Kaczyński: Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy

29 Gru

Więcej >>>

– Dzisiaj cała sala widziała, jak prezes Kaczyński z kopertą w ręku wołał premiera Morawieckiego do ciemnego saloniku. Czy w tej kopercie kolejna lista nazwisk – pytała z mównicy sejmowej posłanka PO Agnieszka Pomaska podczas debaty o ustawie dot. cen prądu. Wymieniła nazwiska współpracowników i członków rodzin związanych z politykami PiS i zatrudnionych w państwowych spółkach, głównie w Enerdze.

– Syn posła Smolińskiego (Maciej Smoliński, syn wiceministra infrastruktury, jest kierownikiem Biura Majątku Sieciowego Energa-Operator – red.), córka posła Cymańskiego (Marta Cymańska, córka posła Tadeusza Cymańskiego, jest głównym specjalistą ds. relacji z klientem w Energa Obrót Gdańsk – red.), brat redaktora Rachonia z TVP Info (Nikodem Rachoń jest szefem CSR w Grupie Energa – red.), radni PiS, m.in. Kacper Płażyński (kandydat PiS na prezydenta Gdańska został 1 czerwca 2017 roku kierownikiem w pionie do spraw korporacyjnych Energa SA – red.), współpracownicy pana posła Horały: Bełbot i Felmet, jego asystenci (Michał Bełbet jest prezesem Energa Oświetlenie, a Patryk Felmet dyrektorem ds. rozwoju w Porcie Gdańsk – red.) – wymieniała Agnieszka Pomaska.

Jak mówiła: –  Nie wystarczy 30 sekund, nie wystarczyłoby godziny. Dzisiaj cała sala widziała, jak prezes Kaczyński z kopertą w ręku wołał premiera Morawieckiego do ciemnego saloniku. Czy w tej kopercie kolejna lista nazwisk…. – pytała posłanka PO.

Nie zdążyła dokończyć pytania, ponieważ przekroczyła wyznaczone 30 sekund i marszałek Sejmu Ryszard Terlecki wyłączył jej mikrofon. Jak stwierdził „tu nie było pytania, to było oświadczenie.  Na oświadczenia mają państwo czas po zakończeniu głosowań”.

Wydawało się, że to dowcip i to z gatunku marnych. Ryszard Makowski – satyryk i komik, piewca „dobrej zmiany” powiedział w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”, że proponowano mu objęcie funkcji konsula generalnego w Los Angeles.

Przypomnijmy, że Makowski to stały gość TVP Info i felietonista „Sieci”. Jednym z jego „genialnych” pomysłów było m.in. apelowanie, aby Jarosław Kaczyński został uhonorowany Orderem Orła Białego – najwyższym polskim odznaczeniem.

Wracając do stanowiska konsula RP dla Makowskiego, jego słowa potwierdził Witold Waszczykowski. W rozmowie z portalem wpolityce.pl były minister spraw zagranicznych przyznał, że „były propozycje, aby zatrudnić pana Ryszarda Makowskiego”. – „Nie pamiętam, czy chodziło dokładnie o konsulat, bo też myśleliśmy o Instytucie Polskim w Stanach Zjednoczonych. Pan Makowski para się w końcu pracą artystyczną, dlatego rozważaliśmy i taką możliwość” – stwierdził Waszczykowski. Rozmowy z Makowskim prowadził ówczesny wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak.

„Czy ktoś zatrzyma tę karuzelę absurdu?” – podsumował na Twitterze jeden z internautów.

Jedna odpowiedź do “Kaczyński: Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy”

  1. Hairwald 29 grudnia 2018 @ 01:35 #

    Reblogged this on Hairwald i skomentował(a):

    Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak to ktoś. Nie uczestniczył we mszy, mimo że 100-lecia Powstania Wielkopolskiego to największe obchody w regionie w tym stuleciu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: