Bierecki zrobił ze SKOK-ów to, co Kramer z banku w „Vabank”, potrzebny jest Kwinto, aby gościa posadzić

20 Gru

Wraz z aferą KNF z wolna wychodzą na jaw nowe szczegóły finansowych rozgrywek rzucających złe światło na SKOK oraz osobę senatora Grzegorza Biereckiego.

„Gazeta Wyborcza” dysponuje dowodami na to, że dwie fundacje związane z parlamentarzystą, „Kocham Podlasie” i „Fundacja Edukacji Spółdzielczej”, chciały założyć lokaty w Getin Noble Banku w momencie, gdy prokuratura zajmowała się sprawą wyprowadzania pieniędzy ze SKOK – podaje portal Money.pl. Podkreśla, że bank Leszka Czarneckiego odmówił obydwu fundacjom, powołując się na podejrzenia KNF i śledztwo prokuratury. Uznał, że mogłoby to zostać potraktowane jako pomoc w wyprowadzaniu pieniędzy.

Podobno dziennikarze dotarli do korespondencji księgowej Kasy Kredytowej SKOK z 2015 roku.

Wynika z niej, że w sprawie założenia lokat w Getin Noble Banku księgowa SKOK pisała dwukrotnie w kwietniu i maju, czyli w czasie kiedy m.in. „Gazeta Wyborcza” ujawniła aferę SKOK, a prokuratura w Gdańsku miała wszcząć śledztwo, by zbadać, czy nie doszło do nieprawidłowości w związku z likwidacją Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych będących głównym  udziałowcem Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

Wcześniej ówczesny szef KNF Andrzej Jakubiak, informował na piśmie premier Ewę Kopacz, marszałka Senatu oraz szefów CBA i ABW, o wyprowadzaniu z Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych do prywatnej spółki senatora Biereckiego 65 mln zł.

Jak zaznacza Wyborcza, wszystkie maile księgowej zostały wysłane z adresu KK SKOK, która od 2012 r. jest klientem Getin Noble Banku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: