Sakiewicz, Brudziński, Morawiecki – postaci ze stowarzyszenia pisowskich kłamców

28 Gru

W Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces przeciw redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi. Pozew złożyli krakowscy sędziowie, którzy domagają się zamieszczenia sprostowania fragmentu wywiadu z premierem, zamieszczonego w tym tygodniku.

Chodzi o wypowiedź Mateusza Morawieckiego, w której krytykował on krakowskich sędziów, którzy wystąpili przeciwko nominowanej przez Ziobrę prezes Sądu Okręgowego w Krakowie. – „W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa. Będę zachęcał pana Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że działała tam zorganizowana grupa przestępcza” – mówił premier.

Przedstawiciel sędziów Dariusz Mazur przypomniał, że każdy prawnik, a sędziowie szczególnie, zna kodeksowe znaczenie słów „zorganizowana grupa przestępcza” i przekazu, jaki za tym określeniem stoi. – „Dlatego sędziowie jako wykonujący zawód, wobec którego wymagane są szczególne standardy, nie mogą się na taki stwierdzenia godzić. Taka odpowiedź jest też jedną z najcięższych obelg, którą może usłyszeć sędzia. Jest też niezgodnym z rzeczywistością uogólnieniem zdarzających się w każdej profesji złych pojedynczych przypadków po to, by obrzucić błotem całe środowisko, żeby przejąć kontrolę nad sądami w ramach deformy sądownictwa” – podkreślił sędzia Mazur.

„W tych chwilach, kiedy obrażany jest stan sędziowski, pytam: czy gdyby ktokolwiek rzucał takie samo oskarżenie wobec ministrów – że w kancelarii premiera działa grupa przestępcza – to czy ktoś dziwiłby się wnioskiem o sprostowanie? Sędziowie nie mogą milczeć, kiedy mówi się o nich, że są bandytami. W kraju, w którym wszystko stanęło na głowie, żądanie sprostowania w trybie prawa prasowego nie jest niczym nadzwyczajnym. Czy to jest stawianie się ponad prawem?” – pytał z kolei pełnomocnik krakowskich sędziów Michał Wawrykiewicz.

Rozprawie przysłuchiwali się działacze Klubów Gazety Polskiej oraz Obywatele RP, którzy przyszli z białymi różami i plakatami „Konstytucja”. Podczas przerwy w rozprawie klubowicze tygodnika obrażali Obywateli RP. Jedna z działaczek opozycyjnych Iwona Wyszogrodzka nazwana została „ubecką k…”, „rurą Jaruzelskiego” i „ścierwem, które śmierdzi”.

Sąd ogłosi wyrok w tej sprawie 11 stycznia. Być może krakowscy sędziowie pozwą również premiera o naruszenie ich dóbr osobistych.

Tak zakpiła na Twitterze z wpisu szefa MSWiA internautka ObserwatorXY. Joachim Brudziński napisał bowiem następująco: – „Marek Kuchciński kzLk¥@\!”. Później tak próbował się „tłumaczyć”: – „No i jak Wam idzie? Dacie radę złamać ten szyfr? Koniecznie wyłączajcie iPhony wkładając je do kieszeni, tym samym oszczędzicie nerwy „kryptologom”.

„Przypominam wszystkim to jest Minister Polskiego Rządu, a na TT zachowuje się jak dziecko, które na trzecie urodziny dostało latarkę. Jestem ciekaw, co w UE powiedzą jak do nich dotrze, że Pan Brudziński to minister jednego z krajów członkowskich”;

Posiedzenie sejmu i zabawa na tt. Mnie cały czas zastanawia, czy wy macie w zakresie obowiązków social media. W każdej normalnej korporacji dawno wylecielibyście na zbity pysk”; – „I to jest minister, ręce opadają, no ale jaki rząd, taki minister. Piaskownica” – komentowali internauci.

Jeden z internautów pokusił się o rozszyfrowanie wpisu Brudzińskiego: – „To kod: (K)uchciński (z)abieraj (L)udzi i (k)asę (nie zapomnij o (¥)enach pod dywanem). (@) =jestesmy nad (\) = przepaścią, ostrym zjazdem w dół. Żeby nie było, że nie ostrzegałem”.

>>>

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Sakiewicz, Brudziński, Morawiecki – postaci ze stowarzyszenia pisowskich kłamców”

  1. Hairwald 29 grudnia 2018 @ 06:40 #

    Reblogged this on Holtei i skomentował(a):

    Widzowie TVP Info dowiedzieli się w piątek z paska informacyjnego, że posłowie PiS… „blokują wzrost cen prądu spowodowany decyzjami rządu PO-PSL”. Nawet komuchy tak nie rżnęli widzów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: