Zamach na Adamowicza 3

14 Sty

Wszyscy jesteśmy w szoku, po wczorajszym ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Gdy mieszkańcy miasta odliczali już czas do światełka do nieba WOŚP, na scenę wbiegł 27 – letni mężczyzna i zadał prezydentowi kilka ciosów nożem. Na nagraniu słychać, jak napastnik wykrzykuje przez  mikrofon –  „ Halo! Halo! Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz

Teraz trwa badanie, jak mogło dojść do tej tragedii. Wiadomo już, że w przestrzeni wokół sceny nie było kontroli plecaków, a wśród ochroniarzy, którzy zabezpieczali całą imprezę, byli bardzo młodzi ludzie, 17 – latkowie.

Po trwającej ok 5 godzin operacji lekarze określają jego stan jako ciężki i jak mówią – „przetoczyliśmy 41 jednostek krwi. Urazy były bardzo ciężkie; poważna rana serca, rana przepony, jamy brzusznej. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny”. Czekamy na kolejny komunikat, który ma być przekazany o godzinie 12.

Teraz emocje sięgają zenitu. Polacy atakują się wzajemnie, już piętnują, szukając winnych tej tragedii. Wyłączam się z tego nurtu i wręcz apeluję o spokój, rozwagę i przede wszystkim zadumę. Złość, agresja, podkręcanie spirali nienawiści nic nie da. Bądźmy dzisiaj z prezydentem Adamowiczem, bo to jest najważniejsze, a na ocenę przyjdzie czas.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: