Macierewicz wbił się załganym łbem w ruskie bagna

28 Gru

Myli się ten kto sądzi, że o byłym szefie PiSowskiego resortu obrony całkowicie zapomniano. Niestrudzenie, po piętach depcze mu poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza.

Parlamentarzysta wystosował do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów interpelację, w której pyta premiera Morawieckiego o to, czy posiada wiedzę na temat aktywności podkomisji smoleńskiej oraz związanych z tym kosztów. Niestety, spotkał go wielki zawód.

Z odpowiedzi szefa rządu wynika bowiem, że jest on niezorientowany w całej sprawie, a jego kancelaria nie posiada żadnych dokumentów dotyczących poczynań podkomisji byłego pana ministra.

Morawiecki i jego ludzie nie mają bladego pojęcia nawet o tegorocznych kwotach przewidzianych na „dochodzenie do prawdy” o katastrofie prezydenckiego TU-154M.

Dociekliwości posła Brejzy trudno się dziwić, bo przecież wszyscy pamiętamy jak  jeszcze w pod koniec października Antoni Macierewicz zapowiadał końcowy raport z prac podkomisji smoleńskiej, w którym miały znaleźć się odpowiedzi na pytania o przyczyny wypadku. Miałby się on ukazać w przyszłym roku, a przez ten czas miało zostać wykonanych jeszcze wiele „dodatkowych eksperymentów, modelowań i symulacji”. Tymczasem, jak dotąd na temat jakichkolwiek prac ekspertów byłego ministra obrony narodowej, zaległa grobowa cisza.

Tylko internauci nie dają za wygraną i prześcigając się w domysłach nie szczędzą drwin Macierewiczowi:

„Jest ślad aktywności podkomisji. Nowa fabryka śmigłowców. Na Węgrzech”- podpowiada posłowi na twitterze Tomek Pajak, nawiązując do ostatnich wiadomości o francusko – węgierskiej współpracy i zapowiedzi produkcji francuskich śmigłowców nad Balatonem.

— ODRZUCONE DONOSY PRZYŁĘBSKIEJ – jedynka GW: “”Brak znamion czynu zabronionego” i „brak interesu społecznego” – z takim uzasadnieniem prokuratura umorzyła śledztwo wobec „Wyborczej” po doniesieniach Julii Przyłębskiej, prezes TK”.
wyborcza.pl

>>>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: