— SZERYF ZIOBRO WRÓCIŁ DO GRY – BARTEK GODUSŁAWSKI W DGP: “Areszty wydobywcze, pokazowe zatrzymania i dziwne zbiegi okoliczności. Szeryf Zbigniew Ziobro wrócił do gry”.
https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/587912,afera-getback-knf-skok-szeryf-ziobro.html

— GAZETA.PL O BŁĘDZIE W USTAWIE O CENACH PRĄDU: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24307370,ceny-pradu-miliony-pomylone-z-miliardami-w-rzadowej-ustawie.html#opinions

— DYMISJE W ENERDZE PO PUBLIKACJI GW: “W niedzielę prezes Energa Obrót złożył dymisję, a Zarząd Energi odwołał dyrektora biura prasowego Andrzeja Dunajskiego i zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec innych osób odpowiedzialnych za ujawnianą przez „Wyborczą” korespondencję z jednym z przedsiębiorców, który protestował przeciwko podwyżkom cen energii, powołując się na słowa premiera Morawieckiego. W odpowiedzi usłyszał, że to „informacje medialne”.
http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24306598,pilne-dymisje-w-enerdze-po-tekscie-gazety-wyborczej-odchodzi.html#S.-K.C-B.1-L.1.duzy

— WEDŁUG BIEDRONIA WIEK EMERYTALNY NA OBECNYM POZIOMIE DARIUSZ STANDERSKI, SZEF ZESPOŁU PROGRAMOWEGO BIEDRONIA W ROZMOWIE Z ADRIANĄ ROZWADOWSKĄ W GW: “Wiek emerytalny powinien zostać na obecnym poziomie. Inne kraje, jak Niemcy, podnoszą wiek emerytalny, ale robią to z perspektywą do 2031 roku. PO przeprowadziło reformę w zabójczym tempie, w oderwaniu od innych polityk i bez konsultacji ze społeczeństwem. Najpierw edukacja, warunki pracy i ochrona zdrowia, później wiek emerytalny”.

— WG SZEFA ZESPOŁU PROGRAMOWEGO BIEDRONIA ZŁOTOWKA ZA ZŁOTÓWKĘ, BY LUDZIE NIE TRACILI PRAWA DO 500+: “To program, który przywraca poczucie godności wielu rodzinom, ograniczył skrajne ubóstwo wśród dzieci. Padające z szeregów PO i Nowoczesnej propozycje dotyczące odebrania 500+ osobom bezrobotnym są szkodliwe i pokazują brak zrozumienia problemów ludzi. Można natomiast zastanowić się nad poprawkami 500+: rozszerzenia go na pierwsze dziecko lub wprowadzenia zasady „złotówka za złotówkę”. To przecież absurdalne, że przekroczenie progu o złotówkę pozbawia całego świadczenia. Uważam natomiast, że program Wyprawka+ jest niewystarczający i wymaga choćby dopasowania wsparcia do indywidualnych potrzeb”.

— CYFRYZACJA NIGDY NIE BYŁA TRAKTOWANA POWAŻNIE – mówi Standerski Rozwadowskiej: “Bo cyfryzacja nigdy nie była traktowana poważnie, była spychana do ministerstw bez znaczenia politycznego. Żeby ją przeprowadzić, potrzebne jest zaangażowanie całego rządu. Nie może być tak, że ministra cyfryzacji chodzi za ministrem obrony i przekonuje go do korzystania z internetu. Prawdziwa cyfryzacja spowoduje poprawę funkcjonowania przedsiębiorstw i przyniesie oszczędności w wysokości 4,5 mld zł rocznie”.
http://wyborcza.pl/7,155287,24268789,gospodarka-wedlug-biedronia-wiek-emerytalny-bez-zmian-podatki.html

— JACEK ŻAKOWSKI: NIE BIERZCIE PRZYKŁADU ANI Z SEJMU ANI Z RADY WARSZAWY – pisze w GW: “Poproście rodziców, żeby nie brali przykładu z Sejmu, gdzie mama pozwala tacie mówić przez 30 sekund; ani z Rady Warszawy, gdzie tata nie słucha mamy nawet przez sekundę. Poproście, żeby się poważnie naradzali i rozważali nawzajem swoje argumenty, gdy podejmują decyzje dotyczące Waszej wspólnej przyszłości. Ci, których nie lubimy, też mogą mieć rację. Nie zawsze warto postawić na swoim”.

— JESZCZE ŻAKOWSKI O RADZIE WARSZAWY: “Poproście też rodziców, żeby nie szli za Radą Warszawy, która jednomyślnie dała bardzo drogi prezent tym, którzy mają mieszkania, więc przez lata będzie miała jeszcze mniej pieniędzy m.in. dla tych, którzy gnieżdżą się po norach i kątach. Proście mamę i tatę, żeby pamiętali, że kiedy zbyt szczodrze Was obdarują, to im nie starcza pieniędzy na podstawowe potrzeby innych członków rodziny”.
http://wyborcza.pl/7,75968,24306662,by-rodzice-otrzezwieli-swiateczne-zyczenia-od-zakowskiego.html#S.-K.C-B.7-L.1.glowka

— URODZINY: Ryszard Legutko, Konrad Ciesiołkiewicz, Marcin Korolec, Ryszard Jarzembowski, I DZIEŃ ŚWIĄT: Janusz Kaczmarek, II DZIEŃ ŚWIĄT: Wojciech Misiąg, Artur Dębski, Kamila Łepkowska.

300polityka.pl

23.12.2018

Arłukowicz: PAD szkodzi Polsce. Prowadzi Polskę do Polexitu

– Prezydent do tej pory nas głównie kompromitował, teraz szkodzi Polsce. Prowadzi Polskę do Polexitu. Mówię to w pełni świadomie. Prezydent szkodzi Polsce, kiedy mówi o tym, że UE zagraża naszej suwerenności – stwierdził Bartosz Arłukowicz w „Kawie na ławę” TVN24.

Czarzasty: PAD zachowuje się jak małe dziecko

– Żenujące zachowanie pana prezydenta. Jeżeli minister Dera mówi jeszcze: prezydent podpisał coś, z czym się nie zgadza bo bał się kary finansowej, to to jest już tak naprawdę nierozsądne, że przed Wigilią tego inaczej nie nazwę. Ja myślę, że prezydent Andrzej Duda zachowuje się jak małe dziecko – stwierdził Włodzimierz Czarzasty w „Śniadaniu w Polsat News” Dariusza Ociepy.

Kierwiński: PAD ma gigantyczny problem z tym, aby w sposób elementarny szanować prawo

– Widać, że prezydent [Andrzej Duda] ma gigantyczny problem, nie wiem jak on został tym doktorem prawa. Ma gigantyczny problem z tym, aby w sposób elementarny szanować prawo – stwierdził Marcin Kierwiński w „Śniadaniu w Polsat News” Dariusza Ociepy.

300polityka.pl

%d blogerów lubi to: