Kaczyński i Rydzyk odstawiają teatrum, aby zająć się nimi, a nie Polską, którą demolują dla swoich korzyści

10 Gru

PiS-owski europoseł Mirosław Piotrowski – łączony z nową partią polityczną, Ruch Prawdziwa Europa, która ma powstać pod skrzydłami toruńskiego redemptorysty Tadeusza Rydzyka – poddał ostrej krytyce partię rządzącą.

W felietonie pt. „Myśląc Ojczyzna” w Telewizji Trwam, zaczął analizować, kto tak naprawdę rządzi Polską.

„Z formalnego punktu widzenia odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Polską rządzi premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda” – stwierdził.

„Wiemy także, że najważniejsze decyzje dla naszego kraju podejmowane są przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie mieści się siedziba rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Podobno o wszystkim decyduje jej prezes Jarosław Kaczyński. Podobno. Czy jednak aby na pewno?”– zastanawia się PIS-owiec. Następnie dowodzi, że ważne decyzje dotyczące naszego kraju zapadają poza granicami Polski. I są – jak to określa – „niezwłocznie nad Wisłą implementowane”.

Jako przykład podaje to, że niewiele osób faktycznie wie o rzeczywistych przyczynach wymiany Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego oraz rekonstrukcji rządu „dobrej zmiany”.

„Może więc czas ujawnić niektóre fakty? – zastanawia się. „Jak się dowiaduję, premier Mateusz Morawiecki, wręczając dymisję ministrowi środowiska prof. Janowi Szyszko, powiedział, że czyni tak, gdyż domagał się tego prezydent Francji Emmanuel Macron” – mówi Piotrowski.

Innym przykładem ingerencji w polskie sprawy jego zdaniem są zmiany w ustawie o IPN. Miało je uzgodnić, dwóch polskich europosłów z przedstawicielami polskiego wywiadu.

Polityk jest europosłem trzecią kadencję. W 2004 roku został wybrany jako kandydat Ligi Polskich Rodzin. W 2009 i 2014 r. uzyskiwał reelekcję startując z list PiS.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: