Pawłowicz odchodzi? Nikt w pisowskie kłamstwa nie wierzy

17 Gru

Kierwiński: Nie wierzę, że Pawłowicz odchodzi. Zakładam, że po wyborach europejskich zmieni zdanie

– Myślę, że pani profesor Pawłowicz się nigdzie nie wybiera. Na razie zostaje schowana – przed nami wybory europejskie, wzrasta miłość PiS do UE. Nie wierzę, że odchodzi. Zakładam, że po wyborach europejskich zmieni zdanie. Pamiętamy: Antoni Macierewicz miał być szarym posłem, a po wyborach rzeczywistość się kompletnie zmieniła. Jakby PiS miał schować wszystkich kontrowersyjnych polityków, to mało kto by tam został. Niemal każdy z tych polityków demontował polską demokrację i stawiał nas na marginesie UE – stwierdził Marcin Kierwiński w rozmowie z Markiem Kacprzakiem w programie „Tłit” WP.

Kierwiński: Nie jestem „wiceprezydentem Warszawy”

– Nie rozmawialiśmy o kwestiach personalnych jeszcze. Osobiście uważam, że Hanna Gronkiewicz-Waltz dla elektoratu warszawskiego jest bardzo ważną osobą. Warto wykorzystać jej wiedzę, doświadczenie i popularność. HGW jest autorka wielkiego skoku cywilizacyjnego w Warszawie i współautorką sukcesu Trzaskowskiego – powiedział Kierwiński w programie „Tłit” WP.

– Nie jestem „wiceprezydentem Warszawy”. Kocham takie analizy, kto kim trzęsie, kto od kogo zależy. Wyborcy decydują – dodał. Pytany, czy jeździ po Warszawie i rozdaje stanowiska, polityk PO odpowiedział: – Jeżeli mogę pomóc Trzaskowskiemu, bo znam dobrze Warszawę, bardzo chętnie pomogę. Ale to zawsze on jest numerem jeden.

Kierwiński o PiS: Przed nami karnawał – bal maskowy już się zaczął

– Jeżeli pani premier Szydło, osoba, która wyprowadzała flagę UE, gdy została premierem, odnalazła miłość do Europy, to wiem, że to nic innego jak zakładanie kolejnej maski. Przed nami karnawał – bal maskowy już się zaczął. Mimo, że są wilkami, założyli stroje owiec, ale zęby i kły wystają. To PiS przez 3 lata pokazywał, że chce wyprowadzić Polskę z UE. 3 lata faktów i jedna konwencja słów – mówił Kierwiński w WP.

– Nie jest tak, że Jarosław Kaczyński po trzech latach wstał i pokochał UE. Jeżeli tak mówi dzisiaj, to tylko dlatego, że boi się porażki wyborczej – mówił dalej. – Wejście do strefy euro to jest proces. On musi być bezpieczny dla Polaków. Dyskusję o wejściu do strefy euro trzeba rozpocząć jak najszybciej. Docelowo chcemy być w strefie euro, ale musi to być opłacalne dla Polaków – stwierdził polityk PO.

Siemoniak o dekomunizacji ulic w Warszawie: Nie przyjmuję szantażu, że jeżeli sprawa jest słuszna, to procedury, zasady, przepisy nie mają większego znaczenia

Te nazwy przywrócił sąd, bo wojewoda z PiS-u nieprofesjonalnie to wszystko przeprowadził. Nie przyjmuję takiego szantażu, że jeżeli sprawa jest słuszna, to procedury, zasady, przepisy nie mają większego znaczenia. Teraz jest taki moment, że Rada Warszawy powinna się przyjrzeć na nowo całej sprawie. Prezydent Lech Kaczyński, Zbigniew Romaszewski, KOR – takie osoby i instytucje absolutnie zasługują na to, żeby mieć ulice w Warszawie, ale nie w atmosferze hałasu, błędów i pójścia na skróty. Jeśli się na to zgodzimy, to w przyszłości jakaś inna władza będzie na swoją modłę różne rzeczy zmieniała” – mówił w rozmowie z Dominiką Wielowieyską w Poranku Radia TOK FM wiceprzewodniczący PO, Tomasz Siemoniak.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: