Bredniś pisowski Kownacki boi się podpieprzenia. Pokraczne myślenie

30 Gru

Bartosz Kownacki zaapelował, by nie donosić na Polskę do Unii Europejskiej. Apel dotyczy ostatnio przyjętej przez Sejm ustawy prądowej. Ekspresowa ustawa, to wyjątkowy popis fuszerki. Jak się okazuje jest ona niezgodna z unijnymi regulacjami, których państwa członkowskie obowiązane są przestrzegać. Pierwszy błąd dotyczy zapisanych w ustawie rekompensat dla spółek energetycznych, które mogą zostać uznane za nieuprawnioną pomoc publiczną.

W Traktacie o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej istnieje zapis o „pomocy przeznaczonej na ułatwianie rozwoju niektórych działań gospodarczych lub niektórych regionów gospodarczych, o ile nie zmienia warunków wymiany handlowej w zakresie sprzecznym ze wspólnym interesem”.

W związku z tym, że tempo przyjęcia przez Sejm ustawy prądowej było tak szybkie, kwestia rekompensat może zostać zakwestionowana. Kolejna ustawowa fuszerka dotyczy dyrektywy unijnej, która nakazuje aby połowa pieniędzy ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 była przeznaczona na zasilenie tzw. zielonej energii.

Niestety, według przyjętej ustawy “u nas 80 procent pójdzie na zbijanie rachunków za prąd z węgla […] a tylko 20 procent, czyli jedna piąta, ma pójść na odnawialne źródła energii. Co oznacza, że nie 50 a 20 procent – co jest jawnym pogwałceniem dyrektywy Unii Europejskiej”  

Totalna prowizorka i nieodpowiedzialność rządów PiS w kwestii ustawy może więc skończyć się kolejnym starciem z UE. Niestety politycy Prawa i Sprawiedliwości wolą udawać, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i bagatelizować obowiązujące nas dyrektywy, licząc, że Unia niczego nie zauważy. Bo jak twierdzi poseł PiS, Bartosz Kownacki „Jak nie będzie donosu na Polskę, to nic się nie stanie. […] Ktoś będzie donosił, próbował zainteresować tych urzędników, to siłą rzeczy będą musieli to sprawdzić. Apeluję więc – nie donośmy”.

PiS po raz kolejny wykazuje się nieodpowiedzialnością i już dzisiaj można przewidzieć, że za własne błędy będzie obwiniać opozycję i „antypolską” Unię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: