Wałęsa to ktoś w stosunku do kmiotków Dudy i Morawieckiego, których miejsce w schowku na miotły

6 Gru

Lech Wałęsa pojawił się na uroczystościach pogrzebowych George’a H. W. Busha w golfie z napisem „Konstytucja”. Nie umknęło to „Wiadomościom” TVP.

Zgodnie z ustaleniami, Lech Wałęsa poleciał razem z prezydentem Andrzejem Dudą na uroczystości pogrzebowe zmarłego George’a H. W. Busha w Waszyngtonie. Były prezydent jeszcze przed wylotem zapowiadał, że pojawi się w Stanach Zjednoczonych w napisem „Konstytucja” na odzieży.

Jak zapowiedział, tak zrobił. Dlatego też w materiale „Wiadomości” TVP o pogrzebie 41. prezydenta USA pojawiła się krótka wstawka z Lechem Wałęsą w roli głównej. Jak relacjonowano, były prezydent na uroczystościach pojawił się w golfie z napisem „Konstytucja”.

Wyemitowano również fragment z rozmowy z Wałęsą, gdy zapytano go o to, czy taki strój jest odpowiedni na uroczystości pogrzebowe.

A jaki jest odpowiedni? Może pani mi powiedzieć?

– odpowiedział były prezydent.

Już po uroczystościach Wałęsa pochwalił się zdjęciami m.in. z Billem Clintonem i Barackiem Obamą.

Komisja Europejska zwraca uwagę gabinetowi Morawieckiego. Chodzi o to, że przedstawiciele rządu nie informowali opinii publicznej o unijnym wkładzie w inwestycje drogowe. „Rzeczpospolita” dotarła do treści listu w tej sprawie.

Premier Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie pojawił się m.in. na otwarciu obwodnicy Puław, która wchodzi w skład drogi ekspresowej S12. Na uroczystości był też minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Morawiecki pojawił się też na otwarciu ostatniego odcinka trasy S8 Warszawa-Białystok.

Sęk w tym, że w przypadku S8 wsparcie unijne wyniosło np. 663 mln zł, podobnie było przy innych inwestycjach drogowych, które z hukiem otwierano lub obwieszczano oddanie ich kolejnych fragmentów do użytku.

„Rzeczpospolita” dotarła do listu, w którym Komisja Europejska wytknęła rządowi premiera Morawieckiego, że ten nie informuje o wkładzie ze środków Unii Europejskiej w te przedsięwzięcia. Pismo trafiło do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego.

To niezwykle rozczarowujące i niepokojące, że bardzo istotne finansowanie unijne tych projektów nie było podkreślone w trakcie tych ceremonii

– napisali unijni urzędnicy w liście cytowanym przez „Rz”. W piśmie ma być również podkreślone, że na otwarcia dróg nie zapraszano żadnego przedstawiciela z Komisji Europejskiej.

(Monica Bellucci)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: