Duda sfrustrowany, dostał w papę i nie wie, jak się zachować

18 Gru

„W związku z przemówieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy wygłoszonym w Trybunale Konstytucyjnym w dniu 18 grudnia 2018 r., w którym Prezydent zarzucił Pierwszemu Prezesowi SN Małgorzacie Gersdorf i Prezesom SN łamanie prawa i podejmowanie działań prowadzących do anarchii przez umożliwienie podjęcia czynności przez sędziów SN, którzy ukończyli 65 lat, należy stanowczo stwierdzić, że działania te podjęte zostały na podstawie postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 października 2018 r. i są w pełni zgodne z prawem, co potwierdziło postanowienie TSUE z 17 grudnia 2018 r., a także treść uchwalonej przez Sejm i Senat i podpisanej przez Prezydenta nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, w której wprost w art. 2 ust. 1 i 4 stwierdzono, że kadencje Pierwszego Prezesa SN i Prezesa SN oraz służbę wskazanych sędziów SN uważa się za nieprzerwane” – podkreślił w komunikacie rzecznik prasowy SN sędzia Michał Laskowski.

Duda bowiem w dzisiejszym przemówieniu wygłoszonym w TK bezpardonowo zaatakował sędziów SN, zarzucając im m.in…. złamanie Konstytucji (sic!). – „Znaczące postacie polskiego wymiaru sprawiedliwości (…) w sposób otwarty naruszają obowiązujące przepisy prawne, naruszają przepisy konstytucyjne, lekceważą przepisy ustawowo obowiązujące, to mamy do czynienia z anarchią wywoływaną przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. (…) Mamy sytuację, w której pewna grupa elity sędziowskiej uważa się za bezkarną i za taką, której polskie prawo nie obowiązuje, tylko dlatego, że im się nie podoba” – mówił Duda.

„Prezesi SN powinni pozwać kłamcę Dudę w procesie cywilnym”; – „Nigdy w swojej historii – Trybunał Stanu nie miał takiej licznej grupy spraw, którymi będzie musiał się zająć w nadchodzącej dekadzie”; – „Czasem lepiej jest milczeć i wyglądać niezbyt inteligentnie niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości…” – komentowali wypowiedź Dudy internauci. – „Ta obelga roli prezydenta traci nerwy. Pomyłka uczelni, która dała mu dyplom, uzurpator i gwałciciel Konstytucji, złodziej władzy, której mu wyborcy nie dali pokrzykuje na ludzi z charakterami, którzy nie dali sobie zedrzeć tog, by zamienić je na liberie lokajów jego bossa” – ostro podsumował na Twitterze Waldemar Kuczyński.

Zwykła, ludzka przyzwoitość i współczucie dla ministra Zielińskiego nie pozwalają na zacytowanie choćby jednego komentarza, spod artykułu portalu gazeta.pl, dociekającego okoliczności rzekomego znalezienia ludzkiej głowy tuż obok posesji zastępcy szefa resortu spraw wewnętrznych. Podlaska policja, pytana o to sensacyjne znalezisko nabrała wody w usta. Na dodatek dziennikarze gazeta.pl twierdzą, że porozmawianie z jej rzecznikiem prasowym nadkomisarzem Tomaszem Krupą jak dotąd nie jest możliwe.

Minister tymczasem opowiedział o zdarzeniu w rozmowie z prawicowym tygodnikiem „Sieci”:

„Dla zobrazowania tej sytuacji wystarczy wspomnieć, że jakiś czas temu w pobliżu mojego domu znaleziono ludzką głowę obciętą przez bandytów w wyniku brutalnego zabójstwa” – wyjaśniał Zieliński i w ten sposób bronił obecności patrolów policji w tamtym miejscu.

Wcześniej policjanci skarżyli się, że muszą pilnować domu wiceministra i że są często wysyłani na oficjalne uroczystości, by robić tłum. Pisaliśmy o tym w artykule „ Jeden z patroli policji od blisko trzech lat pilnuje całą dobę posesji wiceministra Jarosława Zielińskiego”. O sprawie mówiła z trybuny Sejmowej posłanka PO Bożena Kamińska.

Zieliński wszystkiemu zaprzeczył, a kontrola KGP wykazała, że w suwalskiej policji niektórzy przełożeni mogli wykazywać się „zbyt dużą nadgorliwością”.

Tymczasem media o tej sprawie huczą, internauci w najzupełniej niewybrednej formie wyśmiewają ministra i całą policję. Nikt nigdy oficjalnie opowiadania Zielińskiego  nie zdementował i nie potwierdził.

>>>

Komentarze 3 do “Duda sfrustrowany, dostał w papę i nie wie, jak się zachować”

  1. lehoo 18 grudnia 2018 @ 20:28 #

    Ujadał Dudeł jak kundel, co kijem wziął rzetelnie i zza płotu odreagowywał

Trackbacks/Pingbacks

  1. Kaczyńskiego nowy pomysł na kontrolowanie mediów | Depresja plemnika - 18 grudnia 2018

    […] Więcej >>> […]

  2. Odcięta głowa Zielińskiego, wiceministra od policji | Holtei - 19 grudnia 2018

    […] Więcej o Zielińskim >>> […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: