PiS razi drogim prądem, mogą z tego wyjść społeczne elektrowstrząsy

13 Gru

„Nie wie lewica co czyni prawica”, a obiektywnie rzecz biorąc sytuacja wymyka się PiSowi spod kontroli. Po tym jak rozeszła się wiadomości o drastycznej podwyżce cen prądu, szef resortu energetyki oświadczył, że istnieją trzy warianty rozwiązań i na pewno każdy z nich zakłada, że roczna opłata za energię elektryczną w gospodarstwach domowych nie wzrośnie w 2019 rok, w stosunku do 2018 roku.

„To jest z pełną odpowiedzialnością deklaracja, którą składam” – dodał Tchórzewski. W swoim środowym wystąpieniu w Sejmie to samo powiedział Morawiecki.

Natomiast w czwartek rano minister w rozmowie z RMF FM stwierdził, że „spółki są niezależne” i oświadczył „Nie wiem, czy będą wycofywać wnioski. „Dzisiaj rano zmieniło się sporo”. A co?  „To zobaczymy po południu” – oznajmił Tchórzewski.

Wcześniej podczas konferencji prasowej szef ME zwrócił się do spółek energetycznych, by te znalazły oszczędności, które mogłyby przeznaczyć na rekompensaty dla odbiorców energii. „Wyceniliśmy w ramach ministerstwa, jeżeli chodzi o możliwości spółek energetycznych, zbierając informacje różnego typu od przedsiębiorstw energetycznych, że te oszczędności są możliwe na poziomie miliarda złotych, żeby wprowadzić odpowiednie środki do funduszu rekompensat” – mówił minister.

„Spółki wycofają wnioski” – stwierdził ostatecznie szef ME. Dodał jednak, że nie oznacza to, iż takie wnioski w sprawie podwyżek taryf nie pojawią się w przyszłości. Minister zastrzegł, że nie zna analiz przeprowadzonych przez spółki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: