Kaczyński i Morawiecki w oparach absurdu, a Duda całuśny

15 Gru

Tak podsumował na Twitterze dzisiejszą konwencję tej partii Przemysław Henzel z onet.pl. Politycy PiS spotkali się w Szeligach pod Warszawą. Mimo że zapowiadana ona była jako konwencja programowa, okazało się, że program PiS zostanie zaprezentowany w… styczniu albo w lutym.

Nie mogło jednak zabraknąć przemówienia prezesa PiS. – „Tylko my możemy zmieniać Polskę. Tylko my możemy zapewnić Polakom lepszy los. Nasza partia musi się stać do końca partią marzeń Polaków” – zadekretował Jarosław Kaczyński.

Słowo „Europa” odmieniane było i przez prezesa PiS, i przez premiera przez wszystkie przypadki. Zapewnieniom, że PiS nie zmierza do Polexitu nie było końca.

Mateusz Morawiecki – zamiast konkretów – przywoływał liczne cytaty. Odwoływał się więc do piosenki Haliny Frąckowiak. – „Śpiewała „bądź gotowy dziś do drogi”. Jesteście gotowi do drogi?” – pytał działaczy PiS.

Opowiadał o filmie o Kargulu i Pawlaku, w którym była mowa o klasach amerykańskiego społeczeństwa. Nie zabrakło biblijnych odniesień. – „Tak jak gwiazda betlejemska prowadziła Trzech Króli do celu, niech tak prowadzi nas do celu, niech będzie dla nas drogowskazem” – mówił Morawiecki.

„OK. Wszystko rozumiem. Tylko dlaczego Morawiecki tak krzyczy i macha rękami” – podsumował Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”.

>>>

Znalezione na fb.

>>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: