Pedofilia wśród polskiego kleru jest większa niż 6 proc. tego stanu

6 Kwi

Proboszcz z parafii w Sobótce, tłumaczy dziennikarzom, że ksiądz w wieku 66 lat już wiele nie „nafika”. A mówi o księdzu Edwardzie P., z którego pomocy korzysta, a który 16 lat temu otrzymał wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata za molestowanie dwóch ministrantów. Zaraz po wyroku dwóch biskupów zapewniało, że nie będzie pełnił posługi kapłańskiej.

Tymczasem, o czym napisał portal OKO.press, znów ma kontakt z dziećmi. „Ksiądz od kilku miesięcy odprawia msze i spowiada w Sobótce na Dolnym Śląsku. Kilka dni temu prowadził wielkopostne rekolekcje dla dzieci”.

Jak to możliwe?

Proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sobótce Marek Pieczykolan opowiada o tym, że ma ręce pełne roboty, bo parafia jest duża. No więc czasami przyjeżdżają do pomocy księża z okolicy.

Ks. Edward jest kolegą proboszcza z czasów seminarium i wiosną ubiegłego roku przyjeżdżał do Sobótki co dwie, trzy niedziele.

Jak pisze OKO. press: „Odprawia msze, spowiada. (…) Proboszcz chwali ks. Edwarda. »Ani razu się nie spóźnił, a o piciu to nie ma mowy – od razu na drugi dzień bym go wywalił. Parafianie go polubili«. »On teraz musi siedzieć na d…, bo ma emeryturę małą, próbuje dorobić trochę grosza. Tak myślę, no co ty, chłopie, nafikasz, jak ty masz 66 lat?«” – relacjonuje w rozmowie z OKO.press Pieczykolan.

Portal przypomina, że biskupi zapewniali, że Edward P. nie będzie pełnił już posługi kapłańskiej i trafi do domu księży emerytów lub do domu opieki nad chorymi. Ale w 2006 r. P. został proboszczem w Brożcu i był nim aż do 2013 r. do czasu, aż nie opisały tego media.

Wtedy kolejny raz hierarchowie archidiecezji wrocławskiej zadeklarowali: „Ksiądz opuszcza parafię, nie będzie podejmował pracy duszpasterskiej tego rodzaju”.

I znów się nie udało. Tym razem rzecznik prasowy ks. Rafał Kowalski zapytany przez OKO.press o księdza Edwarda. P., odpowiedział że: „kuria nie wiedziała o prowadzeniu rekolekcji przez ks. Edwarda P. ani o jego pracy w parafii w Sobótce”. Obiecał, że sprawę „wyjaśni”.

Coraz trudniej uwierzyć w te „wyjaśnienia” oraz w to, że kościół chce z pedofilami „zrobić porządek”. Coraz trudniej też zrozumieć „niepamięć” kościoła, czy może świadome mataczenie?
W marcu ksiądz rzecznik Daniel Marcinkiewicz z pełnym przekonaniem ogłosił: „Jak do tej pory nie zarejestrowaliśmy żadnego przypadku, w którym zapadłby wyrok sądu powszechnego skazujący jakiegokolwiek duchownego naszej diecezji o czyny o charakterze seksualnym przeciwko małoletnim”.

Świadomie kłamał? Czy zapomniał o ks. Edwardzie P. jak również o katechecie Henryku A., który w 2010 r. molestował w Wałbrzychu swoją 15-letnią uczennicę, która zaszła w ciążę i urodziła dziecko?

Kościół w Polsce w końcu się doigra. To tylko kwestia czasu.

Jedna odpowiedź do “Pedofilia wśród polskiego kleru jest większa niż 6 proc. tego stanu”

  1. Hairwald 7 kwietnia 2019 @ 08:51 #

    Reblogged this on Hairwald i skomentował(a):

    Podłożyć świnię i krowę pod Polexit. To tylko Kaczyński potrafi. Przekupywać elektorat pieniedzmi, których jeszcze nie ma i na dodatek unijnymi. To jak sztachetą dostać w mordę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: