Pożar w burdelu, czyli co z Trybunału Konstytucyjnego zrobiła Julia Przyłębska, ksywka Przybłęda. Takie jej kompetencje

12 Gru

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego: Leon Kieres, Piotr Pszczółkowski, Małgorzata Pyziak-Szafnicka, Stanisław Rymar, Piotr Tuleja, Sławomira Wronkowska-Jaśkowicz oraz Marek Zubik wystosowali specjalny list do Julii Przyłębskiej – prezeski TK. Pismo jest reakcją na ignorowanie ich protestów i odmowę załączenia uwag do rocznej informacji o działaniu Trybunału.

Sędziowie zarzucają swojej przełożonej niewłaściwe zarządzanie składami orzeczniczymi i przypominają o obowiązujących ją także procedurach.

Zdaniem sygnatariuszy pisma prezes Przyłębska nie stosuje się do przepisów ustawy o organizacji i trybie postępowania przed TK.

Podkreślają, że prezes TK arbitralnie decyduje, kto będzie orzekał w poszczególnych sprawach, choć powinno to wynikać z porządku alfabetycznego z uwzględnienia rodzaju, liczby i kolejność wpływu spraw.

„O tym, że naruszona została zasada alfabetycznego przydziału spraw, świadczy rażąca dysproporcja jeśli chodzi o ilość rozpatrywanych spraw przez poszczególnych sędziów” – piszą sędziowie.

Sygnatariusze listu wnieśli również o opublikowanie stanowiska na stronie internetowej Trybunału oraz przekazanie go do wiadomości Prezydenta RP, I Prezes SN, Prezesa NSA oraz prezesa TSUE.

— FAKT O BIZANCJUM KUCHCIŃSKIEGO: “Kadencja obecnego Sejmu potrwa jeszcze rok. Marszałek Marek Kuchciński nie szczypie się więc z wydatkami i za publiczne pieniądze buduje w Sejmie swoje Bizancjum. Miliony płyną do straży marszałkowskiej, a także do urzędników. I tylko do końca listopada podlegające Kuchcińskiemu szefostwo Kancelarii Sejmu rozdało podwładnym ponad 3 mln złotych”.
onet.pl

— WYBORCZA O PROBLEMIE PIS Z PARLAMENTEM EUROPEJSKIM: “Polityczne napięcia wokół Polski sprawiają, że nasi niektórzy rozmówcy w Brukseli już teraz obstawiają, że w 2019 r. europarlament dla przykładu utrąci kandydata rządu PiS do KE. I to zmusiłoby Warszawę – a to zawsze jest forma politycznego upokorzenia – do wysunięcia kogoś innego. Taki scenariusz oznaczałby, że PiS stoi przed taktycznym wyborem, czy swego prawdziwego kandydata nie wystawiać dopiero w drugiej kolejności, a w pierwszej – kogoś z góry przeznaczonego do odstrzału”.
wyborcza.pl

— POLICJA NACHODZI DZIENNIKARZY OKO.PRESS, STRASZY, WPROWADZA W BŁĄD NARUSZA TAJEMNICĘ DZIENNIKARSKĄ – PIOTR PACEWICZ: “OKO.press składa do sądu zażalenie na postępowanie policji wobec autorów materiału o proukraińskim proteście. Pięcioro policjantów nachodziło dziennikarzy, zabrali nagranie pomimo informacji, że zawiera tajemnicę dziennikarską. Wprowadzali w błąd, straszyli. Naruszyli zasady etyki policjanta. Nadgorliwość policji wpisuje się w modny trend zastraszania mediów”.
oko.press

>>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: