Zastępczyni Pawła Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz, jedyną kandydatką na prezydenta Gdańska

21 Sty

„Gdańszczanie w tych smutnych dniach znów pokazali, co znaczy solidarność i godność. A młodzi następcy Pawła zyskali powszechne uznanie i szacunek. Olu, prowadź nasze miasto. Tak wszyscy odczytujemy wolę Twojego Szefa” – napisał przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Twitterze. Po śmierci Pawła Adamowicza, pełniącą obowiązki prezydenta miasta została jego zastępczyni Aleksandra Dulkiewicz.

Tymczasem dzisiaj premier podpisał rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów w Gdańsku. Odbędą się one w niedzielę 3 marca. Do 6 lutego można zgłaszać kandydatów na prezydenta miasta.

Szef klubu Platformy Sławomir Neumann pytany, czy PO wystawi w Gdańsku swojego kandydata na prezydenta powiedział, że testamentem Pawła Adamowicza jest to, aby w przedterminowych wyborach w Gdańsku był jeden kandydat. – „Aleksandra Dulkiewicz wydaje się oczywistym następcą tego, co Paweł zostawił w Gdańsku i tej myśli, z którą w Gdańsku rządził” – powiedział Neumann. Swojego kandydata nie zamierza także wystawiać ani Nowoczesna, ani PSL. O decyzji Kaczyńskiego w tej sprawie pisaliśmy w artykule „Nie będzie PiS-owskiego kandydata na prezydenta Gdańska – „I tak nie miałby szans”.

>>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: