3.

 

GDAŃSK. MORAWIECKI: IDZIEMY OJCZE ŚWIĘTY ŚCIEŻKAMI, KTÓRE WYTYCZYŁEŚ

03 czerwca 2019

Mateusz Morawiecki wygłosił dzisiaj przemówienie w historycznej sali BHP w Gdańsku z okazji rocznicy 4 czerwca 1989 r. (pierwsze częściowo wolne wybory w historii Polski po II wojnie światowej). Szef rządu skupił się na sylwetce papieża Jana Pawła 2.

Morawiecki w Gdańsku

Jesteśmy w historycznym miejscu, gdzie rodziła się Solidarność, ale zanim się narodziła, to kilka miesięcy wcześniej papież Jan Paweł II – Polak, obudził w nas solidarność. Jego dzieło, jego słowa, stworzyły w nas nową przestrzeń. 40 lat temu papież Jan Paweł II jak mówi piękne motto tej naszej konferencji obudził w nas solidarność. Dzięki niemu mogliśmy przeżywać tamte dni. Przyniósł coś wielkiego w czasach ogromnych podziałów – przyniósł ziarno porozumienia. (…) Staramy się, żeby ta milcząca większość dochodziła do głosu, żeby to był jej czas i to staje się coraz bardziej jej czas. Papież Polak nauczył nas również tego, że nie ważne jest to, kto reprezentuje władzę, aleto kto reprezentuje człowieka. Potykamy się, ale chcemy reprezentować ludzi. Chcemy i reprezentujemy tę, mam nadzieję, większość Polaków.

Zapraszamy do naszego życia publicznego wszystkich Polaków. Tak jak JPIIpostawił w epicentrum rodzinę, a w epicentrum świata gospodarczego – pracownika. Takie motto przyświeca również nam. Chcemy, żeby możliwie wszyscy korzystali z owoców solidarności. Dzisiaj możemy wszyscy czuć się spadkobiercami tamtych dni. Idziemy Ojcze Święty ścieżkami, które wytyczyłeś. Tak jak napisałeś w Tryptyku Rzymskim”- Ten, kto chce znaleźć drogę do źródła musi iść do góry, pod prąd i my nie boimy się iść pod prąd. Wbrew mediom, wbrew potężnym siłom tego świata, idziemy Twoją drogą, idziemy pod prąd, by Ojczyzna pokazała jak mogą pięknie wyglądać ścieżki Solidarności w najbliższych latach, w najbliższych dekadach. Ku chwale Ojczyzny.

(…) Zapraszam również panią prezydent Dulkiewicz, która jest gdzieś tu w pobliżu na tę konferencję o JPII w rocznicę pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.

polityczek.pl

%d blogerów lubi to: