Tusk potrafi jeździć konno

29 List

Kidawa-Błońska: Zadałam Tuskowi pytanie czy potrafi jeździć konno i powiedział że potrafi

– Skąd pan Krasnodębski wie, że Donald Tusk nie umie jeździć konno? Zadałam Tuskowi pytanie czy potrafi jeździć i powiedział, że potrafi. Zresztą każdy z nas na studiach uczył się kiedyś jeździć konno. Na socjologii jeździłam konno. Miałam grupę przyjaciół i jeździliśmy konno. To była bardzo przyjemna forma spędzania wolnego czasu – stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Neumann: Wspólny start PO-PSL jest możliwy w wyborach europejskich jako EPP

– Wspólny start Platformy, PO-PSL, jest możliwy w wyborach europejskich jako EPP. Nie wiem czy jako Koalicja Obywatelska-PSL, czy PO-PSL, czy jako Europejska Partia Ludowa. Nie rozmawiamy o takich szczegółach, ale mówimy o wspólnym starcie. Jesteśmy od wielu lat w jednej rodzinie politycznej – mówił Sławomir Neumann w rozmowie z Beatą Lubecką w programie „Gość Radia Zet”.

Neumann: Rząd nie jest w stanie wygrać z TVN i z wolnymi mediami

– Rząd nie jest w stanie tego wygrać. Na żadnej płaszczyźnie. Nie jest w stanie wygrać z TVN i z wolnymi mediami. Mają to udokumentowane, mają prawników. Nie wygra, nie przejęli jeszcze w Polsce sądów, nie wygrają takiej sprawy. Mogą tylko próbować zastraszyć kogoś– mówił Neumann w programie „Gość Radia Zet”.

Kamiński o liście Mosbacher: Tutaj to wyciekło, bo najwyraźniej było to na rękę komuś w otoczeniu premiera. Tam jest bardzo dużo amatorszczyzny w wojnie pomiędzy różnymi ośrodkami władzy w PiS

– Tutaj to wyciekło, bo najwyraźniej było to na rękę komuś w otoczeniu pana premiera. To jest w oczywisty sposób prztyczek w jego głównego rywala, czyli ministra sprawiedliwości. To, że tam jest bardzo dużo amatorszczyzny w tej wojnie pomiędzy różnymi ośrodkami władzy w Prawie i Sprawiedliwości to jest jedna sprawa. Ta wojna istniej i mamy bez przerwy jej przejawy – mówił Michał Kamiński w rozmowie z Karoliną Lewicką w „Poranku TOK FM”.

Kamiński: Za co się nie wezmą, to dostają bęcki. Ich elektorat z jednej strony jest faszerowany taką patriotyczną viagrą, która bez przerwy każe widzieć wszędzie walkę o ojczyznę

 Za co się nie wezmą, to dostają bęcki. Ten elektorat, ich elektorat z jednej strony jest faszerowany taką patriotyczną viagrą, która bez przerwy każe widzieć wszędzie walkę o ojczyznę itd., od tramwaju na słoniu, wszystko jest związane ze sprawą polską. Nagle okazuje się, że ten nadęty, triumfacki, triumfalistyczny, polski pseudopatriotyzm, bo tak go trzeba nazwać, co chwilę się zderza z brutalną rzeczywistością i ci goście, którzy chcieliby być tacy wielcy, są tacy malutcy – mówił Michał Kamiński w rozmowie z Karoliną Lewicką w „Poranku TOK FM”.

— MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O PLOTCE, ŻE LIST UJAWNIONO, BY POKAZAĆ ELEKTORATOWI NIEZADOWOLONEMU PO SN TWARDOŚĆ PIS – w RZ: “Według plotki krążącej w politycznych kuluarach, list amerykańskiej ambasador Georgette Mosbacher ujawniono, ponieważ PiS miał się zorientować, że ustępstwa wobec Unii w sprawie reformy Sądu Najwyższego zostały negatywnie odebrane przez elektorat tej partii (co potwierdza sondaż przeprowadzony przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej”). Sympatycy prawicy mieli uznać, że rząd niewystarczająco broni suwerenności, uginając się przed żądaniami Brukseli. W odpowiedzi przypomniano sobie o liście ambasador Mosbacher do premiera, który postanowiono ujawnić i zorganizować spektakl pod tytułem: Polska nie da sobie pluć w twarz, będziemy bronić naszej suwerenności. A wyborcy szybko zapomną o upokorzeniu, jakim było wycofanie się ze zmian w Sądzie Najwyższym, i pochwalą rząd, jak broni polskiej godności przed zakusami innych stolic”.
rp.pl

>>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: