Złodzieje PiS ścigają świadków swoich przestępstw

17 Gru

W marcu 2015 r. „Wyborcza”, „Wprost” i „Polityka” ujawniły pismo szefa Komisji Nadzoru Finansowego, Andrzeja Jakubiaka, o wyprowadzeniu ze SKOK-ów 65 mln zł. do spółki Grzegorza Biereckiego. Sprawą zajęła się podkomisja sejmowa. Mimo że politycy PiS usiłowali zablokować jej działania i utajnić obrady, udało się podkomisji sporządzić raport, w którym zarzucono Biereckiemu wykorzystanie Kas do wzbogacenia się, działanie na ich szkodę i wyraźny konflikt interesów. Sprawa była na tyle głośna i bulwersująca, że PiS wycofał wówczas swoje rekomendacje, a Bierecki wystartował w wyborach do Senatu jako kandydat niezależny.

Po wyborach 2015 roku, PiS biegiem umorzyło sprawę, rozpoczynając jednocześnie śledztwo, dotyczące wykrycia „sprawcy” przecieku. Bierecki zaś wrócił do łask. Jest członkiem klubu PiS oraz szefem senackiej komisji finansów. Wydawało się więc, że sprawa SKOK-ów została zamieciona pod dywan, w postępowaniu wyjaśniającym nic ciekawego się nie dzieje, a tu, dzięki nieprzemyślanej do końca, decyzji prokuratury pana Ziobry, sprawa wraca na tapetę. Rozpaczliwa próba przykrycia afery KNF, czyli aresztowanie byłych urzędników tej instytucji i postawienie im dość absurdalnego zarzutu„niewłaściwego nadzoru nad SKOK Wołomin”, przyniosła odwrotny od zamierzonego, skutek. SKOK-i znowu wróciły na pierwsze strony gazet.

W tej sytuacji trudno się dziwić, że ostrego tempa znowu nabrało śledztwo z 2015 roku. W końcu PiS potrzebuje tematu zastępczego jak „kania dżdżu”. Już jutro, 18 grudnia, zostanie w tej sprawie przesłuchany były szef CBA Paweł Wojtunik i jego zastępca Maciej Klepacz Podstawą działań prokuratury jest Art. 266 par. 1 („Kto, wbrew przepisom ustawy lub przyjętemu na siebie zobowiązaniu, ujawnia lub wykorzystuje informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją, wykonywaną pracą, działalnością publiczną, społeczną, gospodarczą lub naukową, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”). Wojtunik, pytany o komentarz, odpowiedział krótko – „Imperium kontratakuje”.

Internauci nie mają litości i piszą – „‚Imperium Kontratakuje” – najlepszy komentarz! SKOK i Bierecki to faktyczne imperium! Ale mamy ich kilka – Imperium Rydzyka, KK, Solidarność, IPN, TVPiS PIS, itd. A to wszystko za nasze pieniądze” „Na co dzień nie zna języków, ale lubi wielkie analogie i tego dnia przemówił Jarosław słowami Roosevelta o Somozie:“He may be a son of a bitch, but he’s our son of a bitch.” Co skromny umysł pana Zbiszka przełożył:”Znajdżcie mi tego skoorwysyna, który doniósł na naszego Grzegorza”, czy też „Wedlug Prawa Kulawego,nie nalezy scigac zlodzieja,lecz tego, co  ujawnil kradziez”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: