Tusk życzy dobrze Gdańskowi

1 Mar

„Głęboko wierzę, że Gdańsk w tę niedzielę wybierze swoją Panią Prezydent. Gdańszczanki i gdańszczanie wciąż pamiętają, dlaczego są te wybory” – napisał na Twitterze Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej nawiązuje oczywiście do przedterminowych wyborów w Gdańsku, które musiały się odbyć po zamordowaniu w połowie stycznia Pawła Adamowicza.

O prezydenturę Gdańska ubiegają się sprawująca obecnie obowiązki włodarza miasta Aleksandra Dulkiewicz (wcześniej była zastępczynią Pawła Adamowicza), prawicowy dziennikarz i reżyser Grzegorz Braun oraz działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany Marek Skiba. Przedterminowe wybory odbędą się 3 marca.

„Nie wyobrażam sobie innego rozstrzygnięcia tych wyborów. Przecież… wszystkie ważne zmiany zaczynały się w Gdańsku…”; – „Oczywiście, że wybiorą Panią Prezydent. Gdańsk pokazał Polsce, co to jest tolerancja i solidarność. Moc jest z Gdańskiem” – komentowali internauci. Cytowali też ostatnie słowa Pawła Adamowicza, wygłoszone tuż przed atakiem na niego, ze sceny finału WOŚP: „Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie!”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: