Pisowcy o unijnej szmacie, czyli gdzie się pchają szmaciarze

27 Lu

„Czy jesteście za wyjściem Polski z UE, czy popieracie polexit? Czy przeprosicie za nazywanie flagi UE szmatą? Czy zapewnicie Polakom budżet UE na poziomie 400 mld zł – na takim, który został wynegocjowany przez rząd PO? Czy przyrzekniecie Polakom, że w UE nie będziecie współpracować z antyeuropejskimi ugrupowaniami, które są wspierane przez Rosję, z Le Pen i Salvinim na czele? Czy przywrócicie w Polsce praworządność i zakończycie spór z Komisją Europejską, który może zakończyć się wyrzuceniem Polski z UE?” – takie pytania PiS-owi w imieniu PO zadał Cezary Tomczyk.

>>>>>

Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że skandaliczne jest to, że twarzą kampanii PiS do PE jest Beata Szydło. – „Twarzą tej kampanii jest osoba, która dziś zadaje pytania politykom opozycji, a sama przez rok nie potrafiła wytłumaczyć, co jako wicepremier robi i za co bierze pieniądze podatników. Nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie znalazła czasu, żeby przyjść do Sejmu i spotkać się z protestującymi osobami z niepełnosprawnością. Nie potrafiła również powiedzieć, co stało się z nagrodami, które przyznała bezprawnie ministrom swojego rządu, do kogo trafiły te sumy i dlaczego nie zostały zwrócone do budżetu. Beata Szydło jako pierwszy premier przyznała sama sobie nagrodę, która jej się nie należała. Trudno o lepszy przykład kompromitacji tej formacji politycznej” – stwierdził Grabiec.

Posłowie PO dodali, że „wybory do PE to coś dużo poważniejszego niż ewakuacja skompromitowanych polityków PiS” – „Można powiedzieć, że hasło kampanii, które pojawi się na PiS-owskich billboardach, to już słynne 27:1. To jest symbol polityki europejskiej PiS. A trzeba powiedzieć bardzo jasno, że bez obecności w Unii Europejskiej każda polska inicjatywa jest zagrożona. Trzeba zadać sobie jedno, fundamentalne pytanie. Czy Polska ma być w Unii Europejskiej, czy ma ją opuścić? Dziś na czele bloku antyeuropejskiego stoi PiS razem z narodowcami” – powiedział Grabiec.

Jedna odpowiedź to “Pisowcy o unijnej szmacie, czyli gdzie się pchają szmaciarze”

  1. ereglo 28 lutego 2019 @ 07:20 #

    Niedobrze żyć zbyt dlugo. Kiedy bowiem slucham takiego Tomczyka (niezbyt lotnego – fakt, ale w średniej poselskiego intelektu napewno się mieści), któremu za każdym politycznym wrogiem majaczy się zlowrogi cień Rosji (lub – raczej – bo mimo wszystko trudno uwierzyć, że jest aż tak głupi – straszy tym „ciemnego luda”) przypomina mi się podobne szukanie za wszystkim i we wszystkim złowrogich macek amerykańskiego imperializmu. Niestety, poza zwrotem o 180 stopni we wskazywaniu wroga, niewiele się w propagandzie zmieniło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: