Jacek Kurski via gadzinówka TVP pomógł podnieść nóż zabójcy na Pawła Adamowicza. Zamach na Adamowicza 7

16 Sty

„Myślę, że wielu tu obecnych pamięta telewizję w PRL. Ta dzisiejsza niewiele się od niej różni. Zaapelujmy do jednego człowieka, skoro już rządzi partią, aby zdymisjonował Jacka Kurskiego” – powiedział profesor Jan Hartman podczas protestu na pl. Powstańców Warszawy. Przed budynkiem, skąd nadawane są „Wiadomości”, zgromadziły się setki osób.

Protestujący przynieśli banery z napisami: „TVP łże jak PiS”, „Była publiczna – jest skandaliczna. Wasza narracja to kompromitacja”, „Stop nienawiści”, „TVP kłamstwo+”, „Żądamy prawdy w telewizji publicznej”. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz. Odczytano także wiersz Juliana Tuwima „Pogrzeb prezydenta Narutowicza”.

Tymczasem Zarząd TVP, czyli Jacek Kurski i Maciej Stanecki, wydał oświadczenie. – „Pracownicy i współpracownicy TVP stali się ofiarami niczym nieuzasadnionej nagonki i agresji. (…) Pracownicy i współpracownicy stacji mają pełne wsparcie Zarządu TVP w ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy” – czytamy m.in. w tym dokumencie. Nie ma w nim oczywiście mowy np. o materiale, który został wyemitowany po śmierci Pawła Adamowicza (o tym: „Materiał o nienawiści, przepełniony nienawiścią…”).

Im ciszej wokół prezesa TVP Jacka Kurskiego, tym większa szansa na jego odwołanie – tym kieruje się frakcja w PiS, która zabiega o dymisję „Kury”. Po napastliwym materiale w „Wiadomościach” dotyczącym mowy nienawiści do Jarosława Kaczyńskiego ruszyła pielgrzymka osób przekonujących, że PiS w końcu zapłaci za nadgorliwość Kurskiego.

Analiza Jacka Gądka tutaj >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: