Zamach na Adamowicza 11

19 Sty

Pawła zabiła nienawiść. Nienawiść obłąkana. Nienawiść dobrze zorganizowana. Nienawiść, która była przeciwko człowiekowi, który razem z tysiącami gdańszczan budował swoje wolne miasto – mówił w Sejmie przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Posiedzenie Sejmu rozpoczęto od uczczenia zamordowanego prezydenta Gdańska minutą ciszy. Na sali nie było Jarosława Kaczyńskiego.

O godzinie 10.00 rozpoczęło się 3-dniowe posiedzenie Sejmu. Rozpoczęło się od wystąpienia lidera PO Grzegorza Schetyny. – Żegnamy naszego przyjaciela, Pawła Adamowicza, którego znaliśmy od zawsze. Którego poznałem w podziemiu antykomunistycznym. Walczyliśmy razem z komuną – mówił Schetyna.

Przewodniczący PO przypomniał, że to z Pawłem Adamowiczem budował najpierw Kongres Liberalno-Demokratyczny, jeszcze na początku lat 90., potem od 2001 roku Platformę Obywatelską.

– Pawła zabiła nienawiść. Nienawiść obłąkana. Nienawiść dobrze zorganizowana. Nienawiść, która była przeciwko człowiekowi, który razem z tysiącami gdańszczan budował swoje wolne miasto – mówił Grzegorz Schetyna.

– Mocno angażował się w WOŚP. To właśnie wtedy, w niedzielę wieczorem, kiedy Paweł, tak jak my wszyscy, wypuszczaliśmy światełko do nieba, zanim to światło do nieba dotarło, dotarła do niego także jego dusza. Mówił wtedy, że to cudowny czas, czas dzielenia się dobrem. Zawsze to będziemy pamiętać – mówił wyraźnie wzruszony przewodniczący Platformy.

– Chcę ci, Pawle, obiecać w imieniu przyjaciół, kolegów i koleżanek z PO, nas wszystkich, że ta nienawiść, która odebrała ci życie, nie zniszczy tego wszystkiego, co zbudowałeś. Nie zniszczy miłości do wolnej Polski, nie zniszczy twojego Gdańska, nie zniszczy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tych wszystkich rzeczy, którym poświęciłeś życie i za które twoje życie oddałeś – zakończył Schetyna, prosząc o uczczenie pamięci Pawła Adamowicza minutą ciszy.

Podczas przemówienia lidera PO na sali sejmowej nie było Jarosława Kaczyńskiego, chociaż znajdował się w budynku Sejmu.

Pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. Prezydent zapowiedział, że dzień pogrzebu będzie dniem żałoby narodowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: