4 RP Morawieckiego jak Alternatywy 4

24 Gru

Premier Morawiecki po raz kolejny zapewnił obywateli, że w 2019 roku nie będzie żadnych podwyżek cen prądu. „Mamy gotowe rozwiązania, które obejmują obniżenie akcyzy i opłat dotychczas funkcjonujących w rachunku za energię elektryczną; co ważne projekt obejmie 17,5 mln odbiorców energii: gospodarstwa domowe, przedsiębiorców oraz samorządy” – przekonuje publicznie premier, za nic mając starą, ludową prawdę, że każde kłamstwo ma krótkie nogi.

Z zapewnieniem premiera Morawieckiego nie zgadza się poseł Marcin Kierwiński, który w „Śniadaniu w Polsat News” wprost stwierdził, że premier kłamie, bo jeszcze przed końcem roku wzrosła o 109% opłata przejściowa.

Również cztery największe spółki energetyczne: PGE, Energa, Tauron oraz Enea, wbrew słowom szefa rządu, rozsyłają do przedsiębiorców i samorządów nowe taryfy za prąd, które w niektórych wypadkach mają wzrosnąć nawet o 60%. Jeden z przedsiębiorców, w swojej korespondencji ze spółką Energa, powołał się na zapewnienia premiera Morawieckiego.

W odpowiedzi przedstawiciel spółki napisał, że „na ten moment informacje, na które się Pan powołuje, są wyłącznie informacjami medialnymi. Prace nad ustawą trwają na szczeblu rządowym i jaki będzie ich końcowy charakter, obecnie nie wiadomo”.

Jakby tego było mało spółka przyznała, że nic nie wie o ewentualnych rekompensatach. Trwa więc totalny chaos, spółki informują o podwyżkach, rząd zapewnia, że ich nie będzie, a obywatel znów zostanie zmuszony do sięgnięcia do kieszeni.

Gościem wieczornych “Faktów po faktach” w TVN24 był Andrzej Olechowski. Były szef resortu dyplomacji powiedział, że chciałby pochwalić Prawo i Sprawiedliwość za przekaz proeuropejski i prounijny, ale dostrzega, że ta forma komunikacji z wyborcami jest skrojona na potrzeby wyborów i w związku z tym jest fałszywa – “(…) bo czyny są inne, słowa są inne (…)” – wskazywał. Według byłego ministra finansów istotne jest to, że PiS używa słowa “Europa”, a nie “Unia”.

Olechowski uważa także, że w PiS jest frakcją, której się nie podoba hasło “Polska bijącym sercem Europy, odnosząc się do słów premiera Morawieckiego z niedawnej konwencji – “Coś tam się dzieje, coś się kotłuje” – zauważył były minister. Podkreślił, że będzie to mocniej widoczne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wyraził również nadzieję, że opozycja będzie dociskać PiS w sprawie proeuropejskich sformułowań i domagać się ich skonkretyzowania. Zdaniem Olechowskiego wyborcy zaufają proeuropejskim deklaracjom wygłaszanym przez PiS – “(…) bo nie studiują gazet i nie pamiętają tego, co było powiedziane pół roku temu, czy rok temu” – przekonywał.

O Andrzeju Dudzie, który podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym mówi – “Stworzył żabę, później musiał zjeść tę żabę, więc zwlekał do ostatniej chwili, wylewał żale, ale podpisał. (…) Trudno było o lepsze potwierdzenie, że ta wspólnota o której prezydent mówił, że jest wyimaginowana, jest rzeczywiście realna” – powiedział z nutką sarkazmu Andrzej Olechowski. Wyrok TSUE i konieczność podpisania nowelizacji uzmysławia, że Unia Europejska jest realną wspólnotą, bo ma wspólne prawo i spójny system egzekwowania prawa.

Były szef MSZ odniósł się także do ostatnich zapowiedzi Grzegorza Schetyny o zestawie kilkunastu ustaw przywracających system praworządności – “Najwyższa pora, by pokazać jeśli nie szczegóły, to zręby podejścia do tych szkód, które trzeba będzie naprawiać”. Zachęcał także opozycję, by przedstawiła swoje postulaty i plany w zakresie sądownictwa, gospodarki oraz polityki zagranicznej. Olechowski zapytany, jak powinien wyglądać pierwszy ruch po przejęciu władzy po Prawie i Sprawiedliwości, stwierdził, że będzie musiało się pojawić “coś w rodzaju grubej kreski”.

Święta Bożego Narodzenia. Jedni je obchodzą tradycyjnie, drudzy szerokim łukiem, niektórzy obchodzą je kiedy indziej, a jeszcze inni wcale. Wszystkim chciałbym złożyć najpiękniejsze życzenia. 🎄❄️🎄🎁🎄

Waldemar Mystkowski pisze o trndzie, który walnie w PiS.

Bardzo ciekawy sondaż przeprowadził portal oko.press, dotyczący Unii Europejskiej. Wyniki są zaskakujące, jeżeli zestawi się sondaż aktualny z grudnia tego roku z takim samym sondażem ze stycznia 2018.

W Polsce przybywa zwolenników Unii Europejskiej i to w wydaniu jej ścisłej integracji, polegającej między innymi na tym, że Unia Europejska powinna mieć superrząd, którego rolę mogłaby pełnić Komisja Europejska z szefem Jean-Claude Junckerem i znienawidzonym przez PiS Fransem Timmermansem.

W ciągu roku równowaga zwolenników ścisłej współpracy i modelu Europy „narodowych państw suwerennych” ze stycznia, a wynosiła wówczas po 43 proc. przechyliła się na rzecz zwolenników ściślejszej integracji członków Unii Europejskiej i obecnie wynosi 51 proc. dla zacieśnienia współpracy, a tylko 35 proc. jest temu przeciwna.

Co to znaczy? To, że PiS mimo ataków na Komisję Europejską i Trybunał Sprawiedliwości UE (dał ostatnio popis Andrzej Duda, który uważa, że sprawiedliwość europejska – TSUE – odbiera Polsce suwerenność), nie przysparza sobie zwolenników, a eurosceptycy nabierają zaufania do instytucji unijnych.

W Polakach uciera się świadomość, że rząd PiS reprezentuje interesy partyjne, a nie ich dobro. Dlatego mieliśmy ostatnio nagłe przepoczwarzenie się pisowskiej walki z Komisją Europejską w wyznanie miłości do Unii.

Powód tego jest aż nazbyt oczywisty, a ciemnego ludu jest coraz mniej. PiS się spieszy, bo kurczy mu się elektorat i rodakom spadają łuski z oczu. Dlatego najprawdopodobniej dojdzie do przedterminowych wyborów parlamentarnych, które zostaną ogłoszone wraz z populistycznym socjałem przebijającym 500+.

Gdyby PiS utrzymał się u władzy, doznalibyśmy powtórki z rozrywki, jaką była przedwojenna Polska sanacyjna, a Europę rozrywały egoizmy narodowe, nacjonalizmy, które musiały doprowadzić do wojny, wtórnym jest, iż głównym winowajcą był faszyzm niemiecki.

Polska może mieć tylko jeden cel: zintegrowana Europa, w której nacjonaliści Kaczyński, Orban, Le Pen zostaną w niej zmarginalizowani. Sondaż oko.press wskazuje, że rodacy idą po rozum do głowy i coraz mniej wierzą oszołomom z PiS.

Reklamy

Komentarze 3 to “4 RP Morawieckiego jak Alternatywy 4”

  1. Hairwald 24 grudnia 2018 @ 10:49 #

    Reblogged this on Holtei i skomentował(a):

    A jednak Karnowscy nie kupią Radia ZET. Oby nie był to fake news.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: