PiS przegra wybory, a więc Kaczyński odpowie przed prawem za pisowskie bezprawie

18 Lu

SONDAŻ OKO.press. Słabszy PiS remisuje z Koalicją Europejską (PO+.N+PSL+SLD) – po 19 euromandatów i 33-34 proc. głosów. Takie poparcie dałoby Koalicji w Sejmie 180 mandatów i razem z Wiosną (12 proc. głosów, 52 mandaty) pozwoliłoby odsunąć PiS od władzy. Gdyby Wiosny nie było, Koalicja miałaby 40 proc., ale mandatów tylko 223. Uwaga, Kukiz i Korwin rosną!

Gdyby taki był wynik do Sejmu koalicja KE z Wiosną miałaby większość

Taki jest obecny stan nastrojów. Gdyby podobnie wypadły jesienne wybory do Sejmu 2019 znalazłoby się w nim pięć ugrupowań, które łącznie zdobywają aż 93 proc. głosów. Wyliczamy liczbę mandatów:

  • PiS – 184;
  • KE – 180;
  • Wiosna – 52;
  • Kukiz’15 – 27;
  • KORWIN + RN – 17.

KE i Wiosna mogłyby zatem tworzyć koalicję większościową 232 mandatów ze sporą przewagą – 48 mandatów – nad PiS.

Nawet gdyby PiS próbował utworzyć koalicją prawicowo-narodową z Kukizem i Korwin-Mikkem, miałaby mniej – 228 mandatów.

>>>

„Mało kto wie, że Srebrna próbowała wejść nie tylko w deweloperkę, ale i biznes kawiarniany Srebrna Cafe – kawiarnia padła po 9 miesiącach, zakończyła działalność ze sporą stratą” – napisał na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza. Kawiarnia działała od lutego do października 2010 r. – „Straty na działalności bezpośredniej wyniosły ponad 82 tys. zł, straty z tytułu przeprowadzonych inwestycji oszacować można na kwotę ok. 64 tys. zł” – wynika z dokumentu cytowanego przez Brejzę.

Internauci byli bezlitośni w komentarzach: – „Czego nie dotkną to straty…”; – „Dowód na to, że wszystko czego dotkną zmienia się w Janów. Kompetentni”; – „Nic dziwnego, że wierzą tylko w państwowe, odpowiedzialność żadna, w najgorszym razie dołoży się z budżetu”; – „Ludzie nie chcieli chodzić z obawy, że w żyrandolach podsłuchy”. Ten ostatni komentarz to oczywiste nawiązanie do sprawy: „Żyrandole u Kosiniaka Kamysza świecą podsłuchami”.

Najwięcej jednak porównań internauci mieli z innym przedsięwzięciem. – „To prawie tak, jak Jaki Caffe. Przypadek?”; – „Srebrna cafe była zatem wzorcem i pierwowzorem Jaki cafe”. Przypomnijmy – Patryk Jaki jako kandydat na prezydenta Warszawy uruchomił w stolicy rzeczoną kawiarnię. Ze sprawozdania złożonego przez jego komitet w PKW wynika, że działalność Jaki Cafe pochłonęła aż 100 tys. zł, a funkcjonowała tylko dwa miesiące!

Jedna odpowiedź to “PiS przegra wybory, a więc Kaczyński odpowie przed prawem za pisowskie bezprawie”

  1. Hairwald 18 lutego 2019 @ 11:24 #

    Reblogged this on Holtei i skomentował(a):

    Pisowska Polska pośmiewiskiem, a z czasem – gdyby dłużej się ytrzymali przy władzy – stracilibyśmy niepodległość. Takie byle co rządzi. Ohyda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: