Pedofilia w Kościele. Tomasz Sekielski pokazuje pierwsze kadry swojego demaskatorskiego filmu

11 Gru

Reporter, Tomasz Sekielski, dziennikarz śledczy, korespondent wojenny, od 15 lat funkcjonujący w TVN, nakręcił – w oparciu o datki internautów –  film o pedofilii w polskim Kościele.

Na platformie Patronite.pl zebrał już kilkaset tysięcy zł. Brakuje tylko 12 tys., po zdobyciu których rozpocznie się postprodukcja nakręconego już materiału. Sądząc po tempie, w jakim dotychczas sponsorzy wpłacali pieniądze, Sekielskiemu na pewno uda się domknąć budżet jeszcze przed końcem roku.

By skrócić czas oczekiwania i zaspokoić ciekawość potencjalnych widzów dziennikarz już teraz opublikował na Facebooku materiał dotyczący niejakiego ks. Adama. Duchownego – oskarżonego o molestowanie dziecka – który mimo zarzutów dalej spowiada i odprawia msze.

„Przyznał się do wykorzystywania małoletniego, ma ciężkie zarzuty prokuratorskie, zakaz od biskupa, jednak dalej odprawia msze, spowiada i ma kontakt z dziećmi. Właśnie tak wygląda kościelna walka z pedofilią” – pisze na FB dziennikarz.

W zasadzie duchowny powinien zostać usunięty z parafii i zawieszony w obowiązkach kapłańskich. Nie powinien odprawiać mszy ani spowiadać. Tymczasem ks. Adam w oczekiwaniu na wyrok sądu – mimo teoretycznego zakazu – odprawia msze, spowiada i ma kontakt dziećmi. Wszystko dzięki naczelnemu kapelanowi więziennictwa Adamowi Jabłońskiemu.

Kapelan, na swoim terenie w Czerwonym Borze ma postawioną „kaplicę”, w której ks. Adam spowiada jego „przyjaciół”. Przychodzą też dzieci. Kapelan nie widzi w tym problemu, bo ma „zaufanie do ks. Adama”. Poza tym go zna i wie, że nic złego by nie zrobił.

To jest mój kolega. Nigdy nie chowam dzieci przed księdzem Adamem” – mówi wprost kapelan.

„Bez przerwy dostaję nowe zgłoszenia od osób, które są ofiarami księży pedofilów. Tego jest tak dużo, że jestem coraz bliżej decyzji, żeby zrobić serial dokumentalny, na przykład dla Netfliksa czy Showmaxa” – oznajmił Tomasz Sekielski w rozmowie z dziennikarzem WP.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: