PiS się boi Konstytucji RP. W tym kraju nie dziwi nic

10 Gru

Prof. Sadurski wyjaśnia.

Katowiczanin Stanisław Sarnowski, jest przywiązany do symboli i wartości narodowych. Z tego też powodu, na tylnej ścianie swojego „dostawczaka” wymalował najważniejsze dla wielu Polaków słowo: „KONSTYTUCJA”.

Od kilku miesięcy jeździ z napisem po kraju, budząc różne reakcje: część kierowców go pozdrawia, inni pukają się w czoło albo pokazują środkowy palec. Ostatnio, gdy świeżo wypucowany autem, wyładowanym różnymi rekwizytami jechał na Marsz dla Klimatu, natknął się na patrol policji.

Zatrzymany, został wylegitymowany i drobiazgowo skontrolowany, a w trakcie tzw. czynności padło pytanie zasadnicze: „Kto panu tak auto zdewastował”?

„Powiedziałem, że nie ma mowy o dewastacji. Przecież to tylko słowo „Konstytucja” z dopiskiem „Jędrek!” i tyle – relacjonuje „Wyborczej” Stanisław Sarnowski.

„Na koniec policjanci zapytali mnie, czy zamierzam gdzieś demonstrować. Potwierdziłem, potem się rozstaliśmy. Taka kontrola przydarzyła mi się pierwszy raz, choć napis mam od ładnych paru miesięcy i policja już nieraz za mną jechała. Nigdy jednak wcześniej żadnych uwag nie było” – opowiada Stanisław Sarnowski.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: