Wokół PiS gromadzą się postaci wprost z Tworek

18 Gru

Chcieli unieważnienia wyborów w Warszawie z powodu… zbyt wysokiej frekwencji

Tego domagał się Ruch Kontroli Wyborów – stowarzyszenie założone m.in. przez Ewę Stankiewicz i Jerzego Targalskiego. Skargę do Sądu Okręgowego złożyła właśnie Stankiewicz. – „Należy wezwać i przesłuchać wszystkich wyborców z komisji, w których frekwencja przekroczyła 65 proc. Wybory prezydenta Warszawy należy unieważnić i przeprowadzić na nowo” – napisała w swoim wniosku.

Sąd Okręgowy oddalił skargę Stankiewicz i jej Ruchu. – „Z faktu wysokiej frekwencji w niektórych obwodach skarżąca z góry wyprowadza wniosek o matactwach wyborczych i wnosi o sprawdzenie autentyczności podpisów. Wnoszący protest ma obowiązek w pierwszej kolejności przedstawić zarzut, a następnie przedstawić dowody. Do skargi dołączyła wykaz komisji z frekwencją powyżej 65 proc. To nie jest dowód, który dowodzi zarzutu naruszenia przepisów” – napisali sędziowie Tomasz Jaskłowski, Magdalena Kubczak i Małgorzata Sobkowicz.

Stwierdzili także, że reszta zarzutów RKW ma charakter ogólnikowy. – „Subiektywne przypuszczenie skarżącej o nieprawidłowościach, uzasadniających ponowne przeprowadzenie wyborów nie zawiera konkretnych zarzutów do konkretnych organów wyborczych”. Stankiewicz i jej Ruch – oczywiście – zamierza odwołać się od wyroku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: