Duda usłyszał, kto jest wielki. Lech Wałęsa

14 Lu

„Wielki polski bohater Lech Wałęsa, powiedział: trzymamy głowy wysoko, bo choć zapłaciliśmy wysoką cenę, wiemy, że wolność ceny nie ma. Dzisiaj i w Polsce, i w Stanach Zjednoczonych trzymamy głowy wysoko, bo stojąc z wami ramię w ramię bronimy bezcennego daru wolności” – powiedział wiceprezydent USA Mike Pence podczas spotkania  z Andrzejem Dudą. W Warszawie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja dotycząca Bliskiego Wschodu, w której uczestniczy także wiceprezydent Stanów Zjednoczonych.

Słowa Pence’a komentowali na Twitterze dziennikarze. – „Wizyta wiceprezydenta USA w Polsce potwierdza tylko, że Lech Wałęsa na świecie był, jest i będzie bohaterem międzynarodowym. I żadni przymykający oczy na TW Kujdę tego nie zmienią” – Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

Na szczęście zniszczenie legendy Lecha Wałęsy na świecie to mission impossible” – Janusz Schwertner z onet.pl. – „Wiceprezydent Pence zakończył swoje wystąpienie na konferencji prasowej z prezydentem Dudą cytatem z „waszego bohatera narodowego” Lecha Wałęsy :)” – Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”.

„I tu zepsuł Dudzie i TVpis całą narrację”; – „Wałęsa ma miejsce na kartach historii, co do furii doprowadza tych, których wszyscy szybko zapomną”; – „Trzeba zapytać prezydenta Dudę o samopoczucie”; – „OMG! To był najgorszy moment życia pana Niezłomnego!”; „Żądamy dymisji Pence’a! Nie będzie nam jakiś wiceprezydent Wałęsą oczu raził i kryształowego prezesa frustrował!”– komentowali internauci.

– Wspólnie będziemy dbać o bezpieczeństwo i dobrobyt naszych narodów, naszych krajów. Tak jak wielki, polski bohater Lech Wałęsa powiedział „Trzymamy głowy wysoko w górze, ponieważ mimo zapłaconej ceny wiemy, że wolność ceny nie ma”. Dzisiaj w Stanach, tak samo jak ludzie w Polsce, trzymamy głowy wysoko, bo stoimy z wami ramię w ramię, chroniąc bezcennego daru wolności [tłumaczenie symultaniczne TVP Info] – mówił Mike Pence w Belwederze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: