Wszczepianie paranoi katastrofy smoleńskiej przez PiS trwa. Magdalena Fitas-Dukaczewska odmówiła składania zeznań

3 Sty

Magdalena Fitas-Dukaczewska odmówiła składania zeznań w śledztwie dotyczącym „zdrady dyplomatycznej” ws. katastrofy smoleńskiej wszczętym w związku z doniesieniami Antoniego Macierewicza. Była tłumaczka Donalda Tuska miała zeznawać w charakterze świadka. Powołała się na obowiązującą ją tajemnicę.

Magda Fitas-Dukaczewska stawiła się dziś w Prokuraturze Krajowej w roli świadka.

Jak informuje RMF FM, była tłumaczka Donalda Tuska odmówiła składania zeznań, powołując się na obowiązująca ją tajemnicę. Fitas-Dukaczewska już wcześniej zapowiadała, że postąpi w ten sposób.

– Pani Fitas-Dukaczewska jest związana tajemnicą i nie może składać zeznań. Zwolnienie jej z tej tajemnicy byłoby szkodliwe dla interesu państwa – powiedział pełnomocnik Dukaczewskiej, Mikołaj Pietrzak, w rozmowie z dziennikarzami Polsat News.

Jak dodał, prokurator nie doręczył jego klientce postanowienia o zwolnieniu z tajemnicy państwowej.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że ze względu na odmówienie przez Fitas-Dukaczewską składania zeznań, śledztwo zostało przerwane do czasu rozstrzygnięcia przez sąd kwestii zwolnienia jej z tajemnicy zawodowej.

Przesłuchanie miało się odbyć w ramach śledztwa w związku z doniesieniem złożonym dwa lata temu przez ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza. Według niego, Donalda Tusk dopuścił się „zdrady dyplomatycznej”, oddając Rosjanom badanie katastrofy.

Fitas-Dukaczewska zajmowała się m.in. tłumaczeniem rozmowy Tuska z Władimirem Putinem w dniu katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: