5.

 

— PREMIER MORAWIECKI NA MIEJSCU KATASTROFY KOPALNI I W SZPITALU U RANNYCH GÓRNIKÓWhttp://300polityka.pl/live/2018/12/21/

— PREZYDENT OGŁOSIŁ ŻAŁOBĘ NARODOWĄ W NIEDZIELĘ.

— DANIEL OBAJTEK W RZ: ORLEN JEST KONCERNEM GLOBALNYM: “Jesteśmy koncernem globalnym i w ten sposób musimy myśleć również o naszej działalności sponsorskiej. Mamy liczne aktywa na rynkach zagranicznych i chcemy się tam rozwijać. Marketing sportowy pomaga też tworzyć wartość dodaną, gdyż mocniej wiąże klientów z daną marką. Dlatego traktujemy go jako inwestycję, która przyniesie zysk”.
https://energia.rp.pl/surowce-i-paliwa/ropa/15048-obajtek-jestesmy-koncernem-globalnym

— WICESZEF JACEK CICHOCKI BĘDZIE AMBASADOREM NA UKRAINIE – Bartosz T. Wieliński i Roman Imielski w GW: “Cichocki do tej pory był w MSZ wiceministrem i miał szeroki zakres obowiązków. Odpowiadał za relacje z Rosją, Ukrainą i innymi krajami byłego ZSRR, a także za politykę europejską i politykę bezpieczeństwa. W marcu, w apogeum polsko-izraelskiego konfliktu o nowelizację ustawy o IPN i wprowadzenie kar więzienia za przypisywanie Polakom współodpowiedzialności za Holokaust, stał na czele grupy negocjacyjnej, która miała ten spór rozwiązać. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wkrótce czeka go przeprowadzka do Kijowa. O tym, że jest kandydatem na nowego ambasadora RP, strona polska powiadomiła już Ukrainę. Dotychczasowy Jan Piekło został odwołany z dniem 31 stycznia”.
http://wyborcza.pl/7,75399,24297223,nowy-ambasador-w-kijowie-z-problemami-na-twitterze.html

— PIOTR SKWIROWSKI W GW RELACJONUJE WYJAŚNIENIA RENATY HAYDER: “Zdecydowanie chcę podkreślić. Nie pisałam projektów ustaw. Nie lobbowałam. Nie pracowałam dla klientów. Zaprzestałam wykonywania zawodu doradcy podatkowego i nigdy do tego zawodu nie wróciłam – twardo mówiła w czwartek Hayder. (…) – Korzystałam ze swojej skrzynki w EY. I to nie było najszczęśliwsze rozwiązanie – wyznała w czwartek Hayder”.
http://wyborcza.pl/7,155287,24298976,najbardziej-tajemnicza-bohaterka-afery-vat-przemowila-renata.html

— MONIKA OLEJNIK O WYWIADZIE PAD DLA 300 I WP – pisze w GW: “Pan prezydent wyznał w Wirtualnej Polsce, że TSUE się za bardzo rozpycha: „Zagarnia pod siebie coraz większe kompetencje. To poważne zmartwienie dla państw UE. Dla mnie zapalił się dzwonek alarmowy”. A nie żarówka? Pan prezydent cierpi, cierpi i wylewa żale na szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Mówi, że nie reprezentuje on polskich interesów. Pan prezydent czuje, że Tusk nie ma szacunku dla naszego kraju. Pan prezydent zapomniał, jak to nasz kraj przegrał głosowanie na przewodniczącego Rady Europejskiej 27:1. A ja się zastanawiam, czy pan prezydent w przyszłości miałby szanse zostać przewodniczącym Rady Europejskiej?”
http://wyborcza.pl/7,75968,24300036,andrzej-duda-przezyl-niezwykle-meczarnie-musial-po-raz-siodmy.html

— FAKT O POGOTOWIU LUDOWYM: “Na medykach i kierowcach pogotowie oszczędza, ale na szefostwo, które jest z partyjnego nadania, pieniędzy ma w bród. Z naszych ustaleń wynika, że Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans SP ZOZ w Warszawie została niemal całkowicie przejęta przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Dyrektor Karol Bielski (41 l.) w ostatnich wyborach samorządowych startował z list PSL. Bezskutecznie, ale że ludowcy nadal w sejmiku rządzą, zachował ciepłą posadkę w pogotowiu. Zarabia ok. 12 tys. zł miesięcznie. – Dyrektor Bielski mówi, że nie ma pieniędzy, a tworzy fikcyjne stanowiska dla swoich kolegów – wścieka się jeden z ratowników”.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ratownicy-maja-grosze-dyrektorzy-z-psl-kokosy/j3e7v0s

— FAKT O ROZBRACIE ORBANA Z PIS: “Najpierw węgierski rząd zdecydował, że kupi od Francji śmigłowce Caracal. Te same, z których PiS – a konkretnie ówczesny szef MON Antoni Macierewicz – zrezygnował, nie zostawiając na nich suchej nitki. Teraz okazuje się, że maszyny, które tak mocno krytykowaliśmy, Węgrzy uznali za idealne. Przy okazji produkujący je Airbus zbuduje nad Dunajem fabrykę części do śmigłowców. Ma ona powstać do 2021 r., a pracę w zakładach znajdzie 130 osób. Ma to zacieśnić współpracę na linii Niemcy-Francja-Węgry. I pomyśleć, że Polska zamroziła kontakty z Niemcami i Francją w ramach Trójkąta Weimarskiego na rzecz Grupy Wyszehradzkiej, której członkiem są właśnie Węgry”.

— FAKT O TYM, ŻE NIEMCY OTRZYMALI KONTRAKT ZAMIAST POLSKIEJ FIRMY: “Ale to nie wszystko! Według informacji Faktu, Węgrzy od roku negocjowali z Polską Grupą Zbrojeniową zakup polskich armatohaubic Krab. Ale zostawili nas na lodzie, bo kupią 24 armatohaubice od Niemców. W PGZ zapanowała żałoba, bo bardzo liczono na lukratywny kontrakt”.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wegrzy-kupuja-niemieckie-czolgi-i-francuskie-caracale/9rp9v3m

— GW O ANDRZEJU JAWORSKIM W POLSKIM ZWIĄZKU CURLINGU: “Na ratunek przybył Andrzej Jaworski, dziś zawieszony w PiS-ie, lecz wtedy jeszcze dość mocny, blisko ojca Rydzyka. Kilka miesięcy po wygranych przez partię wyborach zrzekł się mandatu poselskiego i wskoczył do zarządu PZU. Popracował rok, zarobił około 2 mln zł i porzucił ubezpieczenia, by wejść do zarządu PKOL. Kilka miesięcy później pojawił się w jeszcze innym zarządzie – Krajowej Spółki Cukrowej. Prezesem Polskiego Związku Curlingu został w kwietniu tego roku. – Nic się nie zmieniło, przyjęto tylko kolejne słupy – ocenia Walczak”.
http://wyborcza.pl/7,154903,24299876,pis-krazy-nad-lodem-bardzo-osobliwy-zakatek-w-polskim-sporcie.html

— PIOTR PACEWICZ W OKO.PRESS O TYM, ŻE SONDAŻE WCALE JAKOŚ SPECJALNIE NIE PROMUJĄ KOALICJI WYBORCZYCH, ALE PROMUJE JE ORDYNACJA: “Porównanie obu wariantów prowadzi do zaskakujących wniosków:

w obu wariantach PiS wypada tak samo (różnica 0,79 pkt proc, jest nieistotna statystycznie);

„koalicja liberalna” PO + .N + PSL + Teraz! zbiera 0,87 pkt proc. mniej niż suma KO, PSL i Teraz! startujących osobno (32 proc.), czyli znowu statystycznie tyle samo;

SLD w koalicji z Partią Razem i Zielonymi mają identyczny wynik jak suma notowań osobno (różnica 0,15 pkt proc.);

gdy powstają szersze koalicje, Biedroń traci 0,63 pkt proc., czyli tyle, co (statystycznie) nic;

notowania Kukiz’15 są tu i tu identyczne (różnica 0,23 pkt proc.), podobnie brunatna koalicja Wolność i RN (0,69 pkt proc.).

Jak widać, tworzenie koalicji nie wprowadza szczególnej dynamiki w elektoratach, nie ma żadnej premii za zjednoczenie. Sens polityczny tworzenia koalicji jest inny: ordynacje wyborcze – i do europarlamentu i do Sejmu – preferują większe ugrupowania”.
https://oko.press/liberalowie-plus-lewica-i-biedron-wygrywaja-z-pis-ale-nie-odbiora-wladzy/

—  ADAM LESZCZYŃSKI W OKO.PRESS ZADAJE PYTANIA O PROPOZYCJE PLATFORMY “WYŻSZE PŁACE”: “Wiele szczegółów w projekcie „Wyższa płaca” wydaje się nieprzemyślanych. Czy dopłaty do zarobków będą dotyczyły także samozatrudnionych? Jeśli nie, to dlaczego mają być dyskryminowani? Nie wiadomo, czy wypłacane przez państwo dodatek będzie się liczył do emerytury (czy będzie się z niego potrącać składki emerytalne?). I wreszcie — powtórzmy to zasadnicze pytanie — dlaczego po prostu nie zwiększyć kwoty większej od podatku? Części z tych pytań nie wymyśliliśmy sami — postawił je w swoim komentarzu na Facebooku Jacek Rakowiecki, dziennikarz, były rzecznik KOD”.

— LESZCZYŃSKI SCEPTYCZNIE O PROPOZYCJACH PO: “Abstrahując od oceny, czy kampanijne pomysłów PO były dobre, partia ta rządziła do 2015 r. i miała szanse je zrealizować. Co z tego wyszło — wiemy. Jedynym znaczącym wyjątkiem jest podniesienie VAT do 23 proc., a więc zmiana w kierunku przeciwnym do obiecanego. Pewnym usprawiedliwieniem wówczas rządzących — a dzisiejszej opozycji — był światowy kryzys finansowy, który bardzo utrudnił obniżki podatków. Z tego i podobnych pomysłów partia oficjalnie się jednak nie wycofała, po prostu przestała o nich mówić. Będziemy pilnować, żeby podobna zasłona milczenia nie została spuszczona także na program „Wyższe płace”. Jeśli tylko opozycja wygra wybory w 2019 r.”
https://oko.press/po-doplacac-po-500-zl-do-pensji-oko-press-pytania/

— PLATFORMA WCIĄŻ JEST PARTIĄ TŁUSTYCH KOTÓW – JACEK NIZINKIEWICZ W RZ: “Gołym okiem widać, że po wygranych w stolicy wyborach Platforma zmieniła język. Wyborcy mogą czuć się oszukani, że zamiast spełniania obietnic dzień po zwycięstwie dostają zapowiedzi podwyżek i konfliktu”.

— WYBORCY MOGĄ UZNAĆ ŻE 4 LATA TO ZA MAŁO NA POKUTĘ PLATFORMY – KONKLUZJA NIZINKIEWICZA: “PO jest przeświadczona, że Polacy przymkną oczy na jej błędy, a jesienią zagłosują za odsunięciem PiS od władzy. Wyborcy mogą jednak uznać, że cztery lata PO w opozycji to za krótka pokuta dla partii, która zawodzi ich w samorządach, i to już na starcie. PiS zrobi wszystko, żeby ich w tym utwierdzić i utrzymać władzę przez kolejne cztery lata, w czym partia Schetyny dzisiaj rządzącym pomaga”.
https://www.rp.pl/Analizy/181229905-PO-wciaz-jest-partia-tlustych-kotow.html&template=restricted

— MORAWIECKI JESZCZE WIERZY W MAY ALE NIE ZA CENĘ WSPÓLNYCH INTERESÓW UE – JĘDRZEJ BIELECKI W RZ: “Szef rządu chce uratować brytyjską premier. Ale nie za wszelką cenę. Fundamentalnych interesów Unii nie poświęci”.
https://www.rp.pl/Brexit/181229918-Mateusz-Morawiecki-jeszcze-wierzy-w-May.html&template=restricted

— TOMASZ KRZYŻAK W RZ O KABARECIE WAŁĘSY: “Potem Amerykanie – przynajmniej tak piszą na swojej stronie internetowej – na rok je zamkną. Dorobi Pan rzecz jasna do tego spiskową teorię dziejów, że owo zamknięcie to układ z tajemniczymi osobami, które chcą Pana zniszczyć, bo będą miały czas na to, by sfabrykować kolejne dokumenty przeciwko Panu i wrzucić je do „Kiszczak Papers”. Ma Pan prawo snuć takie fantazje. A my chyba już dawno powinniśmy przyzwyczaić się do tego, że były prezydent to niezły kabareciarz”.
https://www.rp.pl/Komentarze/181229909-Prezydencki-kabaret-w-sprawie-Kiszczak-Papers.html

— MARK ZUCKERBERG STRACIŁ KONTROLĘ NAD FACEBOOKIEM – GUY VERHOFSTADT – w Krytyce Politycznej: “Kontrola nad danymi osobowymi milionów osób oraz nad przepływem informacji online stanowi ewidentne i naglące zagrożenie dla demokracji. Zapewnienia zarządu Facebooka, że będzie postępować odpowiedzialnie, raz po raz okazywały się nic nie warte. Nie mamy powodu ufać obietnicom firmy, że otoczy nasze dane należytą ochroną i sama naprawi swoje nieprawidłowości”.
http://krytykapolityczna.pl/swiat/mark-zuckerberg-stracil-kontrole-nad-facebookiem-verhofstadt/

— WIRTUALNE MEDIA O KREDYCIE DLA FRATRII NA PRZEJĘCIE ZETKI: “Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnemedia.pl, Fratria ma zapewnione finansowanie dla kupna Eurozetu od Czech Media Invest. Grupa złożyła taką deklarację czeskim właścicielom Radia ZET wraz z potwierdzeniem i ofertą, która cały czas jest na stole. Z naszych informacji wynika, że Bank Pekao SA zgodził się na udzielenie Fratrii kredytu na sfinansowanie przejęcia Eurozetu. Wartość kredytu może wynieść około 51 mln euro. Czy to oznacza, że Fratria jest już dogadana z Czechami? Według naszych informacji – nie. Przy stole negocjacyjnym nadal znajdują się ZPR Media, Agora i PMPG Polskie Media. – Oferty formalnie są teraz kompletowane, wraz z potwierdzeniem finansowania. Będą ponownie analizowane przez Czechów – słyszymy od osób znających kulisy negocjacji. Według naszych ustaleń, PMPG Polskie Media porozumiały się z jednym z funduszy inwestycyjnych. Agora sięgała po finansowanie w stronę Sorosa. Zaś ze strony ZPR Media zakupem Radia ZET zainteresowany jest przewodniczący rady nadzorczej Zbigniew Benbenek, który złożył ofertę samodzielnie, w oparciu o zasoby własne”.
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/fratria-kupuje-radio-zet-dostala-kredyt

— TUŻ PRZED WIGILIĄ W:
1995: Premier RP Józef Oleksy został oskarżony podczas przemówienia w Sejmie przez ministra spraw wewnętrznych Andrzeja Milczanowskiego o związki z rosyjskim wywiadem.
2000: Posłowie Halina Nowina Konopka i Witold Tomczak w galerii Zachęta usunęli z instalacji włoskiego rzeźbiarza Maurizio Cattelana fragment symbolizujący meteoryt przygniatający postać papieża Jana Pawła II.
2007: Polska przystąpiła do Strefy Schengen.

— URODZINY: Emmanuel Macron, Jakub Szulc, Włodzimierz Konarski, Micheil Saakaszwili.

300polityka.pl

%d blogerów lubi to: