Morawiecki kolejny raz zrobił klopsa

27 Gru

Nie pierwszy to raz rządzący Polską wykonują ruchy słonia w składzie porcelany i wprawiają świat w osłupienie. Po raz kolejny doszło do tego przed prawie dwoma miesiącami gdy Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia w Hamburgu stwierdził, że „Chiny rzucają wyzwanie światu demokracji oraz NATO”.

Były szef resortu obrony Tomasz Siemoniak stwierdził zirytowany na Twitterze, że „nie ma innych prezydentów i premierów na świecie wygadujących publicznie tezy szkodzące własnemu krajowi”.„ Absolutny unikat. Trudno, żeby tego tam nie zauważono” – skomentował.

O poważnym zaniepokojeniu w Chinach po ostatnich wypowiedziach przedstawicieli polskich władz na temat Chin i komunikacie MSZ – napisał na Twitterze wieloletni korespondent Polskiego Radia w Chinach Tomasz Sajewicz: „Chińczycy zdają się jeszcze nie wiedzieć jak do tego podejść. Piszę po „kurtuazyjnych” spotkaniach w Pekinie. Nie było miło” – napisał.

„Warto się temu bacznie przyglądać – Polska otwarcie mówi o zagrożeniu ze strony Chin i to w przeddzień 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych z ChRL. Nieliczni z naszego regionu mówią w ten sposób expressis verbis” – stwierdził Sajewicz w kolejnym wpisie.

* * *

— WPOLITYCE O TYM, ŻE DZIENNIKARZ NEWSWEEKA CEZARY MICHALSKI DORADZA SCHETYNIE: “Z kim współpracuje Grzegorz Schetyna jako przewodniczący PO? Kto mu doradza? Pewne nazwiska nie są zaskoczeniem, jednak pojawiają się i spore niespodzianki. Jak czytamy w analizie serwisu Polityka Insight, który trudno posądzić o przychylność dla obozu rządowego,lider PO korzysta „w sprawach strategicznych” z rad… publicysty „Newsweeka” Cezarego Michalskiego!”
wpolityce.pl

— GW NA JEDYNCE O ZADZIWIAJĄCYCH KARIERACH W NBP: “Bank centralny nie chce potwierdzić kompetencji Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik, najbliższych współpracownic prezesa Glapińskiego. Wojciechowska zarabia ok. 65 tys. zł miesięcznie! A Sukiennik mogła się znaleźć w ważnej instytucji finansowej wbrew dyrektywie UE”.
wyborcza.pl

— PROF. RYCHARD O UTRACIE PRZEZ PIS KREOWANIA NARRACJI – mówi w GW: “PiS na naszych oczach zatraca zdolność kreowania i kontrolowania narracji politycznej. To jest przed wyborami bardzo groźne dla władzy – utrata kontroli nad własnym wizerunkiem. – Tradycyjny elektorat „tradycyjnego” PiS się kurczy. Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej wykształcone – przy wszelkich zastrzeżeniach co do jakości tego wykształcenia. Jest relatywnie coraz mniej biedne, coraz bardziej zsekularyzowane i bardzo silnie proeuropejskie. To powoduje, że elektorat PiS w obecnej postaci będzie coraz mniej liczny. To moim zdaniem perspektywa prawdopodobna, choć nie wiem, czy szybka. Ale i tak pewnie szybciej zmieni się elektorat niż PiS”.
wyborcza.pl

— WŁODZIMIERZ CIMOSZEWICZ MÓWI NIZINKIEWICZOWI O TYM, ŻE NIE ROZUMIE JAK MOŻNA TAK GREMIALNIE TRWAĆ PRZY PIS – w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Prezydent samodzielny jak kukiełka w teatrze lalek – ma ponad 60 proc. pozytywnych ocen, premier wspominający, jak negocjował członkostwo Polski w Unii – jest prawdomówny jak Pinokio i jest drugi w rankingu. Niezdolny do kontrolowania swoich nałogów i odrażająco wulgarnego języka lider często wspierającej PiS partii jest trzeci itd. Rozumiem, że poprzednicy nie byli zachwycający, rozumiem 500 +, ale nie rozumiem, jak można tak gremialnie i trwale popierać ludzi wyrządzających tak wiele zła narodowi i państwu”.

— CIMOSZEWICZ PROPONUJE BLOK EUROPA I BLOK KONSTYTUCJA: “Jeśli opozycja zjednoczy się w obronie europejskości Polski, praworządności i demokracji, to może wygrać wybory. Potrzebne są szerokie porozumienia, wykraczające poza partie polityczne, otwarte na organizacje pozarządowe, środowiska akademickie i indywidualne autorytety. W wyborach do PE powinien wystąpić wspólnie blok wyborczy „Europa”, a w sejmowych blok „Konstytucja”. Jeśli obywatele źle czujący się w nacjonalistyczno-klerykalnym zaduchu uwierzą w możliwość zwycięstwa, to ono stanie się faktem”.
rp.pl

>>>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: