Frasyniuk sądzony w dniu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Znamienne

14 Gru

Joanna Senyszyn zastanawia się, czy Morawiecki jest aż takim idiotą?

„Bardzo dziękuję sądowi za wyznaczenie rozprawy w tym dniu. 13 grudnia 1981 r. tysiące ludzi zostało zatrzymanych, bo broniło Polski obywatelskiej i walczyło o państwo prawa. 37 lat później obywatele też stają przed sądami za obronę Konstytucji i państwa prawa. To znamienne, że po latach stawiane są właściwie te same zarzuty”- powiedział Władysław Frasyniuk przed kolejnym dniem procesu, który toczy się przeciw niemu w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia.

Przed wejściem do sali rozpraw Frasyniuk pozował do zdjęć z senatorem Bogdanem Borusewiczem, z którym razem walczył w opozycji antykomunistycznej. – „Tak jak 37 lat temu: nie pękamy!” – zapewniali.

Frasyniuk został oskarżony przez policję o naruszenie nietykalności dwóch umundurowanych funkcjonariuszy podczas kontrmiesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 r. Postawiono mu zarzuty, że kopał i szturchał policjantów. Opozycjonista z czasów PRL nie przyznał się do winy.

Obrońcy Frasyniuka złożyli w sądzie wniosek o przesłuchanie komendantów policji w Gdańsku. Mecenas Piotr Schramm mówił, że pozwoli to zweryfikować, „czy presja na policjantów była wywierana; jaka była tego pobudka; jaka była treść rozmów policjantów z przełożonymi; kto oczekiwał złożenia zawiadomienia o naruszeniu nietykalności, że poszukiwał tych policjantów przez policjantów operacyjnych w całej Polsce”. – „Będziemy mogli zobaczyć, czy dwóch kluczowych policjantów w tym procesie, to osoby wiarygodne, które z własnych pobudek złożyły zawiadomienie, przez nikogo nie naciskanie, czy też presja płynęła na nich z góry, może z samego ministerstwa” – stwierdził Schramm.

Po wyjściu z sali sądowej Frasyniuk powiedział, że „jest to sprawa absolutnie polityczna”. – „Być może to jest dobry moment, żeby uświadomić rządzącym, że nawiązują do najgorszych tradycji w historii Polski” – zaznaczył. Kolejny termin rozprawy w tym procesie 25 stycznia.

Lech Wałęsa pyta Kaczyńskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: