Bracia Karnowscy – oligarchia pisowska

23 Gru

Czy to możliwe, by spółka Fratria związana z braćmi Karnowskimi i senatorem Grzegorzem Biereckim, zainteresowana przejęciem Radia Zet i całej spółki Eurozet, była aż tak pozbawiona elementarnej przyzwoitości?

Jest bowiem obawa, a serwis InnPoland.pl. nawet to sugeruje, że Fratria po przejęciu Eurozetu mogłaby przestać spłacać gigantyczny kredyt  zaciągnięty w Pekao SA, oddając w ten sposób całą „zdobycz” spółce skarbu państwa.

Pojawiające się wątpliwości co do decyzji kredytowej, a w szczególności zabezpieczenia kwoty 200 mln zł, o jaką kupujący zabiegają sprawiły, że poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Urbaniak, postanowił w drodze interpelacji poselskiej zapytać premiera Mateusza Morawieckiego o to, na jakich zasadach Bank PKO S.A zamierza przyznać wydawcy tygodnika „Sieci” i telewizji „WPolsce” aż taką kwotę kredytu – przy niewspółmiernie – bo 70 razy mniejszych rocznych zyskach.

Wchodząc w szczegóły interpelacji, poseł Urbaniak pyta premiera o gospodarność takiej decyzji, o kontrolę Komisji Nadzoru Finansowego pod kątem bezpieczeństwa udzielanych przez Bank PKO S.A kredytów oraz o to, czy zwrócono się o opinię do Komisji Europejskiej o zgodę na pomoc publiczną, którą ma być ten kredyt.

O zgodzie na przyznanie kredytu Fratrii nieoficjalnie poinformował przed paroma dniami portal Wirtualnemedia.pl. (O tym w artykule „Karnowscy dostali 51 mln euro kredytu z Pekao SA. Radio Zet trafi pod PiSowskie wpływy?”). Podkreślił on, że spółka ta, ma obecnie największe szansę na przejecie Radia Zet od czeskiego inwestora, który od kilku miesięcy jest właścicielem stacji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: