Paweł Adamowicz potrafił wychować następców. Zamach na Adamowicza 22

20 Sty

Upadek i narodziny mitu

Projekt nowej Rzeczypospolitej Jarosława Kaczyńskiego budowanej na micie smoleńskim i kulcie Lecha Kaczyńskiego sypie się w gruzy, jeśli kiedykolwiek miał szansę powodzenia. Stracił jakąkolwiek legitymację moralną, wyczerpuje się symbolicznie wraz z każdym koślawym i karykaturalnym pomnikiem, trzyma go jeszcze siła polityki napędzanej żądzą władzy dla samej władzy.

Nie będę prorokował, że rozpoczął się początek końca obecnego reżimu. Po 19 stycznia 2019 r. mam jednak przekonanie, że nowa Rzeczpospolita nie będzie państwem Jarosława Kaczyńskiego, tylko Samorządną Rzeczpospolitą jej obywatelek i obywateli.

>>>

Prezydent Sopotu przekonywał ponadto, że zmarły miał jedną wyższość zdecydowaną nad innymi prezydentami miast: umiał sobie wychować następców. Doprecyzował, że ma na myśli m.in. pierwszą zastępczynię Adamowicza, obecnie p.o. prezydenta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. To jest coś naprawdę niesamowitego, że on potrafił ich sobie wychować i będą potrafili kontynuować jego dzieło obojętnie, czy to się komuś będzie podobało, czy nie, czy ich ktoś poprze, czy nie (…); jak ktoś nie poprze, to straci, tak jak (ten, kto) nie poparł jego w wyborach – mówił Karnowski.

>>>

Ciężko się czyta dzisiejsze deklaracje Mateusza Morawieckiego (tutaj >>>) mając dobrą pamięć. Naprawdę ciężko.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: