Duda zazdrości szparkom sekretarkom, a może same szparki sekretarki

8 Sty

Na szczytach władzy zaczyna być pociesznie. Nawet głowa państwa z nieukrywaną zazdrością wypowiada się o oszałamiających zarobkach najbliższych współpracowniczek szefa NBP Adama Glapińskiego. „Jakie jest uposażenie prezydenta, to wszyscy wiedzą” – napomknął  z wyraźnym żalem Andrzej Duda podczas konferencji prasowej.

„Jako prezydent nie ukrywam, że zazdroszczę” – oświadczył aczkolwiek zaznaczył, że nie widzi przeszkód, by płace w NBP były jawne. Wiem jedno, NBP to instytucja publiczna – podkreślił.

Szerzej natomiast skomentował doniesienia o tym, że jedna z współpracownic Glapińskiego może zarabiać około 76 tys. zł miesięcznie (912 tys. zł rocznie). Przypomniał też słowa byłego prezesa NBP Marka Belki, który komentując tę sprawę stwierdził, że w sektorze bankowym wynagrodzenia są nawet o wiele wyższe niż przybocznych szefa NBP.

Jakby na usprawiedliwienie dodał, że „siatka płac w NBP to nie jest decyzja prezesa Glapińskiego. To są decyzje, które zostały podjęte za czasów prezesa Marka Belki i to jest coś, co pan profesor Glapiński zastał” – stwierdził Duda,  radząc by w kwestii adekwatności tych zarobków wypowiedzieli się eksperci.

Prezydent pytany o opinie na temat prezesa NBP i ocenę działań Adama Glapińskiego w banku centralnym zachwalał go, mówiąc, że jest „absolutnie merytorycznie przygotowanym” do pełnienia roli prezesa NBP.

>>>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: