Putinada. Szemrane nabywanie Radia ZET. Afera KNF jak katastrofa smoleńska

11 Gru

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, popularna radiowa Zetka będzie niebawem PiSowska. Wydawca m.in. prawicowego tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl – Fratria, złożył wniosek do państwowego Banku Pekao SA, o kredyt na sfinansowanie zakupu tej stacji.

Podobno, o kupno całej grupy radiowej, w skład której oprócz Radia ZET wchodzą m.in. Antyradio, Meloradio i Chillizet, od początku starają się Agora (wydawca „Gazety Wyborczej”), ZPR Media (wydawca „Super Expressu) i PMPG Polskie Media oraz niedawny jeszcze faworyt – wydawca tygodnika „Wprost”.

W ostatnim momencie do wyścigu dołączyć miała spółka Fratria, i to mimo, że jeszcze w listopadzie większościowy udziałowiec spółki, senator Grzegorz Bierecki, zaprzeczał jakoby Fratria była zainteresowana ofertą.

Zdaniem komentatorów, sprzedaż rozgłośni nowemu właścicielowi może mieć wymiar polityczny i być elementem „repolonizacji mediów”, o której coraz głośniej mówią politycy PiS.

Radio ZET, powstało we wrześniu 1990 r. Jego założycielem był opozycyjny dziennikarz Andrzej Woyciechowski i przez lata uchodziło za radio inteligenckie, skierowane do odbiorcy miejskiego. W pierwszej dekadzie XXI wieku, stacja ruszyła w stronę komercji, co spowodowało bunt części zespołu. Wiele razy zmieniali się naczelni i koncepcje programowe.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, 13 listopada po publikacji „Wyborczej”, ujawniającej aferę KNF, na specjalnej konferencji prasowej informował, że osobiście nadzoruje postępowanie w tej sprawie. Przeczą temu informatorzy dziennika wskazując na Karola Kopczyka –wojskowego prokuratora „od katastrofy smoleńskiej” – który w sprawach gospodarczych nie ma, ich zdaniem, żadnego doświadczenia.

Jak się okazuje Kopczyk był jednym z referentów w śledztwie smoleńskim jeszcze za czasów prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, a więc za rządów PO-PSL. Po nastaniu „dobrej zmiany” – dzięki rekomendacji Marka Pasionka – zastępcy Ziobry, jako jedyny z prowadzących sprawę, został powołany do nowego zespołu badającego katastrofę.

W styczniu ubiegłego roku „Newsweek” informował, że prokurator trafił do departamentu przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Znów wstawił się za nim Pasionek – podaje tygodnik. Szefem Kopczyka jest prokurator Jerzy Grajewski, który także był wcześniej w zespole powołanym za Ziobry do zbadania katastrofy smoleńskiej.

Prokuratura Krajowa pytana o przygotowanie merytoryczne Kopczyka do nadzorowania sprawy takiej wagi, jak afera KNF odpowiada nic nie mówiącymi ogólnikami.

„Nie jestem zaskoczony, że nie chcą się przyznać. To człowiek bez większego pojęcia o takich sprawach. A więc nadzorca doskonały” – ironizuje jeden z doświadczonych prokuratorów, prosząc o niepodawanie nazwiska z obawy przed dyscyplinarką.

Ten fragment rozmowy z przewodniczącym Kwaśniakiem w po prostu szokuje! Widać jak państwo występuje przeciw swoim urzędnikom,a chroni winnych nadużyć w systemie SKOK. W tej sprawie kiedyś musi powstać komisja śledcza. To jest naprawdę jakaś ośmiornica

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Putinada. Szemrane nabywanie Radia ZET. Afera KNF jak katastrofa smoleńska”

  1. tomasz 12 grudnia 2018 @ 13:14 #

    MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator KAROL KOPCZYK mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r .BŁASZCZAK lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: