Jak PiS rabuje państwo. Mały przykładzik z niedojdy od Renaty Beger. Akt Odnowy Rzeczpospolitej (7)

22 Gru

Minister Adam Lipiński, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, też szykuje się do Świąt. Wybrał się w związku z tym na zakupy. Do warszawskiej galerii handlowej zawiozła go służbowa limuzyna!

Już wcześniej „Super Express” donosił, że Lipiński służbowym autem jeździł po… papierosy. Tym razem kierowca zawiózł go, aby minister w rządzie PiS mógł zrobić świąteczne zakupy. Jak ustalił se.pl, Lipińskiego zainteresowała biżuteria, galanteria skórzana i wędzone wędliny.

Kiedy Lipiński robił świąteczne zakupy, limuzyna czekała na niego na parkingu. – „Do galerii zajechałem po drodze, gdy wracałem do domu” – tłumaczył się se.pl. Dodajmy, że Lipiński jest pełnomocnikiem rządu PiS do spraw… równego traktowania.

Więcej >>>

Akt Odnowy Rzeczpospolitej

Platforma Obywatelska opracowała „Akt Odnowy Rzeczpospolitej”. W zamierzeniu ma być to pakiet ustaw, które pomogą przywrócić w Polsce praworządność, gdy jesienią uda się pokonać PiS w wyborach parlamentarnych. Szczegóły poznamy w trakcie kampanii wyborczej, bo prace nad ustawami wciąż trwają. Projekt zawiera siedem punktów. Dotyczą one  wzmocnienia praw samorządów, odbudowy niezależnych mediów publicznych i służby cywilnej.

W projekcie jest też mowa o przywróceniu niezależności Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądowniczej. Nie wiadomo, jak na tę propozycję zareagują członkowie obecnego TK, jednak posłowie PO obiecują, że ich partia nie posunie się do pisowskich metod. Jak podkreśla Bartosz Arłukowicz „To nie może być tak jak w tej kadencji się to działo , że w nocy przyjmowane ustawy dewastują całkowicie system”.

PiS podchodzi do opracowania PO bardzo spokojnie i jest przekonane, że niewiele z tego wyniknie, bo Andrzej Duda będzie wetował proponowane przez PO zmiany. Wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki, żartuje sobie, mówiąc że „punkt pierwszy na przykład, żeby wymiar sprawiedliwości nie oddawał nieruchomości na osoby nieżyjące”, a wicepremier Jarosław Gowin uważa, że jedyne, co „zagraża praworządności i poczuciu sprawiedliwości Polaków, to głównie przewlekłość spraw w sądach”.

Więcej >>>

Reklamy

Komentarze 2 to “Jak PiS rabuje państwo. Mały przykładzik z niedojdy od Renaty Beger. Akt Odnowy Rzeczpospolitej (7)”

  1. wiesiek 22 grudnia 2018 @ 10:51 #

    To norma u takich.Jeden taki ‚wspólny”znajomy gdy tylko otworzymy flaszkę nie tylko się błyskawicznie pojawia”stad jego ksywa Dżin”, ale po wygłoszeniu mowy na temat, szkodliwości picia alkoholu, a w szczególności tego jakiego tu widzi,bez żenady przystępuje do jego konsumpcji.Taki wybredny.

  2. Hairwald 23 grudnia 2018 @ 00:07 #

    Reblogged this on Holtei i skomentował(a):

    Duda został wyznaczony przez Kaczyńskiego do Polexitu. Duda wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: