Kaczyński w bagażniku. Kiedy to będzie?

14 Lu

„Ten pan żądał pieniędzy za prace, które były nieudokumentowane w żaden sposób” – powiedział prezes PiS w środę w wywiadzie dla PAP.

Tymczasem dokumenty dotyczące planowanej budowy dwóch wież na Srebrnej zajmują kilkanaście segregatorów. „Gazeta Wyborcza” dotarła do ich kopii i dowodzi, że rzetelnie wykonana dokumentacja nie tylko istnieje ale nawet jest podpisana.

Chodzi o  porozumienia w sprawie budowy wież, dokumentację bankową, umowy i projekty umów z podwykonawcami, pełnomocnictwa czy sprawozdania finansowe. Ich odbiór pokwitował Grzegorz Tomaszewski, członek rady nadzorczej Srebrnej, prywatnie kuzyn Kaczyńskiego. Kopie ich wykazu są posiadaniu „GW”.

Dziennik informuje, że przekazanie dokumentów miało miejsce 27 lipca 2018 r. podczas spotkania prezesa PiS, Tomaszewskiego, Birgfellnera oraz jego żony i tłumaczki Karoliny Tomaszewskiej na Nowogrodzkiej.

„Tutaj jest wszystko: w jakim miesiącu co miało być zrobione, kiedy. Harmonogram rozstawiony już na trzy lata. Wszystko tutaj jest. Wszystkie umowy, uchwały, wszystko”  – mówiła Tomaszewska Kaczyńskiemu w nagranej rozmowie. Dodała też, że drugi komplet oryginałów otrzymał zarząd Srebrnej.

Fakt przekazania oryginalnej dokumentacji odnotowali w zawiadomieniu do prokuratury również prawnicy Birgfellnera. „Posiadana przez Jarosława Kaczyńskiego dokumentacja pozwala w dowolnym momencie zainicjować procedurę, która zmierza do uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, a następnie rozpocząć budowę przy ul. Srebrnej 16″ – napisali.

Od chwili gdy  posłowie Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Ryszard Petru  wwieźli w bagażniku do Sejmu dwóch działaczy Obywateli RP, straż  marszałkowska kontroluje bagażniki poselskich aut. Nie wszystkich jednakże. „Bagażnika nie musi otwierać kierowca Jarosława Kaczyńskiego” – mówią informatorzy „Rzeczpospolitej”.

Jeśli jednak ktoś zechciałby z prezesa wziąć przykład – biada mu…

Przed tygodniem „Super Express” zamieścił relację posłanki PO Marzeny Okły-Drewnowicz, która mówiła, że parlamentarzyści, którzy nie zgodzą się na otwarcie bagażnika, są nagrywani. „Strażnik wrócił z przypiętą do klapy munduru kamerką i poprosił, żebym odmówiła jeszcze raz, bo on to musi nagrać” – mówiła. Dodała, że wcześniej posłowie odmawiający pokazania bagażnika, byli tylko spisywani.

W listopadzie wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz z PO skarżył się „Rzeczpospolitej”, że straż marszałkowska zaglądała mu do bagażnika, choć jest wożony służbowym senackim samochodem.

Dlaczego z tego obowiązku wyłączony jest Jarosław Kaczyński?

Zdaniem posła PO Krzysztofa Brejzy samochód prezesa PiS powinien podlegać kontroli na tej samej zasadzie jak inne pojazdy. „Z moich obserwacji wynika, że nie są sprawdzane bagażniki w sejmowych samochodach przysługujących klubom poselskich. Jednak prezes PiS nie jeździ samochodem klubowym, lecz partyjnym” – zauważa.

Dodaje, że to nie jedyny przypadek szczególnego traktowania prezesa PiS. Posłowie opozycji opowiadają, że ochroniarz prezesa PiS wchodzi do Sejmu bez kontroli. Byłoby to kolejnym wyjątkiem od zarządzenia „wstępowego”, które kontroli nie przewiduje tylko dla najważniejszych osób w państwie. Na dodatek rzecznik PSL Jakub Stefaniak zamieścił  w internecie zdjęcie Kaczyńskiego, wchodzącego wejściem przynależnym wyłącznie marszałkowi.

Tekst dostępny tutaj. Warto, warto przeczytać >>>

Jedna odpowiedź to “Kaczyński w bagażniku. Kiedy to będzie?”

  1. Hairwald 14 lutego 2019 @ 18:16 #

    Reblogged this on Holtei i skomentował(a):

    Im bardziej Zbigniew Ziobro wszystkiemu zaprzecza, tym bardziej pokazuje, że wszystkich ma za durniów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: