Pinokio Morawiecki z coraz dłuższym nosem

28 Gru

„Minister Tchórzewski zawierza Matce Boskiej całą energetykę. Urwaliście się z jakiegoś średniowiecznego skansenu”…

… mówił w piątek w Sejmie  poirytowany poseł PO Sławomir Neumann. „Wysokie ceny to wasza wina. Likwidujecie OZE, likwidujecie wiatraki. Zmuszacie spółki energetyczne do płacenia politycznych haraczy, doprowadzacie je do ruiny. PGE przez trzy lata straciła prawie 7 mld zł, a wszystkie cztery spółki straciły 13 mld zł przez waszą politykę” – zaznaczył Neuman.  I zwrócił uwagę: „ta ustawa jest przewidziana tylko na rok. Potem ceny mogą rosnąć”. Zarzucił PiSowi, że wprowadza ją tylko dlatego, iż jest to rok wyborczy. „To wasze kolejne oszustwo” – powiedział. Przypomniał, że za unijną polityką energetyczną opowiadał się Lech Kaczyński. „Ta debata to akt oskarżenia waszej polityki energetycznej z ostatnich trzech lat”. posumował.

W burzliwej atmosferze toczy się dodatkowa piątkowa debata sejmowa, która ma doprowadzić do wycofania się z zapowiadanej podwyżki cen prądu. Wystąpienie szefa rządu Mateusza Morawieckiego rozpaliło posłów opozycji do białości.

„ Jak macie czelność zwracać się teraz do Polaków?”-  powiedział premier  i zarzucił swoim poprzednikom, że w ciągu czterech lat ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych podniosły się o 50 proc. Podkreślił, że podwyżki cen prądu wynikają z wysokich kosztów emisji CO2, wynegocjowanych za tamtych rządów.

„My wprowadzamy bardzo konkretne rozwiązania” –  oświadczył i zapewnił, że doprowadzą one do utrzymania cen prądu na poziomie pierwszej połowy 2018 r.  Powiedział też, że „Samorządy chcą podnosić opłaty i wykorzystują podwyżki cen prądu, aby to zrobić. Nie dopuśćmy do tego, pilnujmy włodarzy!” – zaapelował premier.

„Co się panu stało panie premierze, że po koncyliacyjnych spotkaniach, po Świętach, wyszedł pan dzisiaj i nie tylko obrażał swoich konkurentów politycznych, ale też kontynuował kampanię kłamstw?”– zapytał retorycznie poseł PSL Marek Sawicki i zarzucił  Morawieckiemu, że skłamał mówiąc o skali wzrostu cen energii za rządów PO-PSL. „To co wzrosło za waszych rządów to import gazu z Rosji. Panie ministrze Tchórzewski czy panu nie wstyd, że finansujecie imperialną politykę Putina?” – zapytał ludowiec przedstawiciel PSL.

„Za waszych rządów po raz pierwszy po 1989 r. wzrasta emisyjność w Polsce. Co z projektem elektrowni atomowej” – pytał Sawicki. „Naprawiacie trzy lata nieudolności własnych rządów” – kończy Sawicki.

Z kolei wicemarszałek Stanisław Tyszka z Kukiz15 stwierdził, że tak naprawdę to posłowie nie wiedzą nad czym głosują. Zwrócił uwagę, że to wczoraj pojawiła się autopoprawka rządu licząca 12 stron. Tak nie można stanowić prawa. „Mamy do czynienia z próbą utrzymania władzy przez PiS” – ocenił Tyszka.

„Jeśli będziemy kontynuować waszą politykę, będziemy mieli niedługo najdroższy prąd w Europie” – ocenił Ryszard Petru z koła Teraz zarzucając rządzącym „To wy  zlikwidowaliście polskie elektrownie wiatrowe; Nie widać was w szpitalach, gdzie umierają ofiary smogu” – zakończył dramatycznie.

Neumann: PiS ponosi 100% winy za tak wysokie ceny energii elektrycznej w Polsce

Nie będziemy ludziom podwyższać rachunków. Będziemy głosować za tą ustawą. Pełna odpowiedzialność za podwyżki cen prądu, bo one i tak będą, będą dotyczyć samorządu, przedsiębiorstw, pełna odpowiedzialność to rządy PiS-u. Oni ponoszą 100% winę za to, że dzisiaj w Polsce mamy tak wysokie ceny energii elektrycznej” – mówił w rozmowie z Jackiem Żakowskim w Poranku Radia TOK FM przewodniczący klubu PO-KO, Sławomir Neumann. 

Neumann do PiS: Ludzie, wy się zachowujecie jakbyście byli siłą wyrywani z jakiegoś średniowiecznego skansenu

– Minister Tchórzewski nie daje za wygraną, idzie dalej. W sierpniu tego roku zawierza matce boskiej, cytuję, wszystkie sprawy energetyki. I liczy przy tym, cytuję, że ten akt pozwoli się polskiej energetyce unowocześnić oraz lepiej rozwijać. Ludzie, wy się zachowujecie jakbyście byli siłą wyrywani z jakiegoś średniowiecznego skansenu, naprawdę. Polska nie potrzebuje cudu, nie potrzebuje boskiego prądu, tylko taniego prądu– mówił Sławomir Neumann w Sejmie.

Jedna odpowiedź do “Pinokio Morawiecki z coraz dłuższym nosem”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: