Im dłużej rzadzi PiS, tym bardziej za wszystkie kłopoty kraju odpowiada Platforma Obywatelska

30 Gru

Do żenującej scysji doszło między przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej  w programie „Śniadanie w Polsat News”, podczas dyskusji na temat cen prądu.

Gdy minister Jacek Sasin z KPRM winą za wysokie ceny prądu obarczał rządy PO-PSL, które miały źle negocjować z Unią Europejską sprawy m.in. emisji CO2, głos zabrał poseł Marcin Kierwiński z PO.

„Nie reagowali na te bardzo złe dla Polski decyzje, które zapadały w Komisji Europejskiej” – przekonywał Sasin, a Kierwiński jak refren powtarzał:  „Decyzje Lecha Kaczyńskiego” i ostatecznie przypomniał: „Lech Kaczyński mówił, że zgodził się na pakiet klimatyczny, bo chciał pójść Angeli Merkel na rękę”.

Przez cały ten czas Sasin powtarzał nerwowo – „Niech pan przestanie kłamać”.

Tymczasem, poseł Platformy odwoływał się do konkretnej wypowiedzi byłego prezydenta z wywiadu jakiego udzielił 2008 roku,  Piotrowi Gursztynowi i Mikołajowi Wójcikowi. Tekst jest dostępny na stronie prezydent.pl.

„Ale czy ja w UE nie byłem solidarny? Przecież zgodziłem się na przykład na politykę klimatyczną z punktu widzenia Polski ryzykowną. To był mój gest w stosunku do pani kanclerz Angeli Merkel. Niestety nie zawsze mogliśmy liczyć na podobne gesty pod naszym adresem” – powiedział Lech Kaczyński.

Chodziło w tej wypowiedzi o  wynegocjowany w 2007 roku pakt klimatyczny, tzw. 3×20, zakładający m.in. redukcję emisji gazów cieplarnianych o 20 proc.. Podpisywał go już Donald Tusk, gdy po wyborach został premierem a wraz z nim właśnie Lech Kaczyński.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: