Abp. Głódź powoduje obrzydzenie

31 Gru

Słowa arcybiskupa Głódzia, jakie wypowiedział podczas pasterki w Oliwie, wzbudziły wielki niesmak i oburzenie wielu Polaków. Wśród nich również Adama Mazguły, pułkownika dyplomowanego rezerwy Wojska Polskiego, harcmistrza, działacza społecznego i politycznego. Napisał on list otwarty do Głodzia, który zamieścił na Facebooku.

Przypomniał arcybiskupowi, że znają się już od lat i nie była to znajomość łatwa ani miła. Arcybiskup odmówił poświecenia sztandaru jednostki, którą dowodził Mazguła, ale za to bez oporów korzystał z gościnności i zapasów piwniczki ośrodka Szkolenia Piechoty Górskiej w „Jodła” na Jamrozowej Polanie. Spotkali się też na Monte Cassino, gdzie pułkownik przyjechał na własny koszt, bo zabrakło dla niego miejsca w oficjalnej, kilkuset osobowej, delegacji. A przecież był dowódcą jednostki karpackiej, więc miał pełne prawo pokłonić się bohaterskim Karpatczykom, którzy tam właśnie zginęli.

W Iraku panowie również się spięli. Głódź miał pretensje, że żołnierze nie uczestniczą tłumnie we mszy polowej, nie dostrzegając zapewne, że celem ich misji była nie modlitwa, ale realizacja zadań bojowych. Arcybiskup nie darował Mazgule reakcji na jego apel, by nie zdejmować „krzyża ze ściany naszej ojczyzny, to znak zbawienia. To znak naszej ojczyzny”. Pułkownik odpowiedział mu wówczas, że „symbolem mojej ojczyzny jest Orzeł Biały, a biskup jest symbolem pychy, kasy i flachy” i zapłacił za te słowa wysoką cenę. Głódź nakazał „dyżurnym propagandzistom PiS-u, Goebbelsom naszych czasów zniszczyć mnie wszystkimi możliwymi sposobami, przede wszystkim propagandowym kłamstwem i oskarżyć o wszystkie plagi tego kraju, tworząc mi nowy życiorys na potrzeby Pańskiej zemsty”.

W swoim liście Mazguła pisze też o współpracy arcybiskupa ze służbami bezpieczeństwa PRL-u, zdradzie watykańskiej, w której on uczestniczył, okolicznościach powołania na biskupa polowego, „dziwnym” awansie z cywila na generała czy też wykorzystywanie swojej pozycji do powiększania swego stanu posiadania i bogacenia się.

Pułkownik nie ukrywa, że dla niego arcybiskup Głódź to kanalia „o której wspominał wiadomy prezes z trybuny sejmowej i człowiekiem, którego dopadły wszystkie plagi grzechów głównych. Jest Pan przykładem zakłamania i pazerności. Człowiekiem, bo nigdy mi nie przejdzie przez usta, że generałem, bez honoru”. Już dawno powinien znaleźć się pod lupą prokuratury, bo „ubliża Pan ludziom, szczuje, usprawiedliwia pedofilię w Kościele, gromadzi pałace i złote obrazy, z których kapie paragrafami karnymi, krwią i potem ofiar. Chce Pan narzucić swoje wymyślone prawo dla wszystkich Polaków, tylko nie dla siebie, bo tak Panu smakuje władza bez odpowiedzialności. Pan poucza innych, jak mają żyć? Co za podłość?”.

List do arcybiskupa kończy słowami – „Panie Arcybiskupie Sławoju Leszku Głodziu, brzydzę się Panem i mam nadzieję, że i po Pana przyjdzie prawo i sprawiedliwość. Nie ta obiecana, święta, po śmierci, ale ta ziemska, normalna, dla ludzi”.

Bardzo mocny list, bardzo mocne słowa, podobnie jak i komentarze pod nim. Jeden z internautów przypomina, jak „będąc na misji w Libanie odwiedził nas biskup polowy gen. Leszek Głódź . Jedyne co go interesowało to zakup alkoholu i transport do kraju . Alkohol zakupiono i wysłano pocztą lotniczą na adres kurii. Alkohol przechwyciła służba celna . Kuria wydała wówczas komunikat że alkohol nadali żołnierze bez wiedzy biskupa i mieli go odebrać żołnierze którzy przebywali wówczas na urlopie . Był to rok 97”, inny pisze, że „Miałem okazję usługiwać temu świętojebliwemu. W 1994 roku było wyświęcenie kościoła garnizonowego w Gubinie. Po mszy była impreza której kelnerowałem. Delikwent napierdolił się jak szmata… A jego bogaty język często zdobiły nasze narodowe przerywniki”.

Tak sobie myślę, że pułkownik Mazguła zapłaci słono za ten list, bo ech…to dzisiejsza Polska właśnie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: