Morawiecki zamiast twarzy ma cholewę, bo z gęby robi cholewę. Groteska

12 Gru

„Frywolność i propaganda sukcesu w wydaniu premiera Morawieckiego w Sejmie mocno kontrastują z #AferaKNF, drożyzną, rozbiciem armii i policji, chaosem w szkołach, sytuacją w rolnictwie. Kompletne oderwanie od rzeczywistości” – napisał na Twitterze Tomasz Siemoniak, były minister obrony w rządzie PO-PSL, ale to w niczym nie może poprawić humoru opozycji, która dała się ubiec Mateuszowi Morawieckiemu.

Premier przedstawił wniosek o wotum zaufania dla rządu w sytuacji, gdy na piątek zaplanowana jest – wnioskowana przez opozycję – debata w sprawie votum nieufności dla całej jego ekipy.

Skopiował tym samym pamiętny manewr rządu Donalda Tuska sprzed lat.

Farsą nazwał wystąpienie szefa rządu poseł PO Michał Szczerba, bo na jego treść składa się seria podziękowań.

Morawiecki dziękował wszystkim swoim ministrom. Wyliczał ich zasługi. „Gdybym miał wymienić wszystkie, nie zdążyłbym na posiedzenie Rady Europejskiej” – stwierdził.

„Dziękuję naszym Rodakom za zaangażowanie. Dziękuję za to, że jesteście zaangażowani w sprawy publiczne. Wasze zainteresowanie Polską jest widoczne” – zaczął Morawiecki.

Podkreślił: „Mam nadzieję, że Polacy powierzą nam stery rządów na dalszy czas i będziemy kontynuować reformy”. Dodał: „Osiągnęliśmy w tym roku najwyższy poziom rozwoju i najlepszy rynek pracy. Jesteśmy stawiani za wzór. Powiedzieliśmy, że będziemy obniżać podatki dla małych i średnich firm – i to się zadziało” – wyliczał z sejmowej mównicy.

Wchodząc w szczegóły podkreślił: „Mamy najniższe podatki w UE dla małych i średnich. CIT na poziomie 9%. Można?” – pyta Morawiecki. „Można” – chórem odpowiadają politycy PiS.

„Skuteczność, wiarygodność, europejskość i jedność” – tak określił Morawiecki filary swojego programu.  „Skuteczna i dobra polityka różni się od złej tym, że jest ona oparta o dotrzymywanie obietnic i twarde dane” – powiedział i zaapelował się do opozycji o obniżenie temperatury sporów.

Zwracając się dalej do opozycji tłumaczył: „Wyobraźmy sobie, że Unia Europejska jest kamienicą, w której w różnych mieszkaniach mieszkają różne rodziny, narody, państwa. Czy nie jest tak, że w ramach tych rodzin powinniśmy najpierw się między sobą porozumieć, zanim pójdziemy na skargę do dozorcy, czy jakiegoś sąsiada? – pytał.

Nawiązując do problematyki praw obywatelskich Morawiecki powiedział: „Niby w Polsce jest dyktatura, a przecież widać, jaki duży mamy ruch turystyczny”. Dodał następnie: „Jakoś się przedarli przez te zasieki i czołgi na granicach” – zakpił.  „To jest ciekawa dyktatura, że opozycja protestuje chroniona przez policję, że w wielu samorządach rządzi opozycja. Ze grozą myślę o takiej dyktaturze– dodał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: